FINLUX, що за уреди са това?

  • 187 349
  • 76
  •   2
Отговори
  • Мнения: 471
Видях подобна марка уреди в магазини Зора. Показателите на една от пералните ме устройват идеално, но нямам никакви отзиви за  марката. моля ако някой е ползвал или ползва уред с тази марка да даде  информация

# 1
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
това най-вероятно е търговско име.
Не знам кой го е поръчал...
Да речем, че е нещо от рода на Crown, NEO и т.н.

# 2
  • Мнения: 101
това най-вероятно е търговско име.
Не знам кой го е поръчал...
Да речем, че е нещо от рода на Crown, NEO и т.н.

Ми, да речем, че не е.
Ето какво казва чичо Гошо като първи резултат:
"The Finlux brand has been available in Europe since 1964 when Iskumetalli, a subsidiary of the Finnish Lohja conglomerate, started manufacturing televisions in Finland. From 1992 until 1996, Finlux televisions were a part of Nokia consumer electronics, after which they were purchased by Semi-Tech a Hong Kong based company. In 2000, all research and development departments along with its marketing, sales and export operations were brought back to Finland. Finlux Ltd. was established in 2002, and since then, Finlux has been a leading expert in digital technology in Finland. In early 2006, Vestel, part of the Turkish Zorlu Group and Europe's largest TV manufacturer, bought the Finlux brand and Finlux televisions staged a return to the stores in Finland in autumn 2006. Vestel, is Europe's largest and the world's third largest television manufacturer with a research and development unit of 500 employees and its plants manufacture 12 million television sets each year."

От маркетинг мениджъра на Зора чух, че те започват да внасят тази марка. Била среден клас. Но, приличен среден. Друго не мога да кажа.

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Значи не по врат, а по шия, а Лионеса?  Joy

# 4
  • Мнения: 101
Ако намираш една финландска марка, с 50 години опит, за еквивалент на НЕО и Краун, значи е по шия, да.

# 5
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ми не знам... Може да се окаже, че турските заводи (Арчелик) са с още по-голяма традиция и давност. Wink
 Joy Joy

Ти знаеш ли къде се правят Нео и Краун?

# 6
  • Мнения: 101
Добре, де, това не го разбирам. Или имаш да кажеш нещо полезно, или не. Какъв е смисълът да си на всяка манджа мерудия, ако само си чешеш езика и не обогатяваш темата с полезна информация? Е ли Финлукс търговско име? Не е. Аз това ли казах? Това казах. Е?

Последна редакция: пн, 25 окт 2010, 13:32 от Lionessa Cool

# 7
  • София
  • Мнения: 2 049
Използвам темата, за да попитам в крайна сметка някой купувал ли си е бяла техника Finlux, видях, че в Зора има малка миялна тип кубче за 6 комплекта та се чудя дали са по-добри като качество от Мидеа?

Последна редакция: пт, 26 ное 2010, 11:57 от maka

# 8
  • Мнения: 32
Цената определя желанието ти..............
Всички знаят че ....има куче марка на 20год. без дефект и има Марка марка на 1 год и веяе с дефекти
просто по лесно се изхвърлв уред за 10 лв. отколкото за 100лв.

# 9
  • Мнения: 703
Видях ,че има питане за FINLUX.
Аз съм имала телевизор и ДВД с тази търговска марка. HugДа, това е финландска търговска марка ,произвеждаща електроника и аз съм доволна.Много здрави уреди.... Peace
Моя свекър има радио с тази марка,произведено в началото на 50те години....и работи,представете си! Shocked
През 2005 фирмата беше докарана от големите пред пълен банкрут и тогава  я купиха..Vestel.Знаете,че те са 3ти в света производител на ТВ...
За информация,ето ви офиц.сайт:http://www.finlux.fi/Не знам има ли на английски ,ако нещо ви интересува от финландски,на драго сърце бих  превела.. Hug

# 10
  • Мнения: 101
Ми, не - това НЕ Е търговска марка. Търговска марка означава, че под дадено име може да произвежда кой ли не. За Финлукс това не важи. Моля, прецизирайте си понятията, когато твърдите нещо, защото иначе подвеждате хората тук.

