боя за коса ИНОА

  • 111 036
  • 448
  •   1
Отговори
# 30
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 423
B & C мерси - сега видях и темата. (ох супер скини не се продава в Бг, а...кофти...)

най-малкото може да се вземе от салон, който работи с марката, но и не само от там  Peace

B & C - обикновено шампоаните за след боя са кисели и киселото затваря косъма, да не бяга цвета, мисля, че дори съм виждала шампоани за след боя с различно ph...ама не мога да се сетя точно newsm78 трябва да помисля

ако само това има в повече във въпросния шампоан - би трябвало и лимновия номер да стане  Peace

# 31
  • Мнения: 2 110
B & C, при мен масажа също е непосредствено преди отмиване на боята и за отлепване на същата. Преди това не са ме масажирали. Шампоана Inoa Post според мен е важна особеност или поне аз така си мисля, защото е част процедурата и сигурно не е случайно ,че има такъв към боята.
За  покривност на белите коси се ползва окислител 6 %,който осветлява до два тона . Ако на дадена жена и е необходимо по-силно осветляване и същевременно добро покритие на бели коси тогава идва ред на по-силните бои.

Забравих да кажа , моя цвят  смес от 8 и 8.13 

Последна редакция: чт, 21 окт 2010, 18:13 от Си♥си

# 32
  • Мнения: 3 675
B & C, при мен масажа също е непосредствено преди отмиване на боята и за отлепване на същата. Преди това не са ме масажирали. Шампоана Inoa Post според мен е важна особеност или поне аз така си мисля, защото е част процедурата и сигурно не е случайно ,че има такъв към боята.
За  покривност на белите коси се ползва окислител 6 %,който осветлява до два тона . Ако на дадена жена и е необходимо по-силно осветляване и същевременно добро покритие на бели коси тогава идва ред на по-силните бои.

Много благодаря за отговора   bouquet
Явно във всеки фризьорски салон процедират различно.  Confused  За мен няма логика да се прави предварително масаж и много се надявам това да е бил проблемът.

# 33
  • Мнения: 293
Мен ме масажираха след изтичане на времето за престояване на боята, а другото важно е, е косата трябва да е чиста

# 34
  • Мнения: 3 675
Мен ме масажираха след изтичане на времето за престояване на боята, а другото важно е, е косата трябва да е чиста
Моята коса беше абсолютно чиста, защото я измих непосредствено преди боядисването. И понеже Monyc беше написала, че си е правила масажи, а и като попитах в темата за професионалните серии за коса дали трябва да се прави масаж, имаше отговор, че и във фризьорския салон процедирали така, реших и аз да си направя масаж.  Confused

Погледнах да видя дали мога да допълня първият пост за да не стават повече подобни грешки но не мога. Confused



Това е цитат от последния пост на страницата и  Мiia се боядисва във фризьорски салон. Confused

В крайна сметка се оказа, че една част от фризьорките не знаят какво трябва да се направи, а уж са ги обучавали как се работи с тази боя.  ooooh!

Последна редакция: чт, 21 окт 2010, 20:46 от B & C

# 35
  • Мнения: 293
Мен ме масажираха не повече от 3 минути, кумата ми са я мачкали почти през цялото време след нанасянето на боята. Не съм фризьор, но честно казано не виждам логика в масажирането и мачкането на косата, когато боята трябва да хваща, тя така ще се разнася.

!Намерих едно клипче, в него всичко е обяснено, мачкането е накрая. Показано е и как не трябва да се боядисва, но това нифелно боядисване си е валидно за всички бои.

http://www.youtube.com/watch?v=41oAky5gtyA

И още едно

http://www.youtube.com/watch?v=JcIK8eXfKS8&feature=related

Последна редакция: чт, 21 окт 2010, 21:40 от Люляковa

# 36
  • Мнения: 31
Искам да попитам тези, които са боядисвани с боята, колко е общо времето на изчакване на боята. В клипчето аз доколкото разбирам казват, че се изчаква 35 минути за корените и 35 минути за дължината. Така ли е или греша ?  Rolling Eyes

# 37
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 423
не, не е така

Засичането на време - 35 минути започва, след като е завършено нанасянето в корените.
Продължете с дължините и краищата.
За промяна на цвета - започнте след като сте приключили с корените.
Във всички случаи отброяването на време започва след приключване с корените.
За освежаване на цвета - последните 15 минути (да има 15 минути след приключване на нанасянето по дължините до края на общите 35 минути, от както е нанесено в корените - или с дължините трябва да е приключео, като са минали 20 минути от приключване на корените, за да стоят дължините 15 минути, а корените 35 минути).
Когато няма промяна на цвета- последните 5 минути.

