«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

ƒом

ƒом

14 055 членове ¬ключете се
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-70 от 70 отговора

—офи€, Ћюлин

ћнени€: 471
¬ид€х подобна марка уреди в магазини «ора. ѕоказателите на една от пералните ме устройват идеално, но н€мам никакви отзиви за  марката. мол€ ако н€кой е ползвал или ползва уред с тази марка да даде  информаци€
÷итирай

с/у ќколоћръс“ното

ћнени€: 18 019
това най-веро€тно е търговско име.
Ќе знам кой го е поръчал...
ƒа речем, че е нещо от рода на Crown, NEO и т.н.
÷итирай

Mordor

ћнени€: 101
това най-веро€тно е търговско име.
Ќе знам кой го е поръчал...
ƒа речем, че е нещо от рода на Crown, NEO и т.н.

ћи, да речем, че не е.
≈то какво казва чичо √ошо като първи резултат:
"The Finlux brand has been available in Europe since 1964 when Iskumetalli, a subsidiary of the Finnish Lohja conglomerate, started manufacturing televisions in Finland. From 1992 until 1996, Finlux televisions were a part of Nokia consumer electronics, after which they were purchased by Semi-Tech a Hong Kong based company. In 2000, all research and development departments along with its marketing, sales and export operations were brought back to Finland. Finlux Ltd. was established in 2002, and since then, Finlux has been a leading expert in digital technology in Finland. In early 2006, Vestel, part of the Turkish Zorlu Group and Europe's largest TV manufacturer, bought the Finlux brand and Finlux televisions staged a return to the stores in Finland in autumn 2006. Vestel, is Europe's largest and the world's third largest television manufacturer with a research and development unit of 500 employees and its plants manufacture 12 million television sets each year."

ќт маркетинг мениджъра на «ора чух, че те започват да внас€т тази марка. Ѕила среден клас. Ќо, приличен среден. ƒруго не мога да кажа.
÷итирай

с/у ќколоћръс“ното

«начи не по врат, а по ши€, а Ћионеса?  35
÷итирай

Mordor

јко намираш една финландска марка, с 50 години опит, за еквивалент на Ќ≈ќ и  раун, значи е по ши€, да.
÷итирай

с/у ќколоћръс“ното

ћи не знам... ћоже да се окаже, че турските заводи (јрчелик) са с още по-гол€ма традици€ и давност. Wink
 35 35

“и знаеш ли къде се прав€т Ќео и  раун?
÷итирай

Mordor

ƒобре, де, това не го разбирам. »ли имаш да кажеш нещо полезно, или не.  акъв е смисълът да си на вс€ка манджа меруди€, ако само си чешеш езика и не обогат€ваш темата с полезна информаци€? ≈ ли ‘инлукс търговско име? Ќе е. јз това ли казах? “ова казах. ≈?
« ѕоследна редакци€: пн, 25 окт 2010, 13:32 от Lionessa Cool »
÷итирай

—офи€

ћнени€: 434
»зползвам темата, за да попитам в крайна сметка н€кой купувал ли си е б€ла техника Finlux, вид€х, че в «ора има малка ми€лна тип кубче за 6 комплекта та се чуд€ дали са по-добри като качество от ћидеа?
« ѕоследна редакци€: пт, 26 ное 2010, 11:57 от maka »
÷итирай

ћнени€: 32
÷ената определ€ желанието ти..............
¬сички зна€т че ....има куче марка на 20год. без дефект и има ћарка марка на 1 год и ве€е с дефекти
просто по лесно се изхвърлв уред за 10 лв. отколкото за 100лв.
÷итирай

Suomi

ћнени€: 703
¬ид€х ,че има питане за FINLUX.
јз съм имала телевизор и ƒ¬ƒ с тази търговска марка. Hugƒа, това е финландска търговска марка ,произвеждаща електроника и аз съм доволна.ћного здрави уреди.... Peace
ћо€ свекър има радио с тази марка,произведено в началото на 50те години....и работи,представете си! Shocked
ѕрез 2005 фирмата беше докарана от големите пред пълен банкрут и тогава  € купиха..Vestel.«наете,че те са 3ти в света производител на “¬...
«а информаци€,ето ви офиц.сайт:http://www.finlux.fi/Ќе знам има ли на английски ,ако нещо ви интересува от финландски,на драго сърце бих  превела.. Hug
÷итирай