# 11
  • Мнения: 703
Нямам намерение да споря,за неща,които не разбирам.Ето Finlux във фейсбука:http://en-gb.facebook.com/pages/Finlux/105616676138925

# 12
  • Мнения: 0
Цитат
FINLUX, що за уреди са това?
Явно са финландски  Laughing

# 13
  • plovdiv
  • Мнения: 519
Според продавачите в магазините се произвеждат в Китай.Това ми е информацията от миналата седмица.

# 14
  • Мнения: 101
Направо ще избия рибата с тази информация - ВСИЧКИ електрически и електронни продукти в днешно време се произвеждат в Китай (или Тайван, Малайзия и още няколко сходни държави от региона). Не го ли знаехте?  newsm78
Изключенията в тази насока са толкова минимални, че не си заслужават обсъждането тук.

# 15
  • Мнения: 54
Според продавачите в магазините се произвеждат в Китай.Това ми е информацията от миналата седмица.

Malko po na zapad - v Turcia. Pishe go na hladilnicite, primerno.

# 16
  • Мнения: 0
Мдааа, и Сони -то го произвеждат някъде на изток и маратонките там ги шият и т.н.
Сега въпросът си остава" Finlux, що за уреди са това?"
Засега е сигурно че са Електроуреди Simple Smile
Финландия отпада, като нещо сигурно.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 049
Четох, четох и в крайна сметка разбрах, че се правят в Турция, вярно, че е била финландска марка, вече не е, но странното е, че на сайта им има само 2 големи миялни, а въпросната малка миялна не можах да открия нищо и никъде за нея, та в крайна сметка понеже живеем на квартира се доверихме на другата турска марка Беко, поне за нея има отзиви и информация, пък ще видим дали сме имали късмет.

# 18
  • Мнения: 16
От мъжа ми знам, че са среден клас уреди, мисля, че са по-добри от останалите предлагани от Зора-Краун и Нео.

# 19
  • Мнения: 241
Лятото взехме от Зора такъв хладилник с отделна камера. Казаха, че е произведен в Турция. Има 2год гаранция и ако си доплатиш около 70лв. дават още 2г. ( май бяха 3г. ) гаранция. Засега работи добре, тих е, размразява без проблем и камерата държи  сладолед още от лятото.
При тези уреди важна е дългата гаранция и сервиза да е наблизо Praynig

# 20
  • Варна
  • Мнения: 552
От месец май т.г. имам телевизор Финлукс. Фирмата и финландска, произведени в Турция. Работи си идеално. Тогава разбрах за съществуването на тази марка. Купихме го защото е бял, трябваше ми оранжев, но.....нямаше такива.

# 21
  • Мнения: X
Фирмата е финландска, а се произведени в Турция?

# 22
  • Мнения: 241
Видях подобна марка уреди в магазини Зора. Показателите на една от пералните ме устройват идеално, но нямам никакви отзиви за  марката. моля ако някой е ползвал или ползва уред с тази марка да даде  информация

Купихте ли Финлукс-а ? Дайте отзиви, че и аз скоро ще трябва да сменям пералнята.
Колко години е гаранцията на тази марка?

# 23
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Колко години е гаранцията на тази марка?

по-правилно е да се попитай кой сервиз я дава тази гаранция и да се видят какви са условията в нея.

Борко, като ще купуваш турско, нека да си е баш такова, бре... ВЕКО, SANG и т.н.

# 24
  • Мнения: X
Аз имам един климатик SANG на вилата, и съм доволна, колко година станаха, работи си и топли и изстудява нормално. Една приятелка има печка Беко, и тя не се е оплаквала. Според мен всичко е въпрос на късмет.

