Варицела

  • 389 337
  • 3 273
  •   1
Отговори
# 3 180
  • София
  • Мнения: 4
Благодаря много  sweet_memory за споделеното  bouquet
Мен днес ме изписаха от Инфекциозна болница.В петък 13-ти постъпих с диагноза варицела с усложнение бактериална инфекция.Толкова бях притеснена,че лекарите едва ме успокоиха.Включиха ми веднага антибиотик сутрин и вечер и ацикловир през 4 часа.Вечерта вече бях с огромни оттоци под очите,вдигнах и 39 градуса температура.Ако се бях забавила и ден вкъщи,направо незнам дали щях да съм сред живите...с тази инфекция където бях направила,картинката при мен беше направо трагична.На другия ден ми дадоха едно лилаво лекарство и с него намазах всички гнойни мехури.На челото положението ми беше най-зле - огромни туптящи лилави възпалени пъпки.Иначе всички лекари и сестри там бяха много любезни,влязох с друга нагласа.Сега продължавам с домашно лечение - антибиотик и витамини.А възпалените лилави пъпки,които сега са кротнали ще има да си ги гледам още бая време.После ще взема нещо за белези.
Детето я кара сравнително лесно-без температура,има си доста пъпки,но вече завяхнали.Мъжът ми,който не е карал варицела все още не се е опъпчил.Та така от мен  Simple Smile

# 3 181
  • Варна
  • Мнения: 2 263
Мадекасол е хубав за белези като от шарка / вдлъбнати/, ползва се дълго.При дъщеря ми имаше едно белегче над веждата, след около 3м. изчезна.
А има и някакви други, ама не се сещам как се казваха, ползваха се и за белег от изгорено.Мисля, че се правеха с рецепта.Питай си ЛЛ, ако искаш.

# 3 182
  • София
  • Мнения: 4
Ще взема и Мадекасол .Мерси mmilityy  bouquet
Сега ми падат коричките,отдолу под тях мястото е леко зачервено.Та след някой друг ден започвам с мазането и дано скоро поне малко от малко се доближа до предишния ми вид  Simple Smile

# 3 183
  • тук и там
  • Мнения: 11 522
На синът ми му избиха три пъпки по лицето-първият ден беше една,после на носът още две.Зачервени са и са мокрещи.Видях че изтича някаква течност от тях-сами се пукат,и става като раничка.Миналият петък беше със температура за един ден и от тогава е добре.В понеделник и вторник му избиха само тези пъпки.Та възможно ли е да е варицела?Няма температура,във добро състоние е ,само тези три пъпки по носът?Каката също беше със температура два дни,заведохме я на лекар и се оказа че е със бронхит-на АБ е във момента,пъпки няма...Трябва ли да изчакам да избият още за да го заведа на лекар малкото?Не съм го видяла още как е тази сутрин,но две от тези три пъпки са почти завяхнали,само едната вчера се беше пукнала и  беше зачервена..

# 3 184
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Огледай му главата, около ушите, в косата...
Но лекаря най-добре ще каже.

# 3 185
  • тук и там
  • Мнения: 11 522
Няма,гледах...Ще го водя на лекар днес. Peace

# 3 186
  • Мнения: 145
Здравейте, и аз съм с варицела, днес ми е 8-ми ден, на 29 години съм. Днес ме изписаха след три дни в Инфекциозна болница, там ми назначиха венозен антибиотик и Ацикловир. Гледам сега епикризата и резултатите от ПКК, моля за коментар дали след известно време ще се нормализират показателите. В момента изглеждат доста занижени.  Sad
Една от докторките коментира, че са завишени тромбоцитите, но поне от резултата пише, че са по-скоро занижени, а имам и две лилави петна близо до дупката от абоката.
Левкоцити - 2.9 (3.5 - 10.5)
СУЕ - Панченко - 35
Лимфоцити - 1.1 (17 - 48)
Моноцити - 0.3 (3 - 10)
Гранулоцити - 1.5 (2 - 7)
Лимфоцити (Lym)% - 38.3 (0.8 - 4.0)
Моноцити (Mo) % - 10.1 (0.12 - 1.20)
Гранулоцити (Gran)% - 51.6 (2.0 - 7.0)
Еритроцити (Er)% - 3.87 (4.1 -5.5)
Хемоглобин (Hb) - 115 (120 - 160)
Хематокрит (Ht) - 32.3 (0.36 - 0.50)
MCV - 83.4 (76 - 96)
MCH - 29.9 (27 -34)
MCHC - 358.0 (300 - 360)
Тромбоцити (Tr) - 132.0 (140 - 490)
Plateletcrit - 0.12
MPV - 9.3


Имам и главоболие - ту затихва, ту се появява пак. Мажа си някои от пъпките с едно лилаво нещо, част от тях изглеждат така сякаш са гнойни. Надявам се скоро да отмине, че съм картинка.

