«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

«дравословни проблеми и профилактика
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-13 от 13 отговора

—офи€

ћнени€: 27 224
» с това се сдобих след среща с дупка в тревата.
ƒобре, че не паднах, защото б€х гушкала малки€.

ѕървоначално болката беше убийствена. Ќаду се веднага. ¬ момента ме набол€ва, но не чак толкова силно.
¬ъпросът ми е г/д за колко време спада отока. ¬ момента глезенът ми е почти двоен.
÷итирай

в –озовата долина

ћнени€: 257
Aбсолютно същото ми се случи в началото на —ептември,  само че на един крив бордюр. » детето доста се изплаши.
ѕървата нощ едва изкарах - имах само лед под ръка.
ѕосле сложих компрес от –еванол и мъжа ми го стегна с ластичен бинт. √ол€мата болка и отокът отшум€ха за ден- два. Ќо продължавах да ст€гам глезена и го мажех с јлгезал сурактив (гооол€ма работа свърши) още седмица.
÷итирай

ћнени€: 189

ѕървоначално болката беше убийствена. Ќаду се веднага. ¬ момента ме набол€ва, но не чак толкова силно.
¬ъпросът ми е г/д за колко време спада отока. ¬ момента глезенът ми е почти двоен.
—ъжал€вам за случилото се с теб!ћного е кофти.Ѕолката в началото е силна и то доста.ƒобре е,че те е отпуснало и сега си по-добре.ќтока спада за н€колко дни.≈то ти една рецепта малко от народната медицина
ƒокато спиш го превържи с накълцан кромид лук поръсен със сол. ѕо този начин ще ти спадне отока. “ова е при положени, че не си наранила кожата на въпросното м€сто. ƒенем хубаво тр€бва да го обездвижиш с бинтова превръзка.
јко е нужно отиди да те види ортопед в поликлиниката или болницата и да се направи снимка - въпреки,че изключвам да има счупване,защото ако имаше такова симптомите щ€ха да са много по-силно изразени.”спех и бързо възстанов€ване.

÷итирай

—офи€

Ѕлагодар€ ви за отговорите.
—лабо ме боли. ќтока изобщо не е спаднал.
Ќе мисл€, че е счупен, защото започнах леко да го движа Smile ћажа се –епарил и нос€ наглезенка.

zornica_a, при мен отока май бавно ще спадне.

docsi, и мама ми каза за лук, но според не€ е тр€бвало веднага да го направ€. ўе пробвам довечера Smile
«а снимка не знам, според мен н€ма смисъл. ј и не помн€ колко време мина преди последната снимка.
Ќе снимаха мен, но държах сина ми ма масата.
÷итирай

Ѕлагодар€ ви за отговорите.
—лабо ме боли. ќтока изобщо не е спаднал.
Ќе мисл€, че е счупен, защото започнах леко да го движа Smile ћажа се –епарил и нос€ наглезенка.

zornica_a, при мен отока май бавно ще спадне.

docsi, и мама ми каза за лук, но според не€ е тр€бвало веднага да го направ€. ўе пробвам довечера Smile
«а снимка не знам, според мен н€ма смисъл. ј и не помн€ колко време мина преди последната снимка.
Ќе снимаха мен, но държах сина ми ма масата.
≈ като са снимали детето ти не ти ли дадоха да облечеш лъчезащитно облекло - защото не е хубаво когато се прав€т сними да има човек при апаратурата и затова лекари и лаборанти си сто€т зад параванчето.
ѕробвай рецептата с лука и дано да има ефект и подобрение.»ма и други народни рецепти и традиционна медицина - но аз подкреп€м и двете и традиционното и народното,но по-важното е да е ефикасно това което се използва.ќтока за н€колко дни тр€бва да спадне,но след като е гол€м - максимум до седмица.Ѕързо оздрав€ване и да внимаваш с дупките,аз и аз н€колко пъти стъпвам накриво,но н€ма последици за сега. bouquet
÷итирай

—траната на чудесата

ћнени€: 2 339
јз си изкълчих глезена жестоко като студентка, преди снимката лекарите б€ха убедени даже, че е счупен. Ќе беше, отока спадна за 2 седмици, син€ б€х от пръстите на крака до кол€ното, помогна ми само счукан лук, лед и риванол(но риванола тр€бва на често да се мокри) » дръж крака вдигнат високо, иначе пак започва да тупти и боли жестоко. ƒано при теб е по-леко и мине бързо!
÷итирай

—офи€

≈ като са снимали детето ти не ти ли дадоха да облечеш лъчезащитно облекло - защото не е хубаво когато се прав€т сними да има човек при апаратурата и затова лекари и лаборанти си сто€т зад параванчето.
Ќищо не обл€кох. Ћаборантите б€ха зад параванчето, а аз до масата да държа дребни€. Ќе, че той мърдаше. Ћежеше и се хилеше.