# 25
  • Мнения: 472
Запис да срледя, че съм си харесала пералня  Simple Smile

# 26
  • Мнения: 471
Видях подобна марка уреди в магазини Зора. Показателите на една от пералните ме устройват идеално, но нямам никакви отзиви за  марката. моля ако някой е ползвал или ползва уред с тази марка да даде  информация

Купихте ли Финлукс-а ? Дайте отзиви, че и аз скоро ще трябва да сменям пералнята.
Колко години е гаранцията на тази марка?
В крайна сметка си взех Fagor........ нещо не се впечатлих много от финлукса на живо, а и цената беше еднаква

# 27
  • Мнения: 703
Е аз писах преди за телевизорите на ФИНЛУКС произведени тук във Финландия,но след като ме коригираха остро,реших да не се обаждам... Crazy
Все пак Finlux е марка с история,заслуги(за мен е равнозначно с добро качество) Марката Finlux е създадена  през 1927 г. (Аса Радио "ООД). През 1971 Metal Hammer Oy (Lohja Oy, където се произвеждат изделията с марката ,е преименувана   Finlux. На следващата година, Lohja Oy започва производството на Finlux цветни телевизори
Finlux е марка, с която са произвеждани различни видове продукти, битова електроника,(радиоприемници, телевизори..по..късно и плазмени телевизори и DVD плейъри в няколко различни фирми. Finlux  е участвала в някои от имената на тези фирми.
От 1992-1996 Finlux телевизорите са били част от потребителската електроника на Nokia,както споменахте по..нагоре.
През 2000 г. е основана  телевизионна фабрика в Турку, която Finlux R & D ,  маркетинг, продажби и износ дейности бяха прехвърлени на държавата . Finlux Oy Ab, е основана през 2002 г. и оттогава Finlux е водещ експерт в областта на цифровите технологии във Финландия.
През 2005 г. фабриката за телевизори  иска обаче обявяване в несъстоятелност и производството спира  за кратко време.
В началото на 2006 г. турската Zorlu Group ( част от  един от най-големите телевизионни производители в Европа Vestel купува марката Finlux.Това не означава,че Finlux  не се произвежда вече във Финландия.Напротив...но продукцията е изцяло за скандинавския регион.  Mr. Green

Последна редакция: пт, 07 яну 2011, 23:10 от Bee.

# 28
  • Мнения: 5 979
Да и ако калкулираме трудът на финландеца тази марка излиза златна, те може би  и за това са фалирали 2005  ... разбира се, че са турски с китайски части както повечето марки на пазара, по-скоро са конкурент на Beko . Иначе да, може да се каже, че си купувате Nokia  Simple Smile
http://www.turkishweekly.net/news/37404/vestel-buys-northern-european-finlux.html

# 29
  • Мнения: 703
Не съм се ровила да видя какви са причините за фалита(обикновено истинските  такива се крият),но вероятно са тези,които споменаваш. Laughing

# 30
  • Мнения: 8
Имам телевизор Finlux, който работи перфектно от 1993г. Когато го купувах имаше технически показатели, за които в магазините за техника дори не бяха чували. У мои познати има още два такива телевизора и никой не си го е изхвърлил. Моят дори в момента работи с допълнителен цифров тунер за ефирната цифрова телевизия и цветовете му са по-естествени и по-добри отколкото на новия LCD на две години. Е, голям е, но размерът няма значение....-:)))
Нека не се заблуждаваме от факта, че ако на пластмасата пише Made in Germany това наистина е така. Във всички случаи частите за масовото производство са китайски или корейски и са сглобени в Турция.
Не мога да кажа нищо за бялата техника на Finlux, пералнята ми е Samsung, но при първия проблем ще я сменя.

# 31
  • Варна
  • Мнения: 290
Всичко е въпрос на късмет. Имахме хлебопекарна "Финлукс" и на петия хляб се развали. Купихме я от Зора. В друг магазин видяхме същата само че марката беше "Нео".

