Нещо интересно и идейно за детегледането

  • 1 313
  • 16
  •   1
Отговори
# 15
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 705
Всъщност и за това споделих моя опит, за да ви дам идея, а от там да търсите и начин.
Аз ги гледам в семейната "бърлога" - прилична по големина гарсониера. Денят ни започва са гледане на филмче, тъй като това е идеалното средство за разсейване на момиченцето, за да може баща и да тръгне спокойно и без ексцесии на врата. Аз през това време дооправям себе си, къщата или приготвям закуска на Крис, тъй като тя идва закусила. Гледането не трае повече от 15ина минути. След това децата играят неорганизирано - в смисъл правят и играят с каквото си изберат от играчките. След това или рисуваме или разглеждаме книжка, сядане на гърне, обуване и излизане при хубаво време, някъде към 11:00 часа. На вън сме до 12:15 някъде и се прибираме. Мием ръцете. Дарито яде, Крис я гледа  Mr. Green, но и той хапва от време на време де  Rolling Eyes Гърнета и лягане за следобеден сън. След сън става най-голямата "лудница", защото вече не излизаме, тъй като е студено и денят е по-къс. Отиваме в кухнята - другата стая и правим неща там - зяпане през прозореца на строежа пред нас, Сейсовете и Мионите. Играят с орехи и разни пластмасови съдинки, които аз съм им дала или беснеят и се карат за играчките Mr. Green Аз през това време дори успявам да приготвя нещо на бързо за вечеря за любимия съпруг. Местим се пак в другата стая и играем заедно - пеем песнички, рисуваме, игра с мозайка, игра с тесто или...топки, сортираме играчките на мекички и гумени (момиченцето обожава тази игра)...и каквото се сетя. Понякога, ако е хубаво времето, а са се събудили по-рано ги пускам малко на терасата, но тя е обезопасена и висока. Някъде към 18:00, ако страстите много се нажежат и битките за надмощие за играчки станат много люти, пускам филмче. Към 18:45 идват да си вземат момиченцето.
Сега обаче за мое най-голямо съжаление, ще трябва да намерят друга детегледачка, защото нито те нито ние имаме баби под ръка, които да помагат при нужда. А както ви казах, ако Крис или аз сме болни, Дарито няма кой да я гледа. Другото гадно нещо е, че когато момиченцето е болно се заразява и Крис, но това си има и положителна страна, защото така се гради имунитет, а те така или иначе ще тръгнат някога на градина и там ще им е нужно да са по-устойчиви на зарази. За сега ще опитаме да намерим някой, който да я взема при спешни случаи, но май аз ще съм тази, която ще е резервния вариант  Cry Много жалко, защото свикнах с двете, а Крис много се кефи, че си има другарче. Ако някой има желание да се включи за по малко да свирка на лична.

Освен това ако се сещате за линкове към теми за това как да организираме свободното време и идеи за игри - давайте моля ви, че се поизчерпах  Praynig

# 16
  • Мнения: 3 371
Реших да споделя моя опит в една новаторска дейност.
Тъй като тази зима реших да си остана в къщи, за да доотгледам Крис се чувствах малко тъпо, заради бездействието и определено не се чувствах пълноценна. За щастие имаме едни приетели, които имат момиченце 3 месеца по-голямо от Крис, което също им се досвидя да дадат на ясла. И така вече 3ти месец гледам и двете деца заедно като мини детска градина. Много е хубаво за тях, защото си играят и общуват, разяждат се дно друго, мотивират се за гърне и все такива благинки от съзряването. Миналата седмица бяха болни и двамата, но днес като се видяха, такива писъци на радост и щастие надаваха, че ме шашнаха. Много свикнаха едно с друго и се търсят когато не сме заедно. Препоръчвам го и на други мами ентусиастки. Това е стара практика в Швеция, където правителството плаща на жени, които гледат по 6 деца общо в дома си - може и на различни възрасти. Това е много добре за децата, защото стресът е много малък. Те са в уютна домашна обстановка, близка да тяхната родна семейна среда. Освен това, жената готви и им предлага домашна кухня. Аз обаче не готвя  Mr. GreenТе си и носят.
Когато излизаме на разходка возя единия (който пръв се намести ) в количката, а другия водя за ръка. Ходим на една близка площадка, където сме голяма атракция. Голям майтап е като вървя по улиците и слушам коментарите, че те са "породени" или близнаци  Laughing Всъщност те са един калибър и на височина и на килограми и са руси, та минават за братче и сестричка  Mr. Green
Ми това е. bowuu
Знаех си аз,че има защо да те харесвам още ехееееее от кога!Идеята ти е страхотна!Иначе това е практика вмного страни,но у нас все още не е много популярна.Скоро взеха решение да го въведат като начин да намерят работа на детски учителки и мед.сестри,които са безработни.Знам,че има някакъв лимит за броя на децата,както и изисквания към средата.Родителите плащат някаква сума на ден,общината дава нещо и така се получава заплатата на тези детегледачки.Доколкото имам инфо ,обаче,системата нещо не функционира добре-може би не е достатъчно популярна,знам ли?Искам да ти помогна с някои материали и пособия,че да им намираш по-разнообразни занимания на малчовците.Обади ми се на лични!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт