Херпеси по тялото

  • 20 883
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
Здравейте незнам дали тази тема е за тук но ви моля за съвет.Преди около 1 седмица ми излезе на задната част на бедрото херпес в началото беше малък а сега е с големината на орех.Мажа го с ацикловир и взе да хваща коричка.Въпроса ми е знае ли някой с какво да го мажа за да не ми остане белег.Моля ви помогнете ми.

# 1
  • София
  • Мнения: 2 132
Първо трябва да заздравее сам. За да не ти остане белег коричката трябва да падне сама. Гледай да не се трие много мястото. След като падне може да остане розово петно, което по-бавно да избледнее. След като падне коричката можеш да мажеш с овланяващо нещо с повече вит.Е. Херпесите по правило белези не оставят ако не се пипат.
Ти на лекар ходи ли да ти каже какъв е херпеса?

# 2
  • Мнения: 13
Аз въобще не го пипам само когато трябва да го мажа.Сложила съм отгоре марличка за да е защитено мястото и в същото време да може да диша.Зачервеното място е леко подпухнало  Sad .Можете ли да ми кажете такъв крем с който да овлажнявам мястото.

# 3
  • Мнения: X
Темата ти е по-скоро за Здравния подфорум.
Но аз да си кажа, де. За да ти излизат херпеси, значи имаш спад в имунитета. Ако усетиш да ти илиза, го намажи с Ацик, Ациклостад или Ацикловир, и като цял приемай повече витамини Peace

# 4
  • Мнения: 13
Аз си приемам витамини даже бяз започнала да си подсилвам имунитета още от началото на септември. Немога да проумея от какво се е получил но сега най-важното е неговото излекуване.За момента слагам само ацикловир мажа го през 4 часа надявам се да го изчисти изцяло.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 956
Отиди незабавно на лекар. По принцип не е нормално да ти излизат херпеси по цхасти различни от устните. Тези на устните се водят от по-безобидните, другите... на лекар! Кожен лекар.

# 6
  • Мнения: 13
Значи трябва да отида на дерматолог.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 132
Да, иди непременно.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 132
Незнам дали знаеш, но херпес е много заразен вирус. Мии си ръцете преди и след като го мажеш. Не си пипай очите, макар и рядко може да се пренесе. Говоря за херпес симплекс ако е.

# 9
  • Мнения: X
На първо време се ходи на лекар за да прецени изобщо за херпес ли става дума. Щом веднъж е излезнал, ще продължи да излиза пак в моменти на отслабване на организма. Херпесите обичат преходните сезони. Но идеята да си мажеш херпесите с овлажняващ крем не е никак добра преди да си се консултирала със специалист.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 132
Да, не става въпрос за мазане на херпеса с овлажняващ крем, а за кожата след като е излекуван херпеса.

# 11
  • Мнения: 74
Отиди незабавно на лекар. По принцип не е нормално да ти излизат херпеси по цхасти различни от устните. Тези на устните се водят от по-безобидните, другите... на лекар! Кожен лекар.

 Naughty  Това пък въобще не е вярно. Касае се за т.нар. Херпес Зостер - излиза обикновено след много стресова ситуация. Не е опасен за другите, единствено при малки деца може да се предаде под формата на варицела. Потърси в нета - има много информация и не се шашкай - нищо страшно (при майка ми се появяви внезапно на 2-3 пъти - след като дядо и татко починаха....)  Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 2 132
Във форума никой не може да ти каже дали е Зостер или Симплекс. Отиди на лекар, за да си наясно. Отзад на бедрото може спокойно да не е Зостер. Той е свързан и с ужасна болка по протежението на нерва, по който върви...

# 13
  • Мнения: 13
Eдинственото което знам със сигурност  е че не е херпес зостер тъй като той протича с много силна болка и въобще картината при него е много страшна при мен няма никаква болка само лек сърбеж това е всичко.Но явно и само с това пак трябва да посетя дерматолог макар че не вярвам да ми каже да мажа с нещо по различно от ацикловир.Просто не искам да ми остане белег това е всичко.

# 14
  • Мнения: 24
Eдинственото което знам със сигурност  е че не е херпес зостер тъй като той протича с много силна болка и въобще картината при него е много страшна при мен няма никаква болка само лек сърбеж това е всичко.Но явно и само с това пак трябва да посетя дерматолог макар че не вярвам да ми каже да мажа с нещо по различно от ацикловир.Просто не искам да ми остане белег това е всичко.
Добре е да се консултираш с лекар- какъв е херпеса и точно с какво да се третира, така раничката няма да е дълбока!
 А после за да няма белег, може да се маже с Витамерфен, това е лекарство за заздравяване без белези!

Общи условия

Активация на акаунт