# 32
  • Мнения: 0
sega tezi yredi sa s 5 godi6na garancia koeto e super v4era si kupih takava sudomialna i ostanah mnogo u4udena naistena za mnogo po niska cena ot po skupite marki  smile3501 smile3501 izmiva 4iniite perfektno bravo

# 33
  • София
  • Мнения: 2 049
Съжалявам, че поста не е точно по темата, но ....
violeta1975p  нещо ми се струва, че не ти се е получила добре рекламата, че и специално за това си се регистрирала, пък ми и отговаряш на лични на пост от преди 7 месеца, трябваше да видиш на 2 ра  страница от темата, че съм си купила вече миялна с друга марка.  Grinning
 

# 34
  • Мнения: 47
Не знам за цялата гама на FINLUX ,но конкретно съм заинтересован от 26'LCD TV и това което попрочетох по техничарските форми стигам до мнение, че за цената си са много свястна марка /предлага се в доста държави по цял свят/. ТВ-та им са с матрици на SAMSUNG /голяма част/,а и цена/качество си заслужават според специалисти, а и според вече собственици на тв с тази марка имат много добра картина и цветове. Аз просто още не съм се наканил да отида да ги видя наживо в "Зора" дали качеството им ще оправдае очакванията ми.

# 35
  • Мнения: 0
izviniavam se no ne pravia nikva reklama sujaliavam 4e sam ti otgovorila na li4ni prosto sam nova tuk i neznam to4no kak se procedira sujaliavam prosto iskah da sum polezna s ne6to za6toto predi da si ia kupia pyrvo pro4etoh mneniata tuk

# 36
  • Мнения: 402
Харесах в Зора плот за вграждане на Финлукс, има ли някой отзиви за тези продукти на марката?

# 37
  • Мнения: 47
Ами както е написано по-напред в темата FINLUX по принцип е финландска марка с традиции и качество, но поради фалит на част от производството са закупени от Zorlu Grup Holding-Турция, произвеждащи техника с марката Vestel. Те са производители също и на техника с марка CROWN. Както е и със SANG произвеждани от BEKO собственост на другия голям турски холдинг - Коч Холдинг. "Зора" се опитват да  наложат марката на пазара, за качество не мога да гарантирам, но хора притежаващи техника с тази марка са доволни от качеството и избора си.

# 38
  • Мнения: 47
А и гледам дават 5 г. гаранция на уредите, което малко производители на бяла/черна техника правят.

# 39
  • Мнения: X
Преди време ползвах климатик на минаващата за ужасно загубена малка Санг, доста евтин, работеше си нормално с години, нищо му нмаше. Имам и на вилата малък хладилник Краун, който също си работи с години без проблеми. Така че, не робувайте на марки, митове и легенди.

# 40
  • Мнения: 32
Споделям какво научих;
Финлух е марка на Зора както и Краун как се процедира ;
Отива в страна от Азия представител на Зора влиза в завода за ХХХХ и казва искам .... примерно пералня и те го питат с какъв капак избери той гледа гледа и казва такъв , те казват ок толкоз пари после копче ...такова ...после казват а какво да пише на така подбраниа от теб уред ...ми Перник Wink
те казват ок значи ХХХ пари !
и
тадааааа Финлукс Mr. Green

# 41
  • Мнения: 3 830
Споделям какво научих;
Финлух е марка на Зора както и Краун как се процедира ;
Отива в страна от Азия представител на Зора влиза в завода за ХХХХ и казва искам .... примерно пералня и те го питат с какъв капак избери той гледа гледа и казва такъв , те казват ок толкоз пари после копче ...такова ...после казват а какво да пише на така подбраниа от теб уред ...ми Перник Wink
те казват ок значи ХХХ пари !
и
тадааааа Финлукс Mr. Green

