За ноктите и хълцането

  • 1 110
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 239
Синът ми се роди с много дълги нокти и за отрицателно време успя да се надраска целия.И се принудих да му слагам ръкавички,тъй като акушерките в болницата ми казаха ,че не трябвало да ги режа,че те били меки и сами падали.Така е наистина,но ми се иска да ги изрежа и да му махна тези ръкавички.Та въпроса ми е от кога започнахте да режете ноктите на дечицата си?Ние сме на 9 дена рано ли е или смело да режа  Rolling Eyes
Другото което ме притеснява е това хълцане  Confused Милия като започне да хълца и се забравя  Sad Хълца по 10-15 минути без да спре.А неиска да пие вода,може би защото го кърмя,така поне съм чела по книгите,нали съм скорошна мама и все още не съм много наясно с нещата (ние за сега сме на глюкоза,заради жълтеничката).Кажете ми какво да правя,като започне да хълца как да му помогна да спре, има ли някакъв начин или просто да чакам да отмине  Neutral Face  
Благодаря ви предварително за отговорите  Simple Smile
Поздрави и всичко най,най  Simple Smile

# 1
  • Мнения: 2 006
Здравей Радина,хълцането при бебиците е резултат от раздуването на стомах4ето и повдигането на диафрагмата,неизбежно е ,но ако толкова те притеснява можеш да му дадеш води4ка,хубаво е след хранене да го подържиш по дълго време да се оригне добре Laughing Щом ноктите на бебо са дълги не виждам какво пре4и да ги резнеш,това с ръкавиците не е най-доброто решение в тая жега Confused Успех

# 2
  • Мнения: 6 206
А не можеш ли да пробваш докато го кърмиш, с ръка да му махаш ноктенцата, т.е. да им помогнеш сами да паднат. Ако така не стане, не виждам какъв е проблемът да му ги режеш. Разлика голяма в двете процедури не виждам. Аз му ги махах така, но нашите бяха много меки, не знам при теб как е. За хълцането не знам, аз тъкмо да предприема нещо, ако се разхълца и той спре.

# 3
  • София
  • Мнения: 15 194
В училището за родители ми казаха да не режа ноктите преди 30-тия ден (и ми обясняваха нещо, но вече не помня какво Embarassed ), а още по-малко да ги късам. Това за късането тогава не можах да си гопредставя, но после видях, че нокътчетата наистина са толко меки, че наистина не е проблем да ги скъса човек Shocked
Така че аз изчаках да мине време. В интерес на истината, изрязах ги на 29-тия ден, защото вече се не траеше с тези нокти.

Нормално е бебето да хълца. По този въпрос питах и педиатърката ни, и една неонатоложка, която наблюдаваше Иво през първия месец. Доколкото си спомням, при нас водата не вършеше особена работа. Иво просто си хълцаше известно време и след това спираше. След това започваше пак.... и т.н., и т.н. След това хъцането отмина от само себе си.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 151
В една книга - на Лоранс Перну "Аз отглеждам детето" - четох, че ноктите могат да се изрежат, когато детето стане на 1 месец. И наче има опасност от инфекция, ако случайно засегнеш някоя кожичка.
Но ако някой нокът е тръгнал да се чупи, може и по-рано да го клъцнеш с ножичката - колкото да му помогнеш да не търгне да се цепи навътре. Аз на моята бебка така направих.
А за хълцането - тук се е писало няколко пъти. може да го оставиш само да премине, може да дадеш вода / с неособено голям ефект, ако мен питаш/ или да дадеш на бебка малко да цукне от гърдата / аз така правя/.

# 5
  • Мнения: 7 831
Здравей,
Изрязах ноктите веднага като се върнахме от болницата, не харесвам въобще тези ръкавици, а сега в жегите ми се струва направо немислимо да ги сложа  Shocked  Shocked . Трябва да знаеш, че ноктите се режат в права линия, не им взимаш ъглите, не ги режеш много ниско и е хубаво да го правиш докато детето спи или яде.
А за хълцането, както са ти писали нормално е, и общо взето неизбежно.

# 6
  • Мнения: 1 517
съвсем в началото му ги гризех аз ноктите на Никера,мекички са и не е много трудно

# 7
  • Мнения: 6 315
Здравей Ради!

Аз на Йоан му отрязах ноктетата рано-рано точно, защото предположих, че ще се надере, а в тая жега нямаше смисъл от ръкавички. Питах педиатърката си преди това и тя каза да действам смело като просто отрежа внимателно нокътчето колкото да го скъся добре, но без да оформям много-много "маникюра". Сега си режем ноктите всяка седмица, защото растата като за световно  Laughing . Режа му ги докато спи!

За хълцането лек няма. Аз и вода да му давам и да го нося -нищо не помага. Просто чакам да му мине.....

Целувки на Йоан по дупето от нас!

# 8
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
аз на Диана и направих първия маникюр още с връщането от болницата, че имаше дъъълги, дълги нокти:)

а за хълцането....водичка или кърма малко....

Общи условия

Активация на акаунт