# 38
  • Мнения: 3 675
Това е българската страница на Иноа : http://www.inoa-bg.com/

Техника за боядисване на дължините и връхчетата: http://www.inoa-bg.com/inoa/_bg/_bg/index.aspx#/data.focus=allon … e_professionnelle

# 39
  • Мнения: 31
a.l.e.n.a Много ти благодаря за подробното обяснение !   bouquet  bouquet  bouquet Беше ми изключително полезно.
B & C  Благодаря за полезната информация!   bouquet

# 40
  • София
  • Мнения: 923
благодаря за отговора  bouquet
 но май ще се откажа от тази боя много ми се струва скъпо едно боядисване с нея  newsm78
Моята коса е до раменете и на мен ми струваше 32 лева боядисване на цялата коса. Сега пак ще се боядисам, но този път ще ползвам само една тубичка боя за корените, която струва 16 лв. Ако косата е дълга и се маже цялата, то наистина е скъпичко, но ако човек има парите и не желае косата му да е изгоряла, както доста често става с другите бои, то си заслужава.
твояда добре, но моята е почти до кръста, изглежда тънка, но е доста гъста, на всичкото от горе и мазна, за това ми понася русото и не ми гори косата, но като го смятах трябва да дам за цялстно боядисване 80лв, аз по-добре да отида на фризьор за тези пари, отколкото да се мъча сама вкъщи  Peace

# 41
  • Мнения: 3 675
твояда добре, но моята е почти до кръста, изглежда тънка, но е доста гъста, на всичкото от горе и мазна, за това ми понася русото и не ми гори косата, но като го смятах трябва да дам за цялстно боядисване 80лв, аз по-добре да отида на фризьор за тези пари, отколкото да се мъча сама вкъщи  Peace
Да, най-добре е да се отиде при някой наистина добър фризьор, но да знаеш, че никой няма да те боядиса с Иноа за 80 лева.
За моята коса с боя Luocolor ми взеха 100 лева, а ако ме бяха боядисали с Иноа, то цената щеше да е още по-висока.

# 42
  • Мнения: 293
Боядисването вкъщи не е за всеки. Въпреки, че аз често се боядисвам вкъщи, не бих го препоръчала на хора, които се боядисват бавно, несигурно и 30 минути се клепат само. За мен Иноа е много лесна за нанасяне боя, но имам доста опит и действам смело. Ходила съм и при фризьорки, които боядисват едва-едва, страх ги е да натиснат, трябва увереност, размах и бързина.

# 43
  • Мнения: 372
Напоследък започнах да хвърлям по едно око на Иноа. Да си призная, много ме интригува. Така попаднах и на темата.
Чудесно оформление B & C! Твоят резултат събуди интереса ми към боята.
   bouquet

Ще ви следя с интерес!  Flutter

# 44
  • Мнения: 3 675
Боядисването вкъщи не е за всеки. Въпреки, че аз често се боядисвам вкъщи, не бих го препоръчала на хора, които се боядисват бавно, несигурно и 30 минути се клепат само. За мен Иноа е много лесна за нанасяне боя, но имам доста опит и действам смело. Ходила съм и при фризьорки, които боядисват едва-едва, страх ги е да натиснат, трябва увереност, размах и бързина.
Съгласна съм  Peace
Аз също не бих препоръчала тази боя на хора, които няма опит и не умеят да се намажат бързо и равномерно с четка.

Искам да попитам дамите, които се боядисват във фризьорски салон, дали всеки път им мажат и дължините за 5 минути или им мажат само корените?

Общи условия

Активация на акаунт