 Joy hahaha

# 42
  • Мнения: 5 979
Сега ако кажем, че така процедират не само търговци като Зора а и иначе утвърдени марки.
Отива представител на да речем Whirpool, заплюва си някакви модели от някакъв китаец и казва "това ще се казва Whirpool колко пара ще искаш"  Laughing

# 43
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Купихме такъв климатик скоро, засега топли, не е шумен,  ще видим в големите студове как ще се държи Laughing

# 44
  • Мнения: 47
Рекламират, че климатиците на FINLUX са с отоплител на външното тяло и не би трябвало да замръзва при ниски температури. Rolling Eyes

# 45
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Да, абе те много екстри имат, че чак съмнително  Mr. Green След зимата ще имам отзиви.

# 46
  • Мнения: 50
Здравейте, аз пък имам питане за ВЕКО , някой ползвал ли е уреди с тази марка (например хладилник) нищо не намирам като информация в нета
Благодаря

# 47
  • Мнения: 5 979
Здравейте, аз пък имам питане за ВЕКО , някой ползвал ли е уреди с тази марка (например хладилник) нищо не намирам като информация в нета
Благодаря
Имам хладилник и вградена фурна, нямам забележки, работят добре, хладилника вече 5-та година.

# 48
  • Мнения: 957
Да, абе те много екстри имат, че чак съмнително  Mr. Green След зимата ще имам отзиви.

Точно заради техните климатици съм тук и търся инфо за Финлукс.
Моля те, кажи какви са вашите отзиви. Какви са ви впечатленията? Препоръчвате ли? Ние сме много зиморничави вкъщи, как се справи климатика в полуарктическия студ тази зима?

# 49
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Да, абе те много екстри имат, че чак съмнително  Mr. Green След зимата ще имам отзиви.

Точно заради техните климатици съм тук и търся инфо за Финлукс.
Моля те, кажи какви са вашите отзиви. Какви са ви впечатленията? Препоръчвате ли? Ние сме много зиморничави вкъщи, как се справи климатика в полуарктическия студ тази зима?

Доволни сме, в тази студена зима климатика работи без да замръзне - забелязах, че в мъгливо време образува скреж на външното тяло, незнам дали другите климатици са така, просто този ми е на очите и го наблюдавах. Саморазмразява се после. Беше достатъчън за отопление на 30кв.м. В големите студове работеше на 24 градуса, и темп. в къщи беше 22. На 1-я етаж сме, юг.
Е,има къде къде по-висок клас климатици в никакъв случай не го сравнявам с тях, но като съотношение цена:качество мисля че е добре  Laughing

# 50
  • Мнения: 15 379
Здравейте, аз пък имам питане за ВЕКО , някой ползвал ли е уреди с тази марка (например хладилник) нищо не намирам като информация в нета
Благодаря

Беко се произвеждат в държавен турски завод. Имам приятели с пералня от години - много са доволни. В темите за съдомиялните пишат много момичета с миялни Беко - и те са доволни.
Нашият климатик е Беко - чудесен е.
Добра е техниката, цените им са ниски.

# 51
  • Мнения: 8
Да споделя впечатления от работата на климатик FINLUX. Купихме този модел

http://www.zora.bg/?go=product&itemId=18982

Отоплявахме две стаи (малка спалня и голяма дневна) в непрекъснат режим на работа. Поддържана е температура в малкото помещение 24оС, а в по -голямото 22оС. Тъй като усещането за топлина е субективно, само да кажа, че в къщи сме ходили с тънко долнище на анцуг, тениска и без пантофи, иначе в спалнята е 12-14оС, ако не се отоплява. Сметката за ток е с около 35-40лв. по-висока от месеците, в които не се ползва климатик. Външното тяло не е замръзвало в екстрените условия през зимните месеци. Нивото на шума позволява да се спи в стаята и ако в преходния период се ползва климатика, стаите се затоплят много бързо.
Когато монтираха климатика беше още топло и е пускан няколко пъти - охлажда до степен да си облечеш пуловер, но все пак цял летен сезон не сме изкарали още.