Mordor

ћи, не - това Ќ≈ ≈ търговска марка. “ърговска марка означава, че под дадено име може да произвежда кой ли не. «а ‘инлукс това не важи. ћол€, прецизирайте си пон€ти€та, когато твърдите нещо, защото иначе подвеждате хората тук.
÷итирай

Suomi

Ќ€мам намерение да спор€,за неща,които не разбирам.≈то Finlux във фейсбука:http://en-gb.facebook.com/pages/Finlux/105616676138925
÷итирай

ћнени€: 0
÷итат
FINLUX, що за уреди са това?
явно са финландски  Laughing
÷итирай

plovdiv

ћнени€: 134
—поред продавачите в магазините се произвеждат в  итай.“ова ми е информаци€та от миналата седмица.
÷итирай

Mordor

Ќаправо ще изби€ рибата с тази информаци€ - ¬—»„ » електрически и електронни продукти в днешно време се произвеждат в  итай (или “айван, ћалайзи€ и още н€колко сходни държави от региона). Ќе го ли знаехте?  newsm78
»зключени€та в тази насока са толкова минимални, че не си заслужават обсъждането тук.
÷итирай

ћнени€: 54
—поред продавачите в магазините се произвеждат в  итай.“ова ми е информаци€та от миналата седмица.

Malko po na zapad - v Turcia. Pishe go na hladilnicite, primerno.
÷итирай

ћдааа, и —они -то го произвеждат н€къде на изток и маратонките там ги ши€т и т.н.
—ега въпросът си остава" Finlux, що за уреди са това?"
«асега е сигурно че са ≈лектроуреди Smile
‘инланди€ отпада, като нещо сигурно.
÷итирай

—офи€

„етох, четох и в крайна сметка разбрах, че се прав€т в “урци€, в€рно, че е била финландска марка, вече не е, но странното е, че на сайта им има само 2 големи ми€лни, а въпросната малка ми€лна не можах да откри€ нищо и никъде за не€, та в крайна сметка понеже живеем на квартира се доверихме на другата турска марка Ѕеко, поне за не€ има отзиви и информаци€, пък ще видим дали сме имали късмет.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 16
ќт мъжа ми знам, че са среден клас уреди, мисл€, че са по-добри от останалите предлагани от «ора- раун и Ќео.
÷итирай

¬арна

ћнени€: 136
Ћ€тото взехме от «ора такъв хладилник с отделна камера.  азаха, че е произведен в “урци€. »ма 2год гаранци€ и ако си доплатиш около 70лв. дават още 2г. ( май б€ха 3г. ) гаранци€. «асега работи добре, тих е, размраз€ва без проблем и камерата държи  сладолед още от л€тото.
ѕри тези уреди важна е дългата гаранци€ и сервиза да е наблизо Praynig
÷итирай

¬арна

ћнени€: 502
ќт месец май т.г. имам телевизор ‘инлукс. ‘ирмата и финландска, произведени в “урци€. –аботи си идеално. “огава разбрах за съществуването на тази марка.  упихме го защото е б€л, тр€бваше ми оранжев, но.....н€маше такива.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 193
‘ирмата е финландска, а се произведени в “урци€?
÷итирай

¬арна

ћнени€: 136
¬ид€х подобна марка уреди в магазини «ора. ѕоказателите на една от пералните ме устройват идеално, но н€мам никакви отзиви за  марката. мол€ ако н€кой е ползвал или ползва уред с тази марка да даде  информаци€

упихте ли ‘инлукс-а ? ƒайте отзиви, че и аз скоро ще тр€бва да смен€м пералн€та.
 олко години е гаранци€та на тази марка?
÷итирай

с/у ќколоћръс“ното

по-правилно е да се попитай кой сервиз € дава тази гаранци€ и да се вид€т какви са услови€та в не€.

