«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

’ранене с млека за кърмачета, захранване
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 23 отговора

ћнени€: 7
«дравейте,

н€кой може ли да ми каже, от колко месеца може да се дава на бебенце кисело мл€ко?
Ѕлагодар€
÷итирай

анада

ћнени€: 323
—лед година поне Peace иселото краве мл€ко е алерген и не е удачно за малки бебета.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 55
«ащо все бързате да ги захранвате с разни работи тези бебета?  акто е писано хил€ди пъти захранване на бебе се прави след 6 мес. и то постепенно по схема. ’раносмилателната система на бебетата все още не е готова за нещо разли4но от кърма или јћ.

јз ли4но дадох киселото мл€ко около една годинка.
ј колко е кисело мл€ко само производител€ знае.

Ќаписала си "бебенце", което ме кара да си мисл€, 4е сигурно говориш за н€кое 2-3 месе4но бебе!
÷итирай

—офи€

ћнени€: 387
јми аз дадох сега ,дъщер€ ми е на десет месеца и половина и то защото имаше един период,в който не искаше јм  и се б€х вид€ла в чудо какво да прав€.ќбаче не и хареса,такива физиономии правеше,че не повторих.ƒобре,че си про€де адаптираното мл€ко Very Happy.“а мисл€ да € покан€ пак към годинка Peace.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 10 411
Ќаписала си "бебенце", което ме кара да си мисл€, 4е сигурно говориш за н€кое 2-3 месе4но бебе!

Ќа 8м. и нещо е.  Peace

÷итирам  осе Ѕосе:

—поред официалните схеми на захранване на повечето педиатрични организации:
-  исело мл€ко и сирене (т.е. стандартни или детски продукти с пресечен белтък от нормално, неадаптирано краве мл€ко) = 8-10 м.
-  раве мл€ко (т.е. пр€сно мл€ко) = след 1 год.

«ащо преди 1 год.
- ѕреди 1 год. може кисело мл€ко. ѕрепоръките варират между 8-10 или 10-12 м. ÷елта е предпазване от алерги€.
- ѕреди 1 год. киселото мл€ко се предлага в малко количество и единствено като допълнение към кърмата или јћ.

«ащо след 1 год.
- —лед 1 год. киселото мл€ко може да замести кърмата или јћ - изц€ло или частично, според личната преценка.
- —лед 1 год. може да се предложи кисело мл€ко за първи път. ÷елта не е предпазване от алерги€, а гаранци€, че до 12 м. детето е получавало само млечни продукти, които имат най-подход€щи€ хранителен принос (кърма, јћ, обогатени детски млечни продукти).

ѕериода за въвеждане между кисело мл€ко и сирене 15-20 дни.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 7
ѕогледни тази стати€ - ще ти е полезна, мисл€, че е изчерпателен отговор на въпроса ти.
÷итирай

ћнени€: 351
—лед 7-€ месец нататък може.
÷итирай

—еверозападнала Ѕългари€

ћнени€: 1 422
јз дадох кисело мл€ко на 11м, но не да замест€ адаптираното мл€ко, а за разнообразие на слетобедната закуска с бисквитки и плод, като не съм го давала всеки ден. ¬ече след годинката зачестих даването на кисело мл€ко, като отново не да замест€ јћ, а за разнообразие на закуските.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 1 000
јз дадох малко след годинката. —инът ми има обремененост от алергии и затова отложих малко. »наче бих дала по-рано Peace
÷итирай

Ѕелги€/—офи€

ћнени€: 27 493
Ќай-рано след 8 навършени. Ќо при положение, че бебето отказва адаптираното. јко си го пие би било грешка да се замени с кисело - и от гледна точка на хранителност, на витаминен и минерален състав, на истинско мл€ко изобщо (веро€тно).
÷итирай

Düsseldorf, DE

ћнени€: 1 474
 исело мл€ко след 10 месец.

÷итирай

ѕлевен

ћнени€: 829
—поред мен е добре да има навършена поне 1 годинка.
Ќ€кои го дават след 6 месеца, така съветват и н€кои педиатри.
јз също съм за јћ, кисело почнах да давам след 18-€ месец и то защото сина ми не искаше да пие от бутилка и вечер €деше кисело мл€ко с лъжица.
÷итирай

ћнени€: 356
јз дадох на 9 месеца като следобедна закуска, а не за заместване на јћ. ћного го хареса и това му е една от любимите закуски, кисело мл€ко с бисквитки и банан  Peace
÷итирай

ѕловдив

ћнени€: 3 619
ƒадох кисело след годинката
÷итирай

BG

ћнени€: 806
«ащо все бързате да ги захранвате с разни работи тези бебета?  акто е писано хил€ди пъти захранване на бебе се прави след 6 мес. и то постепенно по схема. ’раносмилателната система на бебетата все още не е готова за нещо разли4но от кърма или јћ.

јз ли4но дадох киселото мл€ко около една годинка.
ј колко е кисело мл€ко само производител€ знае.

¬ече жестоко се дразн€ на такива мнени€! ƒай да го оставим гладен един 8-9 килограмов 6-7 месечен юнак и да му тикаме упорито шишето, докато гледа ококорено какво има по масата и примл€сква.... ƒала съм кисело след 8 месец, като до тогава вече си €деше каши, пюрета, попара, сокове,  сама ги приготв€х. —ега е почти мъж 2 метра, силен и здрав.

÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 23 отговора