# 52
  • София
  • Мнения: 1 390
Това е чудесно, но на мен пък ми е странно - за тези 1000 лв. може да се купи Фуджицу, Осака, Митцубиши и т.н. многократно по-добри и доказани марки. Нещо по-особено ли има във Финлукса, или ви беше препоръчан?

# 53
  • Мнения: 1 496
Точно пък Осаката #Crazy Нашият е Осака,така се напатихме и настудувахме че нямам думи направо. Още не сме се решили на ремонт,направо ще го махаме мисля.

# 54
  • Мнения: 8
Всъщност няма много голям избор за тези параметри и тази цена и най-вече опцията за подгряващ агрегат за външното тяло. Първоначално бяхме се спрели на LG
http://www.technomarket.bg/products/09081439/lg-art-cool-cc09awr-cc09awu-ne3

но FINLUX беше в месечната оферта на Зора и включваше и монтаж.
А, цветята по фронталния панел съвсем ме спечелиха...  Grinning

LG може и да е бил по-сполучливия избор, но ще го отложим във времето.

# 55
  • Мнения: X
А аз за пералня Финлукс се чудя, видях на изгодна цена в Зора, пък и сме потпритиснати финансово...

# 56
  • Мнения: 2
Здравейте, някой може ли да ми каже как да си монтирам дръжките на Финлукс хладилник, който купих днес? Това, кото имам като опътване е някакво безумие...
Благодаря

# 57
  • София
  • Мнения: 708
Здравейте! Малко искам да побутна темата. Имам 2 уреда, които искам да взема- готварса печка и хлебопекарна. Някакви отзиви за такива уреди с марка Финлукс, Беко, Нео, Краун, Елит....?

# 58
  • Мнения: 15 379
За Беко имам добро мнение, във форума чета много хубави неща също. Правят се в държавен турски завод и са добри.
Нео, Мидеа, Елит и пр. са гадни китайски еднодневки.
В този смисъл бих заложила на Беко.

# 59
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Аз имам много неща на Finlux - два телевизора LCD и LED, микровълнова за вграждане. Също така и ВЕКО - хладилник с фризер, фурна, плот. Всъщност само абсорбатора, климатика и пералнята със сушилнята са ми скъпи марки.
Тъй като във времето съм се напатила от скъпи марки за по някалко хиляди, които се чупят на втората, третата година, като се преместих в ново жилище реших да се обзаведа с оптималното, което ми трябва, но от възможно по-евтини марки и най-вече държах да са турски. Между другото в много европейски държави турските производители са предпочитани, точно заради доброто качество.
Марките, които коментирате не са точно скапани евтини марки както ние си мислим. Просто в България внасят по-евтиния клас. Има хладилници ВЕКО и за по 2000 евро.
За сега съм доволна от това, което съм купила, дано и за напред да е така. Работи като всяка друга техника, разлика не виждам. Но и без това предпочитам по-евтин телевизор и микровълнова например, които да сменя след няколко години, тъй като техниката бързо остарява, постоянно излизат нови технологии. Отколкото да хвърлям хиляди за уред, които ще ми писне след време или по-лошо, ако се счупи бързо ще ме яд.

# 60
  • София
  • Мнения: 1 735
Купихме хладилник с фризер Финлукс.За пръв път купуваме уред с неизвестна марка за нас,но параметрите и дизайна ни впечатлиха.Черен,стъклен панел отпред,широк,голям.Да споделя,че имахме двойно повече пари,защото търсихме и подходящ сайд бай сайд хладилник с фризер,но поради връзката им с водопровода,нещо не ги одобрихме.Малко време го ползваме,но засега сме много доволни.
Сега ни трябва и плазма за спалнята и се шегуваме,че ще си вземем Финлукс,въпреки че едва ли ще стане. Mr. GreenЗа плазмата мъжът ми е само за Сони,такава ни е в дневната и е изпитана с годините.
Донякъде има голям смисъл в предишния пост за цената на техниката и новите модели.Преди 5 години дадохме 1600лв за плазмата СОНИ,сега какви смарт тв-та има и то за 1300лв.