Ѕорко, като ще купуваш турско, нека да си е баш такова, бре... ¬≈ ќ, SANG и т.н.
÷итирай

—офи€

јз имам един климатик SANG на вилата, и съм доволна, колко година станаха, работи си и топли и изстуд€ва нормално. ≈дна при€телка има печка Ѕеко, и т€ не се е оплаквала. —поред мен всичко е въпрос на късмет.
÷итирай

ћнени€: 472
«апис да срлед€, че съм си харесала пералн€  Smile
÷итирай

—офи€, Ћюлин

ћнени€: 471

упихте ли ‘инлукс-а ? ƒайте отзиви, че и аз скоро ще тр€бва да смен€м пералн€та.
¬ крайна сметка си взех Fagor........ нещо не се впечатлих много от финлукса на живо, а и цената беше еднаква
÷итирай

Suomi

≈ аз писах преди за телевизорите на ‘»ЌЋ” — произведени тук във ‘инланди€,но след като ме коригираха остро,реших да не се обаждам... Crazy
¬се пак Finlux е марка с истори€,заслуги(за мен е равнозначно с добро качество) ћарката Finlux е създадена  през 1927 г. (јса –адио "ќќƒ). ѕрез 1971 Metal Hammer Oy (Lohja Oy, където се произвеждат издели€та с марката ,е преименувана   Finlux. Ќа следващата година, Lohja Oy започва производството на Finlux цветни телевизори
Finlux е марка, с ко€то са произвеждани различни видове продукти, битова електроника,(радиоприемници, телевизори..по..късно и плазмени телевизори и DVD плейъри в н€колко различни фирми. Finlux  е участвала в н€кои от имената на тези фирми.
ќт 1992-1996 Finlux телевизорите са били част от потребителската електроника на Nokia,както споменахте по..нагоре.
ѕрез 2000 г. е основана  телевизионна фабрика в “урку, ко€то Finlux R & D ,  маркетинг, продажби и износ дейности б€ха прехвърлени на държавата . Finlux Oy Ab, е основана през 2002 г. и оттогава Finlux е водещ експерт в областта на цифровите технологии във ‘инланди€.
ѕрез 2005 г. фабриката за телевизори  иска обаче об€в€ване в несъсто€телност и производството спира  за кратко време.
¬ началото на 2006 г. турската Zorlu Group ( част от  един от най-големите телевизионни производители в ≈вропа Vestel купува марката Finlux.“ова не означава,че Finlux  не се произвежда вече във ‘инланди€.Ќапротив...но продукци€та е изц€ло за скандинавски€ регион.  Mr. Green
« ѕоследна редакци€: пт, 07 €ну 2011, 23:10 от Bee. »
÷итирай

—офи€

ћнени€: 1
ƒа и ако калкулираме трудът на финландеца тази марка излиза златна, те може би  и за това са фалирали 2005  ... разбира се, че са турски с китайски части както повечето марки на пазара, по-скоро са конкурент на Beko . »наче да, може да се каже, че си купувате Nokia  Smile
http://www.turkishweekly.net/news/37404/vestel-buys-northern-european-finlux.html
÷итирай

Suomi

Ќе съм се ровила да вид€ какви са причините за фалита(обикновено истинските  такива се кри€т),но веро€тно са тези,които споменаваш. Laughing
÷итирай

»мам телевизор Finlux, който работи перфектно от 1993г.  огато го купувах имаше технически показатели, за които в магазините за техника дори не б€ха чували. ” мои познати има още два такива телевизора и никой не си го е изхвърлил. ћо€т дори в момента работи с допълнителен цифров тунер за ефирната цифрова телевизи€ и цветовете му са по-естествени и по-добри отколкото на нови€ LCD на две години. ≈, гол€м е, но размерът н€ма значение....-:)))
Ќека не се заблуждаваме от факта, че ако на пластмасата пише Made in Germany това наистина е така. ¬ъв всички случаи частите за масовото производство са китайски или корейски и са сглобени в “урци€.
Ќе мога да кажа нищо за б€лата техника на Finlux, пералн€та ми е Samsung, но при първи€ проблем ще € смен€.
÷итирай

¬арна

ћнени€: 20
¬сичко е въпрос на късмет. »махме хлебопекарна "‘инлукс" и на пети€ хл€б се развали.  упихме € от «ора. ¬ друг магазин вид€хме същата само че марката беше "Ќео".
÷итирай

sega tezi yredi sa s 5 godi6na garancia koeto e super v4era si kupih takava sudomialna i ostanah mnogo u4udena naistena za mnogo po niska cena ot po skupite marki  smile3501 smile3501 izmiva 4iniite perfektno bravo
÷итирай

—офи€

—ъжал€вам, че поста не е точно по темата, но ....
violeta1975p  нещо ми се струва, че не ти се е получила добре рекламата, че и специално за това си се регистрирала, пък ми и отговар€ш на лични на пост от преди 7 месеца, тр€бваше да видиш на 2 ра  страница от темата, че съм си купила вече ми€лна с друга марка.  Very Happy

