Млечната кухня- "ЗА" и "ПРОТИВ"

  • 2 376
  • 50
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 655
Ползвах те ли млечната кухня?
До колко месеца/години?
Бяхте ли доволни?
Стигаше ли им храната на децата Ви?
Какво Ви накара да се откажете?

# 1
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ползвах те ли млечната кухня?                   ДА
До колко месеца/години?                            До 1г.11м.
Бяхте ли доволни?                                       По-скоро: ДА
Стигаше ли им храната на децата Ви?       Да
Какво Ви накара да се откажете?              След навършени 2г. нямаш право на ДМК

# 2
  • Мнения: 153
Да ползваме детска кухня. Започнахме на 10 месечна възраст. Доволна съм, доста е разнообразна храната. Освен това дъщеря ми не изяжда всичко наведнъж, защото яде супата за обед, десерта за следобедна закуска, а готвеното за вечеря. Не мисля че не и стига храната.

# 3
  • Мнения: 8 505
Не съм записала малката на млечна кухня,защото се храни от нашата храна.Но не съм против млечната кухня.

# 4
         Ползвах млечна кухня до 1г и 6м на детето , много бях доволна, защото това разнообразие за деня аз не мога да постигна вкъщи. След тази възраст го записах на ясла и от там вземах кухнята. Сега сме в такъв период , може би от зъбите, че не желае да се храни , особено с лъжица. Затова спрях кухнята и сега сме на суха храна.

# 5
  • Мнения: 2 922
Ползвахте ли млечната кухня? Да.
До колко месеца/години? до 1г4м
Бяхте ли доволни? Да
Стигаше ли им храната на децата Ви? Имало е моменти, в които не.
Какво Ви накара да се откажете? Започна да ходи на ясла.

# 6
  • Мнения: 410
Ползвах те ли млечната кухня?
До колко месеца/години?
Бяхте ли доволни?
Стигаше ли им храната на децата Ви?
Какво Ви накара да се откажете?

Да, вземам храна от както мога, т.е. от както Борис е бе на 7м. При нас храната е една, преходно меню, за по-малките се пасира. Много сме доволни, Нашата кухня, Но.3, на Бул. марица готвят много хубаво, вкусно, и храната е доста. Ядем я на 3 пъти. основно - за обед, супа - вечер, десерта - след обед с половин банан вътре. Като сложа по-малко от 1 филийка хляб, се пълни бурканчето до горе ( от лютеница Хорце ) и това на Борис му стига. Май почти винаги е с Месо.
Докато бе в ремонт вземахме от друга - на Данаил Николаев, но не готвеха вкусно.
Зная, че на ВИХВП е също вкусна, но по-малко сипват.

Но пролетта си ходих до Добрич и кухнята въобще не бе вкусна, и сипват съвсем по  малко. Трябваше всичко на веднъж да изядем! На Борис не му хареса и когато си ходихме есента дори и не попитах.

Кухнята е удобство. Защо да не се ползва? И ние като малки сме хранени от кухня. Майка ми каза, че дори се е вземало за Събота и Неделя.
Мен готвенето не ми пречи, но възрастните винаги могат да хапнат и друго, а за дечко трябва да е готвено, супичка. Освен това и работя, та ме улеснява съвсем

# 7
  • Мнения: 4 406
вече не

# 8
  • все тук
  • Мнения: 1 714
Ползвах те ли млечната кухня? - да, с две ръце препоръчвам
До колко месеца/години?- до година и половина
Бяхте ли доволни?-абсолютно, разнообразна храна, качествена и вкусна
Стигаше ли им храната на децата Ви?-стигаше, на обяд давах яденето, следобед десерта, а вечер супата и само преди лягане пиеше мляко.
Какво Ви накара да се откажете?-вече стана голям и започна да яде каквото приготвя вкъщи. Просто нашата храна започна да му харесва повече

# 9
  • Мнения: X
Да, ползвам от както Ния стана на 11м., сега е на 1г.2м. Препоръчвам я с две ръце, много съм  доволна. Смятам да я олзвам докато Ния тръгне на ясла. Хранат и стига, дори и остава.

# 10
  • Мнения: 9 990
Да-от 8м до година и половина,когато тръгна на ясла.Предоволна съм даже,стигаше и.Преди това беше на готови пюрета,както писах в една друга тема.Мое готвено и до днес рядко близва ooooh!

# 11
  • Мнения: 5 577
Не съм против.

Но не вземам.

Готвим си.

# 12
  • Мнения: 46 438
Провитв съм.
Защото трябва да си будя детето, за да отида в часовете, които те са си измислили.
Защото лятото няма да го изведа на обяд в най-горещото слънце, защото те са сметнали, че тогава им е удобно.
Защото тук искат да предадем бурканчетата и всеки път да сипват в чуждо, без да го стерилизират, т.е. няколко квартала деца ядат от една чиния   Sick
Защото моя приятелка намери кибритена клечка и малко от вчерашното кремче в супата на детето си.
Защото не искам те да определят кога и с какво да захраня, смятам, че има неподходящи за деца под годинка храни.
Защото детето ми не яде нишестени кремчета.
Защото готвенето на домашни пюренца отнема 2-3 часа в удобен ден /да е жива и здрава майка ми, 3 месеца й готвеше и пращаше в хладилна чанта/, иначе щеше да си кара на купешки.
Вече яде от нашата храна.

# 13
  • Мнения: 883
Взимах храна от кухнята около 3-4 месеца, но вече не. Менюто изобщо не беше разнообразно, всяка сряда основното ядене беше фиде с колбас  Sick, морковите винаги бяха с черното по тях, често попадах на хрущяли и малки парченца кости в пилешкото- м/у другото, това беше единственото месо, което готвеха, като изключим гадния салам/кренвирш с фидето. За капак изрових половин гъсеница от супата и се отказах завинаги от тази облага.
Готвя и почти всеки ден, не ми тежи изобщо, смятам че сега менюто и е доста по-разнообразно, морковите са чисти и няма гъсеници   chef.

# 14
  • София
  • Мнения: 18 679
Провитв съм.
Защото трябва да си будя детето, за да отида в часовете, които те са си измислили.
Защото лятото няма да го изведа на обяд в най-горещото слънце, защото те са сметнали, че тогава им е удобно.
Защото тук искат да предадем бурканчетата и всеки път да сипват в чуждо, без да го стерилизират, т.е. няколко квартала деца ядат от една чиния   Sick
Защото моя приятелка намери кибритена клечка и малко от вчерашното кремче в супата на детето си.
Защото не искам те да определят кога и с какво да захраня, смятам, че има неподходящи за деца под годинка храни.
Защото детето ми не яде нишестени кремчета.
Защото готвенето на домашни пюренца отнема 2-3 часа в удобен ден /да е жива и здрава майка ми, 3 месеца й готвеше и пращаше в хладилна чанта/, иначе щеше да си кара на купешки.
Вече яде от нашата храна.

Нямам какво да добавя PeaceСамо да уточня, че не знам защо, но на мене готвенето на домашни манджи никога не ми е отнемало повече от 15-20 минути.Зеленчуци на кубчета, две формички за лед пасирано месо, йенска тенджера, микровеле - хоп, готово Simple SmileЗа това време дори не бих могала да отида и да се върна от детската кухня Wink

Общи условия

Активация на акаунт