# 61
  • Мнения: 8
Искаше ми се да се включа по-рано, но сега с две думи по въпроса за климатик "Finlux"
Втора година го ползваме като основно или по-точно единствено отопление. Пускаме го някъде средата на Ноември на непрекъснат режим и го спираме към края на Март и след това, ако се наложи. Миналатa година най-високата сметка за ток беше около 80лв. в най-големите студове. Тази година, обаче ми се видя доста стряскаща (112лв.), защото не се вместваме в обясненията за по-дълъг период на отчитане, не сме били у дома през празничните дни и не съм готвила денонощно. Но да се върна на климатика - успява да поддържа нормална температура около 24о, не е шумен, но тази година забелязах, че от време на време течеше вода от външното тяло. Не е постоянно, но на балкона под агрегата се беше образувал лед с дебелина 5-6см. Нямам спомен миналата година да е имало такова изтичане, а може и да не сме разбрали. Изобщо, нормално ли да изтича от външното тяло течност? През лятото капе конденз от една тръбичка, която сякаш излиза от климатика вътре.

# 62
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
но тази година забелязах, че от време на време течеше вода от външното тяло. Не е постоянно, но на балкона под агрегата се беше образувал лед с дебелина 5-6см. Нямам спомен миналата година да е имало такова изтичане, а може и да не сме разбрали. Изобщо, нормално ли да изтича от външното тяло течност? През лятото капе конденз от една тръбичка, която сякаш излиза от климатика вътре.
Аз досега съм имала 4 различни климатика и все от скъпите марки, от всички е изтичала вода от външното тяло и точно това е неприятното,че става лед зимата. Доколкото знам се продават т. нар. тави, които се слагат под тялото и отвеждат водата например в улука, но не са никак евтини.
Та с две думи смятам, че е нормално.

# 63
  • Мнения: 0
FINLUX през периода 1992-1996 година е част от NOKIA Consumer Electronics. През 2009г беше закупена от турският производител на електроника Vestel /Vestel Scandinavia Ab/ - собственост на Zorlu Holding. Всички дейности във Финландия бяха прекратени. Произвеждат се в Турция.
http://www.vestel.com.tr/tuketici-el...igi/televizyon
Представител за България е ЗОРА ММС.
http://www.finlux.eu/
http://en.wikipedia.org/wiki/Finlux

# 64
  • София
  • Мнения: 1 735
Мнение за скарата плоча на Финлукс!?

# 65
  • София
  • Мнения: 2 497
Момичета, ще побутна темата!
Ще купувам нова пералня, трябва ми възможно най-евтиното и що-годе решение и съм харесала тези модели:
http://zora.bg/finlux/fx5-823q/18002#!prettyPhoto - Финлукс
http://www.technopolis.bg/b2c/details/680572/P11100101/Peralnya-BEKO-EV-5800+Y - Беко

Почти еднакви като параметри, една и съща цена... Но на Финлукс-а гаранцията е по-голяма и се чудя дали да не взема него. Съвети?

# 66
  • Русе
  • Мнения: 359
За мен с техниката си само до късмет. Преди 2 години си купих съдомиялна Beko и още на първата седмица електрониката отказа, при включване в контакта не светваше нищо по дисплея. Дойдоха от сервиза отвориха отпред където е електрониката панела бутнаха нещо по платката и за няма 10 минути я оправиха. Питах ги какъв е проблема и как да го избегна в бъдеще при което ми отговориха че това е електроника и е въпрос на късмет. И наистина вече 2 години си я ползвам редовно, мие добре, но трябва да зареждам по често сол въпреки че я ползвам само със таблетки защото ни е много твърда водата.