÷итирай

¬арна

ћнени€: 47
Ќе знам за ц€лата гама на FINLUX ,но конкретно съм заинтересован от 26'LCD TV и това което попрочетох по техничарските форми стигам до мнение, че за цената си са много св€стна марка /предлага се в доста държави по ц€л св€т/. “¬-та им са с матрици на SAMSUNG /гол€ма част/,а и цена/качество си заслужават според специалисти, а и според вече собственици на тв с тази марка имат много добра картина и цветове. јз просто още не съм се наканил да отида да ги вид€ наживо в "«ора" дали качеството им ще оправдае очаквани€та ми.
÷итирай

izviniavam se no ne pravia nikva reklama sujaliavam 4e sam ti otgovorila na li4ni prosto sam nova tuk i neznam to4no kak se procedira sujaliavam prosto iskah da sum polezna s ne6to za6toto predi da si ia kupia pyrvo pro4etoh mneniata tuk
÷итирай

—офи€

ћнени€: 66
’аресах в «ора плот за вграждане на ‘инлукс, има ли н€кой отзиви за тези продукти на марката?
÷итирай

¬арна

јми както е написано по-напред в темата FINLUX по принцип е финландска марка с традиции и качество, но поради фалит на част от производството са закупени от Zorlu Grup Holding-“урци€, произвеждащи техника с марката Vestel. “е са производители също и на техника с марка CROWN.  акто е и със SANG произвеждани от BEKO собственост на други€ гол€м турски холдинг -  оч ’олдинг. "«ора" се опитват да  наложат марката на пазара, за качество не мога да гарантирам, но хора притежаващи техника с тази марка са доволни от качеството и избора си.
÷итирай

¬арна

ј и гледам дават 5 г. гаранци€ на уредите, което малко производители на б€ла/черна техника прав€т.
÷итирай

—офи€

ѕреди време ползвах климатик на минаващата за ужасно загубена малка —анг, доста евтин, работеше си нормално с години, нищо му нмаше. »мам и на вилата малък хладилник  раун, който също си работи с години без проблеми. “ака че, не робувайте на марки, митове и легенди.
÷итирай

ћнени€: 32
—подел€м какво научих;
‘инлух е марка на «ора както и  раун как се процедира ;
ќтива в страна от јзи€ представител на «ора влиза в завода за ’’’’ и казва искам .... примерно пералн€ и те го питат с какъв капак избери той гледа гледа и казва такъв , те казват ок толкоз пари после копче ...такова ...после казват а какво да пише на така подбраниа от теб уред ...ми ѕерник Wink
те казват ок значи ’’’ пари !
и
тадааааа ‘инлукс Mr. Green
÷итирай

—офи€/—вета на ƒиска

ћнени€: 3 832
—подел€м какво научих;
‘инлух е марка на «ора както и  раун как се процедира ;
ќтива в страна от јзи€ представител на «ора влиза в завода за ’’’’ и казва искам .... примерно пералн€ и те го питат с какъв капак избери той гледа гледа и казва такъв , те казват ок толкоз пари после копче ...такова ...после казват а какво да пише на така подбраниа от теб уред ...ми ѕерник Wink
те казват ок значи ’’’ пари !
и
тадааааа ‘инлукс Mr. Green

35 hahaha
÷итирай

—офи€

—ега ако кажем, че така процедират не само търговци като «ора а и иначе утвърдени марки.
ќтива представител на да речем Whirpool, заплюва си н€какви модели от н€какъв китаец и казва "това ще се казва Whirpool колко пара ще искаш"  Laughing
÷итирай

—тара «агора

ћнени€: 697
 упихме такъв климатик скоро, засега топли, не е шумен,  ще видим в големите студове как ще се държи Laughing
÷итирай

¬арна

–екламират, че климатиците на FINLUX са с отоплител на външното т€ло и не би тр€бвало да замръзва при ниски температури. Rolling Eyes
÷итирай

—тара «агора

ƒа, абе те много екстри имат, че чак съмнително  Mr. Green —лед зимата ще имам отзиви.
÷итирай

ѕловдив / —т.«агора

ћнени€: 50
«дравейте, аз пък имам питане за ¬≈ ќ , н€кой ползвал ли е уреди с тази марка (например хладилник) нищо не намирам като информаци€ в нета
Ѕлагодар€
÷итирай

—офи€

«дравейте, аз пък имам питане за ¬≈ ќ , н€кой ползвал ли е уреди с тази марка (например хладилник) нищо не намирам като информаци€ в нета
Ѕлагодар€
»мам хладилник и вградена фурна, н€мам забележки, работ€т добре, хладилника вече 5-та година.
÷итирай

ћнени€: 103
ƒа, абе те много екстри имат, че чак съмнително  Mr. Green —лед зимата ще имам отзиви.

