за кърмата

  • 1 617
  • 11
  •   1
Отговори
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Здравейте майчета, имам въпрос относно кърмата.
Вече съм в 35та г. седмица, а пък още не е започнала да ми изтича коластра...
Как мога да разбера дали ще имам кърма, след като родя или не?

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Не е задължително да ти тече коластра.При някои почва по-рано,при други не, но това не е определящ фактор дали ще имаш кърма.При мен коластрата започна да тече от 6-тия месец,не е много приятно.Преди година ходих на мамолог и тя каза,че ще бъда добра кърмачка,защото са ми добре развити млечните жлези.Според това е Божа работа, не се притеснявай предварително-успех!!!!!!!

# 2
  • Мнения: 1 599
To ne  e zadaljitelno!!! Az imah mnogo koastra napravo techeshe da ne govorq, che i podplanki slagah, che se capah ama posle (na 40 dni) pochti mi sprq. Taka, che ne se pritesnqvai!!!
Uspeshno rajdane!!!

# 3
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Благодаря, но все пак как мога да разбера дали ще имам кърма?
Да си купя ли адаптирани млека предварително?
Ами за родилния дом- какво да си нося?
Много ме притеснява този въпрос, нищо незнам и се паникъосвам..

# 4
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
За родилния дом нямя да носиш никаква храна!!!!!!!!!А дали да купиш адаптирани млека ще ти кажат там и то какви.Стига си се шашкала,никой не е родил за първи път с више по майчинство,научава се с времето.Препоръчвам ти да си купиш книгата на Лиляна Трифонова за хранене на бебето,по-добре от там никой няма да ти обясни!!! И по-спокойно го давай Wink

# 5
  • Мнения: 6 206
Цитат на: secretgarden
Благодаря, но все пак как мога да разбера дали ще имам кърма?
Да си купя ли адаптирани млека предварително?
Ами за родилния дом- какво да си нося?
Много ме притеснява този въпрос, нищо незнам и се паникъосвам..

Коластрата ми слезна на мен чак три дни след като родих, така че нищо не се знае, обаче какво чудо течности изпивах на ден - по 2 л айрян на Данон + 1 литър натурален сок + около 1 литър вода, къде го събирах това нещо не знам + спокойствие. Въобще не бъди с нагласата за изкуствени млека, недей съмнява, че ще кърмиш и психиката ще ти помогне. Колкото до родилния дом, питай на място или кажи къде ще раждаш и други майчета тук да ти кажат, защото май навсякъде е различно.

# 6
  • София
  • Мнения: 15 215
И на мен не ми е текла коластра преди раждането. А пък ела да видиш колко кърма имах след това. Така че-спокойно!

В Шейново не са искали да носим адаптирано мляко.

В училището за родители ми бяха казали ЗА ВСЕКИ СЛУЧАЙ да си купя една кутия адаптирано мляко. Така че след раждането аз си приготвих в къщи един Апатил, но до него опрях 7-8 месеца по-късно. Ако не се отваря кутията, адаптираното мляко има доста дълъг срок на годност, така че влиза в употреба.

Засега не бързай да купуваш адаптирано мляко. Дали ще можеш да кърмиш ще стане ясно още в родилния дом и ако се наложи, близките ти могат да изтичат до първия бебешки магазин и да ти купят, така че коато се приберете с бебо в къщи млякото да ви чака Grinning .

# 7
  • София
  • Мнения: 2 175
На мен и двата пъти коластра не ми е текла преди да родя. Даже и като родих, само бебчовците си знаеха за нея - изсмукваха си я юнашки и аз не знам откъде?!
А кърмата ми дойде на 3-тия ден - пак и двата пъти. Тъкмо да се притесня, че хич я няма - и потичат реки от мляко, та трябваше спешно да търся помпа за цедене.
Колкото до дохранването в родилния дом - те си имат адаптирано мляко и даже го дават много смело на бебоците - има, или няма нужда от него. Аз бях възмутена, че на две от мамите, които бяха родили с мен, гърдите им щяха да се пръснат от кърма, а акушерките вместо да им обяснят как да закърмят и да им помогнат, им бутаха шише с добавка. А жените се цедяха с помпи...
Моят съвет е - бъди спокойна и всичко само ще тръгне по реда си!
Желая ти леко раждане и безпроблемно отглеждане на бебчо!

