лесни манджи

  • 5 590
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 163
Здравейте на всички.Имам проблем майка ми заминава за няколко дни в чужбина и аз  съм с две леви ръце а пък трябва да се готви а мен  хич ме няма в готвенето.Моля ви кажете някоя лесна манджа или супи за приготвене.Ако може да ми опишете по подробно дадена манджа или супа как се прави кое след кое слагате. Малко е смешно но няма как ще трябва да се науча да готвя докато се прибере майка.Благодаря ми.

# 1
  • Мнения: 1 092
Нямаш грижи  Peace
Ето моите предложения:
- броколи - лесно
- оризче
- омлет
- пържолки
- пилешки хапки в соев сос

Ако се разровиш ще намериш още хиляде рицепти. Успех   bouquet 

# 2
  • Мнения: 5 001
Kaртофена крем супа

Сварявяш във вода,колкото да покрие 5-6 големи картофа(обелени и нарязани на парченца),един морков.Пасираш и разреждаш с прясно мляко до гъстоттата,коато ти харесва.Слгаш да кипне,посоляваш на вкус и е готово.

# 3
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 780
много зависи колко човека ще храниш?Първа идея-нарязваш пил.месо на хапки и го мяташ в тефлонов тиган със 2-3 с.л.олио.След 2-3 мин.добавяш гъби от консерва/може и без гъби/слагаш малко бяло вино и малко кетчуп.Изчакваш да се сгъсти хубаво и си ти.Сервираш с готово картофено пюре и всичко е ок.

# 4
  • Мнения: 22 867
lusil_81, ето още една подобна темичка, може би нещо ще си харесаш от предложенията в нея. Можеш да се поразходиш из темите в Любимите рецепти, там има доста интересни рецепти и винаги можеш да питаш, без да се притесняваш, винаги ще има кой да ти отговори. Мисля си, че майка ти, като се върне, ще остане силно изненадана!  bouquet

# 5
  • Мнения: 122
Аз бих ти препоръчала да погледнеш и тук
момичетата са дали много лесни и популярни рецепти стъпка по стъпка  Peace

# 6
  • Мнения: 382
има и една тема "Бързи вечери" Simple Smile

# 7
  • Мнения: 73
Ето и от мен нещо много лесно
 около 200 гр гъби
            2-3 стръка праз
            2 кренвирша или някакво филе или каквото обичате
            1 и 1/2 суп. лъж. маги вълшебен вкус
            кашкавал за настъргване

нарязва се празът на стотинки не много дебели нарязват се гъбите на 4 или както искате но не на много ситно кренвирша на колелца прибавя се магито това се разбърква и се слага в иенска тавичка с капак предварително подмазана сага се много малко вода само малко на дъното защото зеленчука си пуска пече се на около 200 гр. и малко преди да се извади се поръсва с настърган кашкавал.
Става много вкусно 

Общи условия

Активация на акаунт