“очно заради техните климатици съм тук и търс€ инфо за ‘инлукс.
ћол€ те, кажи какви са вашите отзиви.  акви са ви впечатлени€та? ѕрепоръчвате ли? Ќие сме много зиморничави вкъщи, как се справи климатика в полуарктически€ студ тази зима?
÷итирай

—тара «агора

“очно заради техните климатици съм тук и търс€ инфо за ‘инлукс.
ћол€ те, кажи какви са вашите отзиви.  акви са ви впечатлени€та? ѕрепоръчвате ли? Ќие сме много зиморничави вкъщи, как се справи климатика в полуарктически€ студ тази зима?

ƒоволни сме, в тази студена зима климатика работи без да замръзне - забел€зах, че в мъгливо време образува скреж на външното т€ло, незнам дали другите климатици са така, просто този ми е на очите и го наблюдавах. —аморазмраз€ва се после. Ѕеше достатъчън за отопление на 30кв.м. ¬ големите студове работеше на 24 градуса, и темп. в къщи беше 22. Ќа 1-€ етаж сме, юг.
≈,има къде къде по-висок клас климатици в никакъв случай не го сравн€вам с т€х, но като съотношение цена:качество мисл€ че е добре  Laughing
÷итирай

—офи€

ћнени€: 15 573
Ѕлагодар€

Ѕеко се произвеждат в държавен турски завод. »мам при€тели с пералн€ от години - много са доволни. ¬ темите за съдоми€лните пишат много момичета с ми€лни Ѕеко - и те са доволни.
Ќаши€т климатик е Ѕеко - чудесен е.
ƒобра е техниката, цените им са ниски.
÷итирай

ƒа сподел€ впечатлени€ от работата на климатик FINLUX.  упихме този модел

http://www.zora.bg/?go=product&itemId=18982

ќтопл€вахме две стаи (малка спалн€ и гол€ма дневна) в непрекъснат режим на работа. ѕоддържана е температура в малкото помещение 24о—, а в по -гол€мото 22о—. “ъй като усещането за топлина е субективно, само да кажа, че в къщи сме ходили с тънко долнище на анцуг, тениска и без пантофи, иначе в спалн€та е 12-14о—, ако не се отопл€ва. —метката за ток е с около 35-40лв. по-висока от месеците, в които не се ползва климатик. ¬ъншното т€ло не е замръзвало в екстрените услови€ през зимните месеци. Ќивото на шума позвол€ва да се спи в ста€та и ако в преходни€ период се ползва климатика, стаите се затопл€т много бързо.
 огато монтираха климатика беше още топло и е пускан н€колко пъти - охлажда до степен да си облечеш пуловер, но все пак ц€л летен сезон не сме изкарали още.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 474
“ова е чудесно, но на мен пък ми е странно - за тези 1000 лв. може да се купи ‘уджицу, ќсака, ћитцубиши и т.н. многократно по-добри и доказани марки. Ќещо по-особено ли има във ‘инлукса, или ви беше препоръчан?
÷итирай

от където си искам

ћнени€: 644
“очно пък ќсаката #Crazy Ќаши€т е ќсака,така се напатихме и настудувахме че н€мам думи направо. ќще не сме се решили на ремонт,направо ще го махаме мисл€.
÷итирай

¬същност н€ма много гол€м избор за тези параметри и тази цена и най-вече опци€та за подгр€ващ агрегат за външното т€ло. ѕървоначално б€хме се спрели на LG
http://www.technomarket.bg/products/09081439/lg-art-cool-cc09awr-cc09awu-ne3

но FINLUX беше в месечната оферта на «ора и включваше и монтаж.
ј, цвет€та по фронтални€ панел съвсем ме спечелиха...  Very Happy

LG може и да е бил по-сполучливи€ избор, но ще го отложим във времето.
÷итирай

—офи€

ј аз за пералн€ ‘инлукс се чуд€, вид€х на изгодна цена в «ора, пък и сме потпритиснати финансово...
÷итирай