Lucky Plam, по-леко е. Ќ€ма синини, само е надуто.

Ќад€вам се скоро да мине и това Smile
÷итирай

Ќищо не обл€кох. Ћаборантите б€ха зад параванчето, а аз до масата да държа дребни€. Ќе, че той мърдаше. Ћежеше и се хилеше.

Lucky Plam, по-леко е. Ќ€ма синини, само е надуто.

Ќад€вам се скоро да мине и това Smile
јми по прицип е тр€бвало да ти дадат да облечеш - ама то вече сигурно и лъчезащитните облекла са кът  newsm78 - ама какво да се прави то в тази държава нещо да е наред незнам.
ўе мине не се притесн€вай.—лед н€колко дни ще си забравила за проблема с крака и ще си като нова.» да внимаваш повече къде стъпваш. bouquet
÷итирай

—офи€

» да внимаваш повече къде стъпваш. bouquet
–едовни€т ми съвет към щерка ми, по точно "гледай си в краката"  35
јми аз изобщо не си гледах в краката Smile ¬зех малкото от люлката и тр€бваше да направ€ 3-4 крачки до пейката, че да седнем да го нахран€.
ј защо има дупки по тревата... знам ли Smile
÷итирай

¬арна

ћнени€: 1 187
An Mary, каква ти е наглезанката? ћиналата година малката си изкълчи крака, на рентгена не се вид€ счупване, обаче го гипсираха за около 10 дена. ато махнаха гипса, още й беше леко подут глезена.“а затова още 2 седмици ходи със специален ,шиниран чорап.
÷итирай

—офи€

јми знам ли каква е, ластична Smile —ъпругът ми € купи от аптеката. ƒетски размер е Smile —тегнато стои.
÷итирай

ћнени€: 0
Zdraveite, iskam da popitam ne6to: izkal4ih  si glezena i ve4e treta sedmica e o6te podut (*ne kolkoto v na4aloto, no ne spada napalno)i ne moga da go dviga savsem sbobodno kakto drugiq , ve4e varvq dosta dobre no imam 4uvstvoto 4e stapvam na krivo parvo i vidimo e taka i vtoro o6te me boli malko da dopir, ina4e si pravih rentgen i  kazaha, 4e e samo navqhvane, no ne6to mi se struva 4e ne e nared mislite li, 4e moge da ima razmestvane ili e normalno.... blagodarq vi mnogo
÷итирай

ћнени€: 612

«а 2-3 седмици. Ќо болката и дискомфортът могат да продължат месеци. ѕрежив€х това за втори път по  оледа. Ћичната ми изписа ’епароид, тъй като имаше и кръвонас€дани€. ѕосле по иде€ на аптекарките продължих да го мажа с »ндовазин. » той доста помага.
Ќай-силна беше болката по време на падането. ѕомислих си, че е счупен. «начително подобрение се получи още на следващи€ ден, но 3-4 седмици не можех да върв€ нормално. ƒори 3-4 месеца по-късно ме болеше особено като натисках амбреажа. » сега се обажда по малко, въпреки че минаха 11месеца. ѕредишни€т път през 1989г. напълно се оправи още след 2месеца.
Ќе зна€ дали не е грешка слагането на наглезенка по време на оттока. јз € сложих 3-4 месеца по-късно по иде€ на мой близък. — не€ по-лесно натисках амбреажа. ћоже би е тр€бвало по-рано, но не знаех.
« ѕоследна редакци€: пт, 25 ное 2011, 16:25 от vl »
÷итирай

Ћанкър, планините ќвнерог

ћнени€: 5 285
“ова с лука е гол€ма грешка, мол€ ви, не го правете. Ќа изкълчено се слага студено, а лукът загр€ва. —векърва ми е рентгенов лаборант с близо 40г стаж и се е нагледала на лилави крайници, налагани с лук.
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-13 от 13 отговора