Спешен въпрос за течен аналгин и бебе на 1,5 г??

  • 6 332
  • 23
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • София
  • Мнения: 2 958
Моля ви  да ми кажете колко капки течен аналгин мога да дам на малкото ми момченце. Има  висока Т.
Дадох Калпол в 21,30 часа, а знам че трябва да се редуват медикаментите....
 А и какво друго може да се даде?

Извинявам се че пускам темата тук,но я пуснах в Здравния ,а там няма никой...
Трябва ми отговор бързичко...
Нека ,след като получа отговорите си ,модераторите да изтрият темата.
Още веднъж се извинявам и БЛАГОДАРЯ!

# 1
  • Мнения: 1 215
Не давай аналгин на бебе!

# 2
  • Мнения: 10 758
Аз доколкото знам се дава така - 1 капка отговаря на килограм от теглото.Но нещо не ми се вярва. Свекърва ми е педиатър и ми е казвала, че не трябва да се дава много аналгин, защото може да получи някаква алергична реакция.
Ох, май не ти бях много от полза.Защо не пробваш нещо бабешко да направиш.Например да му обуеш вълнени чорапки, напоени в равни части вода и оцет. И на китките също можеш да сложиш кърпи, напоени от същата смес.
Дано бързо да я свалиш температурата Praynig.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 958
Мерси  Sad Embarassed
В Здравния също ми отговориха.
Няма да давам течен аналгин.

# 4
  • на село
  • Мнения: 3 840
Ако имаш Еферелган- свещички му сложи в дупето.
За редуването знам, че се редуват през 4 ч. парацетамол съдържащи /Панадол, Еферелган.../ и Нурофен/ той съдържа ибопрофен/.

# 5
  • Мнения: 5 299
Аз имам същият проблем вмомента - давам Нурофен(детски) и го редувамс Панадол. Обаче Панадола действа много бавно - ако си намериш Нурофен дай от него - в листовката пише за дозата. Знам също, че има свещички Ефералган, които действат също много бързо , но те са за определени кг. Моите са от 5 до 8.

# 6
  • Мнения: 1 464
Аз дадох след като с нищо друго не можахме да свалим Т веднъж/бяхме на 1 година/,казаха ми 10 капки,защото сме били 10 кг,аз дадох 8 ,Т спадна веднага .Ако имаш друг вариант не давай де Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 3 164
Течен аналгин само , ако след редуване през 3 часа на Нурофен и Панадол и след обтриване с оцет и вода на тялото не помогнат- ако Т е над 39 -15 капки.

# 8
  • Мнения: 1 215
Дай парацетамол, хладка баня, леки памучни дрешки, много течности да пие, ако иска да яде- дай му. Стаята да не е много топла.
Това с оцета на главата не се препоръчва.
Ако много се притесняваш , звънни на лекар!

# 9
  • София
  • Мнения: 2 958
Какво щях да правя без вас!? Направо се шашнах вече...От вчера вечерта започна Жоро ,сега Йо...направо се обърках...Притичвам от едната стая в другата...Дано не започне и да повръща като брат си. Praynig
Благодаря ви  Hug

Последна редакция: вт, 08 ное 2005, 23:23 от StaM

# 10
  • Мнения: 93
И моето дедетнце миналата седмица вдигна висока температура, аз му давах Калпол обтривах му крачетата с вода и оцет 59/50, но като че ли не му подейства и вдигна Т 39,6 и му дадох течен аналгин по една капка на кг. телесно тегло. Бързо оздравяване   bouquet
П.С. А между другото течния аналгин много бързо свали Т. И нашя педиатър каза, че може да се дава през 6 ч. Но аз дадох само еднократно. А може и да капнеш по 1- 2 капки в Панадол, Нурофен или друго там каквото даваш.