«дравейте, н€кой може ли да ми каже как да си монтирам дръжките на ‘инлукс хладилник, който купих днес? “ова, кото имам като опътване е н€какво безумие...
Ѕлагодар€
÷итирай

—офи€

ћнени€: 666
«дравейте! ћалко искам да побутна темата. »мам 2 уреда, които искам да взема- готварса печка и хлебопекарна. Ќ€какви отзиви за такива уреди с марка ‘инлукс, Ѕеко, Ќео,  раун, ≈лит....?
÷итирай

—офи€

ћнени€: 15 573
«а Ѕеко имам добро мнение, във форума чета много хубави неща също. ѕрав€т се в държавен турски завод и са добри.
Ќео, ћидеа, ≈лит и пр. са гадни китайски еднодневки.
¬ този смисъл бих заложила на Ѕеко.
÷итирай

ѕлевен

ћнени€: 891
јз имам много неща на Finlux - два телевизора LCD и LED, микровълнова за вграждане. —ъщо така и ¬≈ ќ - хладилник с фризер, фурна, плот. ¬същност само абсорбатора, климатика и пералн€та със сушилн€та са ми скъпи марки.
“ъй като във времето съм се напатила от скъпи марки за по н€калко хил€ди, които се чуп€т на втората, третата година, като се преместих в ново жилище реших да се обзаведа с оптималното, което ми тр€бва, но от възможно по-евтини марки и най-вече държах да са турски. ћежду другото в много европейски държави турските производители са предпочитани, точно заради доброто качество.
ћарките, които коментирате не са точно скапани евтини марки както ние си мислим. ѕросто в Ѕългари€ внас€т по-евтини€ клас. »ма хладилници ¬≈ ќ и за по 2000 евро.
«а сега съм доволна от това, което съм купила, дано и за напред да е така. –аботи като вс€ка друга техника, разлика не виждам. Ќо и без това предпочитам по-евтин телевизор и микровълнова например, които да смен€ след н€колко години, тъй като техниката бързо остар€ва, посто€нно излизат нови технологии. ќтколкото да хвърл€м хил€ди за уред, които ще ми писне след време или по-лошо, ако се счупи бързо ще ме €д.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 1 668
 упихме хладилник с фризер ‘инлукс.«а пръв път купуваме уред с неизвестна марка за нас,но параметрите и дизайна ни впечатлиха.„ерен,стъклен панел отпред,широк,гол€м.ƒа сподел€,че имахме двойно повече пари,защото търсихме и подход€щ сайд бай сайд хладилник с фризер,но поради връзката им с водопровода,нещо не ги одобрихме.ћалко време го ползваме,но засега сме много доволни.
—ега ни тр€бва и плазма за спалн€та и се шегуваме,че ще си вземем ‘инлукс,въпреки че едва ли ще стане. Mr. Green«а плазмата мъжът ми е само за —они,такава ни е в дневната и е изпитана с годините.
ƒон€къде има гол€м смисъл в предишни€ пост за цената на техниката и новите модели.ѕреди 5 години дадохме 1600лв за плазмата —ќЌ»,сега какви смарт тв-та има и то за 1300лв.
÷итирай

»скаше ми се да се включа по-рано, но сега с две думи по въпроса за климатик "Finlux"
¬тора година го ползваме като основно или по-точно единствено отопление. ѕускаме го н€къде средата на Ќоември на непрекъснат режим и го спираме към кра€ на ћарт и след това, ако се наложи. ћиналатa година най-високата сметка за ток беше около 80лв. в най-големите студове. “ази година, обаче ми се вид€ доста стр€скаща (112лв.), защото не се вместваме в об€снени€та за по-дълъг период на отчитане, не сме били у дома през празничните дни и не съм готвила денонощно. Ќо да се върна на климатика - усп€ва да поддържа нормална температура около 24о, не е шумен, но тази година забел€зах, че от време на време течеше вода от външното т€ло. Ќе е посто€нно, но на балкона под агрегата се беше образувал лед с дебелина 5-6см. Ќ€мам спомен миналата година да е имало такова изтичане, а може и да не сме разбрали. »зобщо, нормално ли да изтича от външното т€ло течност? ѕрез л€тото капе конденз от една тръбичка, ко€то с€каш излиза от климатика вътре.
÷итирай

