Серклаж при първа бременност, а при втората?

  • 38 633
  • 157
  •   1
Отговори
# 15
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 423
и аз да подкрепя споделеното - никаква болка, дори придърпване нямаше, все едно нищо не се е случило

от упойката - за 1 път не ми беше зле  Hug

# 16
  • Мнения: 39
Shana на мен ми бяха казали да изчакам 1г. след спонтанният аборт. При първия серклаж от упойката ми стана лошо и повърнах, но при втория лекаря ми обясни, че трябва да спра да се храня с твърда храна предният ден по обяд. Вечерта само кисело мляко, когато е празен стомаха няма проблеми. Само като се събудих от упойката много ми се ходеше по малка нужда. Иначе станах след 2часа и нямах катетър. Това е при навреме направен серклаж. Лежане му е майката!

# 17
  • Мнения: 375
Благодаря много момичета за споделеното  Hug  smile3525  Ще спазя съвета за твърдата храна. Честно казано досега не ми се е налагало да ми правят пълна упойка и не знам точно какво е чувството. Знам само, че като ходя на зъболекар трудничко ме пуска упойката.  Wink А катетър винаги ли се слага? И още нещо - разбрах, че освен серклаж има и друг начин за задържане - слага се силиконов пръстен. Знаете ли нещо повече, кое е по-добре?

# 18
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 423
аз нямах катетър, но и не е нужен Peace

# 19
  • Мнения: 375
Благодаря за отоговора Алена, аз попитах понеже jilieva1001 беше споменала, че е нямала и помислих, че слагат.  Wink

# 20
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 535
Как се чувстваш след упойката зависи от самата упойка. Сега като се замислих, освен при двата серклажа имах упойка и при ревизия на матката след раждането /да махнат конците от разкъсалия се/, само първия път повръщах, другите два не се чувствах толкова зле. Първия път упойката не ме хвана както трябва и сложиха друга.

# 21
  • Мнения: 39
Катетър ми сложиха при първият серклаж, но той беше на горещо, т.е. бях с 2см. разкритие в 26с. След това го махнаха на сутринта.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Последните две бременности със серклаж, преди тях
спонтанни аборти в късни седмици. С две думи
докторите си вързаха гащите , а на мен шийката Wink

# 23
  • Мнения: 375
Free Will, при теб серклажа определено е дал резултати, погледнах съкровищата ти! Да са ти живи и здрави   Grinning

Някои знае ли какво стана с pipi_82? Последно писа, че влиза в болницата в понеделник, дали са я изписали? Thinking

# 24
  • Мнения: 177
  Здравейте,
  Направиха ми секлажа в сряда, мина много бързо и лесно  - за около 15 мин. Упойката беше много хубава, събудих се много лесно и после не усещах нищо, нито ме  болеше глава нито ми се повръщаше, само малко повече ми се спеше до края на деня. Няколко часа след серклажа корема ме болеше.  Включваха ми системи с кормагнезин и ампули ношпа и папаверин мускулно.  Имах леко кървене 2 дни, но вече всичко спря. Доктора каза, че шийката ми е била много скъсена и  без серклажа още 1-2 седмици съм щяла да издържа  Cry .
 Това е засега от мен! Ако някой нещо друго го интересува може да пита.
 

 

# 25
  • Мнения: 375
Браво Пипи  Hug Дано всичко да е наред докрая  Praynig
Да те питам колко дни беше в болницата? И изписаха ли ти лекарства, колко може да се разхождаш, постоянно ли ти казаха да лежиш?
Сега от конеца придърпва ли те отдолу? Ох, аз имам хиляди въпроси  Embarassed
Да се пазиш още повече сега! Wink

# 26
  • Мнения: 4 752
  Здравейте,
  Направиха ми секлажа в сряда, мина много бързо и лесно  - за около 15 мин. Упойката беше много хубава, събудих се много лесно и после не усещах нищо, нито ме  болеше глава нито ми се повръщаше, само малко повече ми се спеше до края на деня. Няколко часа след серклажа корема ме болеше.  Включваха ми системи с кормагнезин и ампули ношпа и папаверин мускулно.  Имах леко кървене 2 дни, но вече всичко спря. Доктора каза, че шийката ми е била много скъсена и  без серклажа още 1-2 седмици съм щяла да издържа  Cry .
 Това е засега от мен! Ако някой нещо друго го интересува може да пита.
 


Добре, че не си послушала първия лекар! Къде ти правиха серклажа? И моята шийка беше много скъсена при серклажа - около 1 см. Sad Казаха ми, че много трудно са намерили какво да я шият.

Желая ти успешен финал!

# 27
  • Мнения: 177
Да те питам колко дни беше в болницата? И изписаха ли ти лекарства, колко може да се разхождаш, постоянно ли ти казаха да лежиш?
Сега от конеца придърпва ли те отдолу? Ох, аз имам хиляди въпроси  Embarassed
Да се пазиш още повече сега! Wink
Все още съм в болницата, вече не ми вливат системи, но ми бият мускулно инжекции, като постепенно заместват ампулите с таблетки. Надявам се, ако всичко е наред, в понеделник да ме изпишат. 
 Конеца изобщо не го усещам, нищо не ме придърпва.
 За хапчетата - мисля, че ще ми изпишат, но ще пиша пак със сигурност.
 За разходките и лежането нищо още не са ми казали.

 Успех на всички от мен!

# 28
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 423
къде ти правиха серклажа? кой лекар?

# 29
  • Мнения: 191
Здравейте момичета!Аз преди 10 дена загубих моето бебче в 25г.с. и се чувствам много зле психически Cry Cry CryАз съм с Ин витро-второ.Нямам уточнена диагноза,но това което четох в нета намерих че е цервикална недостатъчност.Моята докторка от София ми каза при следваща бременност-серклаж.В Бургас  на жен.консултация ми казаха същото.След 3 месеца ще разбера със сигурност какво ми е.Интерисува ме в коя Болница сте ходили,колко парички струва серклажа и всичко което може да ми помогне?

Общи условия

Активация на акаунт