# 11
  • Мнения: 671
Еферелган - свещички ще я свялят
И да се оправяте бързо

# 12
  • Мнения: 5 468
И ние се сблъскахме с високата температура в събота вечерта и до неделя сутринта не я свалихме по никакъв начин. Отидохме в неделя сутринта на доктор и той й даде 12 капки аналгин... по капка на килограм... след половин час се изпоти здраво и температурата спадна. Повече не вдигна, но то стигаше 24 часа без падане... ooooh!
Върти се някакъв вирус, който майката си трака. Защо да е се дава аналгин на малко дете? Като нищо не помага се дава и още как.
Стам, пиши как върви борбата с температурата.

# 13
  • Мнения: 5 299
:
. Защо да е се дава аналгин на малко дете? Като нищо не помага се дава и още как.

А това дали важи и за 7 месечно бебе?

# 14
  • Мнения: 6 314
Защо да не се дава аналгин на малко дете?

Ако температурата не може да се овладее, може да се даде течен аналгин, но задължително под лекарски контрол - лекарят да наблюдава детето (бебето) поне 20-30 мин. след даването на аналгина.

Има хора, които се раждат с повишена чувствителност към аналгина. Аналгинът може да предизвика силна алергична реакция - анафилактичен шок

Ето малко повече информация.

Какво представлява анафилактичният шок?

Това е реакция на престараване от страна на клетките пазителки на вътрешния ред на организма. Тези клетки, наречени мастоцити, са истински камикадзета. Когато открият в кръвта определени чужди субстанции - те експлодират и изливат коктейл от вещества: хистамин, серотонин, хепарин и др., подпомагащи организма да се активира за справяне с чуждия агент.

Експлодират ли много мастоцити - те вече не помагат на организма, а го увреждат. Стига се до нарушения в структурата на стената на кръвоносните съдове, свиване на мускулите на въздухоносните пътища и белите дробове, оттичане на цялото тяло и особено на главата и гласните връзки, които могат да станат толкова дебели, че да запушат входа на трахеята и да предизвикат задушаване от невъзможност за поемане на въздух.

Наред с това рязко се понижава кръвното налягане и човек изпада в безсъзнание.

Описаното се случва само за 10-15 минути (може и по-бързо) след попадане на аналгина в кръвта. Просто пред очите ви човекът се подува, задушава и умира. Често дори лекарите са безпомощни, въпреки че взимат всички възможни мерки за спасяването на пострадалия.

Лечението на анафилактичния шок трябва да започне незабавно след първите признаци - сърбеж, подуване в областта на лицето и задух. Ситуацията е спешна (най-спешната възможна). Необходимо е да се намери лекар и той да инжектира венозно адреналин, кортикостероиди и антихистаминови препарати.

Ако е започнало задушаване се прави разрез на трахеята под гласните връзки (може в домашни условия, на полето и където и да е), за да се осигури достъп на кислород до белите дробове, докато лекарствата помогнат да спадне отокът на гласните връзки.

В случай че наблизо няма доктор и се налага транспортиране - единственото, което можете да направите, е да потопите или залеете болния с ледено студена вода. Студената вода води до вътрешно отделяне на норадреналин от надбъбречните жлези на самия пострадал - така той може да доживее до лекарската помощ.


Информацията е от http://www.med.primasoft.bg

Последна редакция: ср, 09 ное 2005, 01:31 от Mamma

# 15
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Мамма е много права.  Peace
Течния аналгин сваля безотказно високата Т на всеки един човешки индивид, но и прави много бели. Така, че супер внимателно  ideauu с него.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 958
Ами сега и двамата са с 37,5 Т. Вчера дадох Нурофен и спадна температурата.
Лекарката ще дойде на обяд да ги прегледа.Вирус е. Само се моля да не започне малкия да повръща.Иначе с температурата ще се справим....

Аз питах за аналгина,защото ,когато Жоро беше бебе ми вдигна висока Т-беше на 6,5 месеца . Понеже нищо друго не помогна ,ни казаха да дадем течен  аналгин.Не се сещах колко се даваше.Но добре ,че ви попитах.Явно не беше нужно да го дам сега.
Ами това е - ще се лекуваме.
Благодаря на всички Hug

А да ви питам - Малкия отказва да се храни в момента.Не пожела да закуси .Какво правите в такъв момент?

