Бонбони........Ужас

  • 1 034
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 485
Моята дъщеря наскоро прояде бонбони(лукчета, дъвчащи и всякакви такива)и стана ад в къщи .Събужда се и иска бонбон и нощем включително , иска да си държи бонбона в ръката докато яде, а вече иска и да спи с него.Снощи голямо обясняване падна как всеки си спи в леглото ,че бонбона спи в джоба на панталона и т.н., ама тя не се предава -накрая таткото се намеси да я утешава че стана късно пък аз казах че няма да я пусна в леглото с бонбон и ........някакси са заспали без бонбон. Ако пак се повтори не знам какво да правя-няма да и позволя да си ляга с бонбон или каквато и да било друха храна или напитки.
Моля  дайте ми съвет какво да правя. Praynig

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Съвет за това как да заспивате без бонбонки не мога да ти дам, но искам да ти кажа само да внимавате с тези дъвчащи бонбони, че ние от един такъв лятото две пломби се наложи да слагаме, че на дъщеря ми и се откъртиха два кътника докато го здъвче. #Cussing out

# 2
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
ние имаме този проблем в магазина леле става едно убеждаване но успявам за сега да я залужа с нещ друго най 4есто 4ипс или шоколад  или пук друго за ядене. лошото 4е нашата беба по не ги яде а mи ги тъп4е после на mен в устата тя  не е по сладкото но иска

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 1 121
Разбирам напълно колко ти е трудно да отказваш на малката принцеса,но за важните неща трябва да си твърда.Обясняваш,че в леглото с бонбон не може ,защото е опасно  и точка.Има неща,за които трябва да ги научим,че са забранени. Ако усети несигурност от твоя страна,ще продължи да мрънка,но ако си категорична,ще разбере че е безсмислено да настоява и ще престане.Нали знаеш,че ни тестват постоянно-ако мине номера,мине...
Успех

# 4
  • Мнения: 1 113
Незнам доколко ще ти помогна, но ще ти разкажа как Лили се отучи да яде по много бонбони. Разказах й как в устата на децата, които ядат много бонбони идват едни човечета - Чук и Гек и чупят зъбките на децата и после те не могат да се хранят. Много ни помогна една съседска баба, която си беше счупила кракът, та като отидохме да я видим и малката й видя ченето в една чашка на шкафа и попита "Това какво е?", а бабата каза: "Паднаха ми зъбите, защото ядох много сладко". Оттогава Лили яде неповече от 2 бонбона (желирани) на ден и то не всеки ден.

# 5
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
При нас номерът с малките човечета, които рушат зъбките, не мина. Намерих книжката за Чук и Пук в библиотеката, прочетохме я, мина се време и оня ден чувам следния "диалог".
Самуил: Гладни ли сте, човечета?
Самуил (с тънък глас): Много сме гладни!
Самуил: Хапнете си тогава.
Мляскане.
 Joy
Той умира за сладко, но аз не давам и това е. Имаме си правила, а пък бонбони за дъвчене и смучене въобще не купувам и точка. Crossing Arms

# 6
  • Мнения: 94
Бърз съвет - на моята, също луда по бонбоните и давам стафиди, като и казвам че са бонбони.  По-полезна алтернатива поне за някои пъти.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 1 121
Бърз съвет - на моята, също луда по бонбоните и давам стафиди, като и казвам че са бонбони.  По-полезна алтернатива поне за някои пъти.
и аз така правя.

# 8
  • София
  • Мнения: 4 865
аз пък не съм си и помисляла да забранявам бонбоните, нито пък каквато и да е друга благинка. има обаче две правила:
- сладките неща се ядат след като през деня е яден плод, по възможност ги комбинираме с чаша мляко
- може да се яде само в кухнята и трапезарията - така изключвам възможността за задавяне, а също и несъзнателното тъпкане на неща в устата, докато детето играе, гледа телевизия и т.н. съответно и количеството изядени неща намаява - на кой му се седи два часа в кухнята?!

абсурд е някой пък да си легне с нещо в устата- след като си измият зъбите, могат да получат само вода.

# 9
  • Мнения: 485
Благодаря на всички за отговорите и съветите.
Категорична съм да не си ляга с друго в леглото, освен с играчки.
Категорична съм също , че след като измием зъбите нищо не се слага в устата.
Тя ходи на ясла и там се храни полезно и разнообразно, яде също и много плодове ,пие сокове и мляко, когато сме вкъщи също се храни добреи разнообразно - но като каже че иска да държи бонбон в ръката нищо не помага.
Освен това аз не съм и давала досега чипсове ,шоколад и др. подобни , именно затова и тя толкова късно откри бонбоните и може би затова е такъв ад. Моля се да и омръзнат в един момент и да няма такива неистови изблици за бонбони.
Преодоляваме лягането с бонбона като бонбона се слага да спи на едно по-високо шкофче до леглото й, и като се събуди сутрин задължително си иска първо него.
Но и това е нещо. А аз днес също се сетих за стафиди и други дребни сушени плодове и купих с надеждата да я заинтригуват повече от лукчетата.

Надявам се нещата ,които сме писали да са полезни и за други майки.

# 10
  • Мнения: 1 080
Уфффф тези боНбониииии , малчо също е пристрастен  Laughing, на друго сладко не налита никак,но то и бонбоните са ни достатъчни. Като каже бонабона и върви та му обяснявай. Аз освен със стафиди го залъгвам и със зърнена закъска с калции, която го докарва на външен вид на бонбони,ама до кога ли ще се връзва. Аз като цяло избягвам да давам,но как пък хич да не му дам. Като си спомня и аз като малка как обичах дъвки и бонбони леле,а сега хич. Май съм си изяла полагаемото още в детството  Mr. Green. Все си мисля,че е въпрос на време да му писнат,макар да съм чувала,че и към сладкото се пристрастява човек.....добре че не съм човек  Mr. Green. Та на принципа от всичко,но в умерени количества.

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 514
Аз директно правя сделки с Дари вмесно бонбони да си купиме ядки. Много вкусни и полезни. Не вредят на зъбите. Не държа в къщи сладки неща които му се дояде намира само плодове и ядки. Така сладкото остава само при повод за почерпка. Но като гледам отговорите по-горе дечицата са мънички и незнам дали е подходящо вместо бонбони - ядки! Confused

# 12
  • Мнения: 1 533
Бърз съвет - на моята, също луда по бонбоните и давам стафиди, като и казвам че са бонбони.  По-полезна алтернатива поне за някои пъти.

Аз давам Нескуик, какаовите топченца и казвам че са бонбони, но при баба си и дядо си е открила вълшебството на истинските и сега просто не знам. Не мога да я спра да ходи там, в крайна сметка никой не е длъжен да гледа внуците на родителите си през уикенда Joy

Общи условия

Активация на акаунт