ѕлевен

ћнени€: 891
но тази година забел€зах, че от време на време течеше вода от външното т€ло. Ќе е посто€нно, но на балкона под агрегата се беше образувал лед с дебелина 5-6см. Ќ€мам спомен миналата година да е имало такова изтичане, а може и да не сме разбрали. »зобщо, нормално ли да изтича от външното т€ло течност? ѕрез л€тото капе конденз от една тръбичка, ко€то с€каш излиза от климатика вътре.
јз досега съм имала 4 различни климатика и все от скъпите марки, от всички е изтичала вода от външното т€ло и точно това е непри€тното,че става лед зимата. ƒоколкото знам се продават т. нар. тави, които се слагат под т€лото и отвеждат водата например в улука, но не са никак евтини.
“а с две думи см€там, че е нормално.
÷итирай

FINLUX през периода 1992-1996 година е част от NOKIA Consumer Electronics. ѕрез 2009г беше закупена от турски€т производител на електроника Vestel /Vestel Scandinavia Ab/ - собственост на Zorlu Holding. ¬сички дейности във ‘инланди€ б€ха прекратени. ѕроизвеждат се в “урци€.
http://www.vestel.com.tr/tuketici-el...igi/televizyon
ѕредставител за Ѕългари€ е «ќ–ј ћћ—.
http://www.finlux.eu/
http://en.wikipedia.org/wiki/Finlux
÷итирай

—офи€

ћнени€: 1 668
ћнение за скарата плоча на ‘инлукс!?
÷итирай

—офи€

ћнени€: 1 473
ћомичета, ще побутна темата!
ўе купувам нова пералн€, тр€бва ми възможно най-евтиното и що-годе решение и съм харесала тези модели:
http://zora.bg/finlux/fx5-823q/18002#!prettyPhoto - ‘инлукс
http://www.technopolis.bg/b2c/details/680572/P11100101/Peralnya-BEKO-EV-5800+Y - Ѕеко

ѕочти еднакви като параметри, една и съща цена... Ќо на ‘инлукс-а гаранци€та е по-гол€ма и се чуд€ дали да не взема него. —ъвети?
÷итирай

–усе

ћнени€: 224
«а мен с техниката си само до късмет. ѕреди 2 години си купих съдоми€лна Beko и още на първата седмица електрониката отказа, при включване в контакта не светваше нищо по диспле€. ƒойдоха от сервиза отвориха отпред където е електрониката панела бутнаха нещо по платката и за н€ма 10 минути € оправиха. ѕитах ги какъв е проблема и как да го избегна в бъдеще при което ми отговориха че това е електроника и е въпрос на късмет. » наистина вече 2 години си € ползвам редовно, мие добре, но тр€бва да зареждам по често сол въпреки че € ползвам само със таблетки защото ни е много твърда водата.
÷итирай

«дравейте! ¬еднага се извин€вам за мо€т български. »мам сокоизтисквачка за цитрусови Finlux и месомелачка Finlux. ќт първата съм доволна,  работи от 3 години, след не€ купихме и месомелачка. ќт месомелачката чесно казано изобщо не съм доволна. ћеталните (алуминиеви) и части не са много качествени (поне  така ни каза точилара, който е точил ножчето). Ќе знам точно защо, но напоследък т€ прави не кайма а пастет от месо и нищо не помага - нито много хубаво почистване на месо от ципи, нито други "хитрини".. Tired 
÷итирай

–усе

ћнени€: 339
ћисл€ да си взема тази хлебопекарна:
http://zora.bg/finlux/fbm-960/7855

»ма ли н€кой ползвал €?
Ќад€вам се не е тази, ко€то се с счупила на 5-€ хл€б.
÷итирай ѕубликувано от: компютър

–усе

ћнени€: 224
ћисл€ да си взема тази хлебопекарна:
http://zora.bg/finlux/fbm-960/7855

»ма ли н€кой ползвал €?
Ќад€вам се не е тази, ко€то се с счупила на 5-€ хл€б.

јз имам тази http://zora.bg/finlux/fbm-1580n/7857#!prettyPhoto вече от почти година и съм доволна. ƒобре работи машинката. ѕолзвам € основно за хл€б и козунаци.

≈то и козунака изц€ло правен вътре в машината:

–усе

ћнени€: 339
ќ, благодар€, изглеждат доста апетитно. Smile
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-70 от 70 отговора