Смесвате ли месо със сирене?

  • 818
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 819
Тоест слагате ли сирене в месните пюрета. Мая попара и безмесни пюрета не яде и се чудя къде да й сложа сиренето  newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 2 249
А каши не яде ли? Аз не бих смесвала. По-скоро бих го прибавяла напълно обезсолено към плодово.

# 2
  • Мнения: 819
А защо не би смесвала? Какви съображения имаш?
Аз плодовите обикновенно й ги давам в комбинация с йогурт (тук има много разнообразие), та и сирене да сложа.....

# 3
  • София
  • Мнения: 2 249
Тежко ми се струва - различни белтъци, мазнини + консистенцията като вид.
От друга страна, ако детето поема достатъчно други млечни, не е задължително непременно да хапва сирене. А ако целта ти е просто да въведеш сиренето като храна, може да разнообразяваш понякога плодовите със сирене, вместо с кис. мляко.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 958
Аз и давам в месните пюрета и сирене. Тя обаче яде и безмесни и в тях слагам сиренце. Не мисля, че и става нещо. Дори и харесват.

# 5
  • Мнения: 7 837
Не.
Смесвам само със зеленчуковите.

Самата аз не ям такава комбинация.

# 6
  • Мнения: 819
Щото жълтото сирене се комбинира с месо (в италианската паста). Аз обичам да ям сирене с почти всичко, но за бебешкото стомахче.....се чудя

# 7
  • Мнения: 273
Аз също й слагам обезсолено сиренце и в месните и в зеленчуковите пюренца.

# 8
  • София
  • Мнения: 18 679
Слагала съм сирене в пилешка супа.Но основно в зеленчукова.

# 9
Съгласна съм с Iva D. Млечните протеини не трябва да се смесват с месни.Пък и от къв зор да набарбальокаш всичко в една манджа - то и детето има нужда от разнообразие пък и от малко разделно хранене.Това е правило при мен- месото върви само със зеленчуци!

# 10
Ако Мая в момента не иска сиренце- това не е проблем. Опитай по- късно пак. С времето децата променят вкусовите си навици.

Общи условия

Активация на акаунт