Последна редакция: пн, 06 мар 2017, 19:47 от Maria Sia

# 3 187
  • Мнения: 533
Според мен е рано още, не се притеснявай, ще се оправят показателите. Поне 2 седмици трябват за възтановяване при леко протичане на болеста при възрастен. Детето с месеци имаше надути лимфни възли след варицелата, макар че я изкара за седмица, после се чувстваше добре, но възелчетата си седяха, най вече зад ухото, беше голям като зърно грах, а за две годишна главичка, това си е доста голямо. Почивай, храни се добре и ще се оправиш, разходки на въздух, вече ти е минала карантината. Пъпките не трябва много да излагаш на слънце в началото.

# 3 188
  • Мнения: 145
Много Ви благодаря за отговора. Имате ли идея кога ще е удачно да си взема истински душ и да си намокря косата също, за сега не смея още. В епикризата пише, че протича с локална бактериална инфекция, което ми звучи доста неприятно.  Прави ми впечатление също, че през нощта особено температурата ми е около 35 и нещо градуса.

Последна редакция: вт, 07 мар 2017, 11:20 от Maria Sia

# 3 189
  • Мнения: 46 508
...Имате ли идея кога ще е удачно да си взема истински дуп и да си намокра косата също, за сега не смея още...
В нормалните страни къпането е задължително по време на Варицела. Дори по-често от нормално. Така няма замърсяване и опасност от инфекции.
В България все още някои лекари робуват на градски легенди и затова протича много по-тежко за кожата. Всичката мъртва кожа, пот и прах действат "прекрасно" на раните.

Ако решиш да се къпеш, подбери щадящо средство без сапун, с овес (много добре влияе на кожата при Варицела). А-дерма имат такъв продукт.

Бързо оздравяване!

# 3 190
  • Мнения: 533
И ММ и детето си се къпаха всяка вечер при варицелата, дори детето го киснехме  в смрадлика и много облекчаваше сърбежа. ММ също душа го облекчаваше, само после не търкай при бърсане, а леко попивай с хавлия. Сешоара също облекчаваше сърбежа на детето, но при него сърбеж имаше не повече от 2-3 дни, след смрадликата мн бързо завяхнаха пъпките.

# 3 191
  • Мнения: 145
А имали ли сте наблюдения за такова понижаване на температурата?

Иначе и моята логика е за почистване с вода, не само с ментолов спирт, но все пак послушах лекарите, че знам ли и аз, понаплаших се.

# 3 192
  • Мнения: 533
ММ се мажеше по няколко пъти на ден и вечер след къпане с ментоловия спирт, детето не сме мазали, защото пишеше, че е за над 6 години. Не сме забелязали спадане на Т, но не сме мерили. Майка обаче имаше такава понижена Т, зимата при боледуване от бронхит.

# 3 193
  • Мнения: 46 508
А имали ли сте наблюдения за такова понижаване на температурата?

Иначе и моята логика е за почистване с вода, не само с ментолов спирт, но все пак послушах лекарите, че знам ли и аз, понаплаших се.
Винаги търси различно мнение (на лекар) и чуй аргументите.
Не всички в България съветват да не се къпе.

За понижаването, с какъв термометър мериш? Т се променя в зависимост дали тялото е в покой или не. Не е невъзможно да пада до 35 и нещо. Но все пак се консултирай с лекарят, който те лекува.

# 3 194
  • Мнения: 145
А имали ли сте наблюдения за такова понижаване на температурата?

Иначе и моята логика е за почистване с вода, не само с ментолов спирт, но все пак послушах лекарите, че знам ли и аз, понаплаших се.
Винаги търси различно мнение (на лекар) и чуй аргументите.
Не всички в България съветват да не се къпе.

За понижаването, с какъв термометър мериш? Т се променя в зависимост дали тялото е в покой или не. Не е невъзможно да пада до 35 и нещо. Но все пак се консултирай с лекарят, който те лекува.

С електронен предимно, като след сигнала изчаквам още малко време, за да е реален резултатът.
Звъннах пак на личната сега, каза че е нормално подобно явление. Но си се панирам. Хем си знам, че не съм карала и може да се случи да се ошаря, хем като го изпита вече човек е неприятно.

Общи условия

Активация на акаунт