# 67
  • Мнения: 1
Здравейте! Веднага се извинявам за моят български. Имам сокоизтисквачка за цитрусови Finlux и месомелачка Finlux. От първата съм доволна,  работи от 3 години, след нея купихме и месомелачка. От месомелачката чесно казано изобщо не съм доволна. Металните (алуминиеви) и части не са много качествени (поне  така ни каза точилара, който е точил ножчето). Не знам точно защо, но напоследък тя прави не кайма а пастет от месо и нищо не помага - нито много хубаво почистване на месо от ципи, нито други "хитрини".. Tired 

# 68
  • Мнения: 427
Мисля да си взема тази хлебопекарна:
http://zora.bg/finlux/fbm-960/7855

Има ли някой ползвал я?
Надявам се не е тази, която се с счупила на 5-я хляб.

# 69
  • Русе
  • Мнения: 359
Мисля да си взема тази хлебопекарна:
http://zora.bg/finlux/fbm-960/7855

Има ли някой ползвал я?
Надявам се не е тази, която се с счупила на 5-я хляб.

Аз имам тази http://zora.bg/finlux/fbm-1580n/7857#!prettyPhoto вече от почти година и съм доволна. Добре работи машинката. Ползвам я основно за хляб и козунаци.


Ето и козунака изцяло правен вътре в машината:

# 70
  • Мнения: 427
О, благодаря, изглеждат доста апетитно. Simple Smile

# 71
  • Мнения: 993
Здравейте, дами! Предварително моля за извинение, че повдигам толкова стара тема, но не ми се искаше да пускам нова за същото нещо. Simple Smile
Предстои ни да закупуваме мини готварска печка, но истината е, че прекаленият избор понякога не е на добре, защото обърква потребителите (особено колебливите везни като мен). Като цяло съм изключила "Дипломат", защото на много места, включително тук, прочетох лоши отзиви, ронене на емайл и т.н., както и съвсем евтините на по-неизвестни марки.

Много харесах една на "Елдом" с керамични котлони, но цената от почти 400 лв малко ме отблъсква (да не би Елизабет II да я е сглобявала?! Laughing). В "Зора" има на промоция от 199 лв една на "Финлукс", също с керамични котлони, която много ми хареса, но не знам доколко е качествена... Ще се радвам да споделите мнение. Благодаря! Simple Smile

# 72
  • Мнения: 154
Finlux имам пералня и абсорбатор и от двата уреда съм много доволна.

# 73
  • София
  • Мнения: 4 192
Купувай смело - ако е е хубав енергиен клас и си има гаранция да не ти пука. Имаме телевизор Финлукс 32" от 5 години не е мръднал и дистанционното му е едно към едно с марков телевизор на майка ми. Всичко се сглобява от едни и същи части... Tired

# 74
  • Мнения: 993
Благодаря ви за отговорите, момичета! Май и аз ще се насоча към намалената "Финлукс", все пак разликата в цената е почти двойна, а за тази на "Елдом" 400 лв ми се виждат множко, все пак е МИНИ печка. Confused

Реших да попитам, тъй като ми направи впечатление, че "Финлукс" била финландска марка, после я купили турци, на етикета пък пише "Произведено в Китай"... То скоро всичко ще се произвежда там, де... Laughing

# 75
  • София
  • Мнения: 4 192
.. То скоро всичко ще се произвежда там, де... Laughing
Всичко си е китайско. Това че някой турчин го сглобява не го прави турско. Замисли си автомобилите Грейтуол дали са български или китайски  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 76
  • Мнения: 993
И това го има... Laughing Иначе ѝ е две години гаранцията на печката "Финлукс", на тази на "Елдом" е 3. Моята мини печка е "Елпром", купихме я от "Метро" преди 2 години и половина и в момента изглежда отвратително - отгоре цялата се излющи, чисти се ужасно трудно, а вратата на фурната се изметна и не приляга плътно. Confused

Общи условия

Активация на акаунт