# 8
  • Мнения: 1 517
на мен ми течеше коластра от 6 месец докато бях бремена пък кърма нямах така че споко това според мен не е гаранция ще има или не кърма след раждането

# 9
  • Мнения: 910
Аз също не съм имала коластра преди да родя, кърмата ми дойде на 4тия ден след раждането. Събудих се и леглото ми беше подгизнало и гърдите ми щяха да експлоадират. За съжаление след раждането ме тъпкаха с толкова антибиотици, че не можах да кърмя въобще. Така че никога не се знае, но не се притеснявай предварително. Ако отидеш на мамолог мисля,  че ще могат да ти кажат как ще си с кърмата.

# 10
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Кога започват да се използват мокрите кърпи за бърсане на дупе? Вчера в родилното на Св.София видях,че пишеше да се носят,но не разбрах за какво са? Не е ли опасно новороденото да се бърше с тях?

# 11
  • Мнения: 503
Цитат на: secretgarden
Благодаря, но все пак как мога да разбера дали ще имам кърма?
Да си купя ли адаптирани млека предварително?
Ами за родилния дом- какво да си нося?
Много ме притеснява този въпрос, нищо незнам и се паникъосвам..

Всяка здрава жена може да има достатъ4но кърма, за да кърми бебето си. Проблеми с коли4еството кърма може да има при някои заболявания, както и при жени над 40 години, а проблем с ка4еството се появява само при жени-пълни вегетарианки (които не консумират дори мле4ни продукти и яйца и не взимат таблетки витамин В12). Затова не се притеснявай! Важното е първите дни и седмици да кърмиш бебето 4есто, защото всеки пут, когато бебето су4е, мозъкът полу4ава информация, 4е организмът трябва да произведе пове4е кърма. И колкото по-4есто кърмиш, толкова по-бързо ще ти дойде кърмата и толкова пове4е кърма ще имаш. Ако търсиш пове4е информация по випроса, на сайта в подписа ми (долу, над ленти4ката с бебето) има инфо по въпроса за кърменето и захранването. Много полезна информация има и във Форума за Кърмене и захранване на бебето, в темата Библиотека има всякакви полезни статии.
За родилното ще питаш, какво трябва да си носиш. Ние носихме памперси и кърпи4ки за беба, по4ти навсякъде ти искат, защото са скъпи, а болниците и без това нямат много пари. Аз си носех бельо, дамски превръзки (вземи си пове4е, 4е доста те4е отна4ало), помпа за кърма (взех на заем, 4е са доста скъпи; НО помпата НЕ Е ЗАДЪЛЖИТЕЛНА, на мен ми трябваше, защото бебка имаше проблеми и нямаше как да я кърмя, та трябваше да се изцеждам), удобни сутиени (макар 4е като тръгне кърмата, няма да ти е до сутиени първите дни, пък може и ве4е да си вкъщи Laughing ), и вълнени 4орапи (като родиш, обикновено ти става студено на краката, от много майки го знам, добре, 4е имах 4орапи Laughing . За сега не се сещам друго, а, ще караш таткото и роднините да ти носят плодове и плодови сокове, както и вси4ко, което ти се хапва  Sunglasses . И, като се прибереш вкъщи, НЕ СЕ ПРЕУМОРЯВАЙ, по4ивай си пове4е, 4е аз така прекалих отна4ало с натоварванията и по4на да ми става лошо. Най-вайни сте ти и беб4ето, вси4ко останало може да по4ака.
Ами това се сетих, и други май4ета ще ти пишат, ако се сетят нещо друго.
Леко раждане, и пиши, като родиш, как сте! Laughing

Общи условия

Активация на акаунт