# 17
  • Мнения: 46 434
..... А да ви питам - Малкия отказва да се храни в момента.Не пожела да закуси .Какво правите в такъв момент?

Не знам вие какво ядете, но аз предлагам адаптирано мляко. Него никога не го отказва, докато беше болна друго не е яла  baby_neutral
Оздравявайте бързо!  Hug

# 18
  • Мнения: 13
След като нищо не помага за сваляне на температура, то половин ампула (от малките) е достатъчна за вашата възраст! Това ни го изписа педиатър. Веднага подейства!

# 19
  • Мнения: 5 299
Ами сега и двамата са с 37,5 Т. Вчера дадох Нурофен и спадна температурата.
Лекарката ще дойде на обяд да ги прегледа.Вирус е. Само се моля да не започне малкия да повръща.Иначе с температурата ще се справим....

Аз питах за аналгина,защото ,когато Жоро беше бебе ми вдигна висока Т-беше на 6,5 месеца . Понеже нищо друго не помогна ,ни казаха да дадем течен  аналгин.Не се сещах колко се даваше.Но добре ,че ви попитах.Явно не беше нужно да го дам сега.
Ами това е - ще се лекуваме.
Благодаря на всички Hug

А да ви питам - Малкия отказва да се храни в момента.Не пожела да закуси .Какво правите в такъв момент?

И Вики е с вирус от 2 дена - при нея е ангина, има налепи по гърлото  и вдига Т(39), иначе няма други проблеми. Давам сироп(антибиотик), витамин Ц и редувам Нурофен с Панадол(или свещички). Отказва да яде пюрета - само адаптирано пие. Дано да се оправите по-бързо Praynig Голям кошмар е с тези болести

# 20
  • Мнения: 5 468
А тази кокошка - докторката, само пита, дали е имала алергии до сега към нещо, ние казахме "не", даде й аналгина и си тръгнахме. Никакво наблюдение нямаше.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 958
А тази кокошка - докторката, само пита, дали е имала алергии до сега към нещо, ние казахме "не", даде й аналгина и си тръгнахме. Никакво наблюдение нямаше.

Ами и при Жоро стана така.Предписаха каквото предписаха и си отидоха! #Cussing outВъобще не съм знаела тогава  за тези неща...

Baby@   На нас лекарката ни каза да даваме лечебна хумана/панеже има разстройство/- никакво мляко и да не го насилвам с храна,щом не иска.
И на вас бързо оздравяване!

# 22
  • Мнения: 2 863
Току що преживях много висока Т на дъщеря ми, повече от 12 х се борих, не посмях да дам аналгин по изброените от мама причини, няма как да знаеш дали точно твоето дете няма да се окаже алергично. Накрая я завих в мокрите чаршафи, което съм правила преди години и със сина ми и си  действа беозтказно. При 39.7 Т неповлияна от оцети, еферелган и каквото още се сетите, два пъти като я завихме за по 10 мин и Т стана 37.9. Това е. разбира се заедно с ефералган свещичка за съответните кг. Детето се завива  в мокър чаршаф постелен върху вълнено одеалце, ръцете до коремчето отпред, за да не  е мокрия чаршаф директно върху сърцето и стои така увито 10 мин. след това чаршафите просто парят. Вярно, че е драстично като метод, но аз го предпочитам пред риска от аналгина, мен лично логиката "и на другите деца дават не ме устройва", риска ми се струва непремерен.

# 23
  • София
  • Мнения: 2 958
За всички ,които бяха съпричастни с моето притеснение покрай двете ми болни деца ,искам да кажа ,че овладяхме температурите.Разстройството продължава и при двамата ,но и това ще мине.
Искрени благодарности  Hug

Общи условия

Активация на акаунт