Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
15-29 от 742 отговора
Здравейте момичета!На мен платеното  майчинство ми изтича на 1.02.2011.Вчера ми се обажда работодателя и ми съобщава че ако не занеса болничен(бременна съм в момента във 7 месец)ще ме пусне неплатен отпуск до болничния ми който ще е 45 дни преди раждане т.е 06.03.2011.Попитах нямам ли право на платен ,отговорът беше НЕ.Сега просто не знам какво да правя?
Цитирай

Здравейте момичета!На мен платеното  майчинство ми изтича на 1.02.2011.Вчера ми се обажда работодателя и ми съобщава че ако не занеса болничен(бременна съм в момента във 7 месец)ще ме пусне неплатен отпуск до болничния ми който ще е 45 дни преди раждане т.е 06.03.2011.Попитах нямам ли право на платен ,отговорът беше НЕ.Сега просто не знам какво да правя?

разбира се,че имаш право на платен
пускаш си молбата и искаш писмен отказ-с него отиваш в инспекцията по труда

иначе неплатения също ти е вариант
Цитирай

Моят случай е следния .На 27 .02.2011 г  детето ми навършва 2 години и на 28 .02 трябва да се явя на работа.Ходих да проверя колко натрупани отпуски имам да изминалите години и са 63 дни . Смятах да започна работа на 28 .02 и отидох при управителката да я уведомя ,при което тя ми заяви че има нова програма ,по която се работи и за тази длъжност аз нямам такава квалификация .Работя в  болнична аптека със складова програма, но от нова година има промени и с новата програма могат да работят само магистър фармацевти ,а аз съм икономист.Управителката ми заяви, че няма какво да ме прави като се върна на работа и да помисля за отпуската или едва ли не и да напусна .В случая ме интересува дали могат да ми пуснат 1 месечно предизвестие веднага като се върна преди да си пусна отпуската .А и може ли по време на платен отпуск да ми пуснат предизвестие. И още нещо щом като мястото ми не е закрито в случая трябва ли да ми осигурят друга работа или ще ме махната .От третата година от майчинството какво мога  ползвам в моя полза . Благодаря за  вниманието.
Цитирай

майка с дете под 3 г се съкращава само с разрешение на инспекцията по труда.могат да стартират процедурата след като се върнеш на работа.щом нямаш нужната квалификация,предполагам инспекцията ще даде разрешение.изчакай да те съкратят-по-изгодно ще ти е после за бюрото по труда.натрупаната отпуска ще ти я изплатят
или се разберете да си ползваш цялата отпуска,после 6 те месеца неплатена и тогава да те съкратят.ако имате брак с бащата,имаш право на 6 м неплатен,той също.неговите не може да ти ги прехвърли на теб
Цитирай

Благодаря за експресния отговор bouquet Приятна вечер!
Цитирай

Съжелвам, че повтарям поста си, но съм получила само един отговор, който аз го знам но не ме устройва, а и работодателя няма да се съгласи т.к имат нужда от мен. Интерсувам се от отговр по казуса както съм го описала:

Имам следния въпрос по повод натрушан платен годишен отпуск в размер на 80 дни/вкл 2011/ поради застъпено майчинство. ИМам от 2007-10 дни , 2008-2009-2010--60 дни и за 2011 още 18 до края на ноември. Каква е процедурата по изчистването на всички тези дни по години и изгарят ли.Може ли примерно да си прекъса майчинството даре4ем лятото и да изляза в платен год отпуск-така хем ще изчиствам дни, хем ще вземам и 1/2 майчински. Работодателя има ли право да ми откаже това.? По каква заплата ще ми изчислява дните които трябва да ми плаща?
Благодаря много предварително.
Цитирай

Съжелвам, че повтарям поста си, но съм получила само един отговор, който аз го знам но не ме устройва, а и работодателя няма да се съгласи т.к имат нужда от мен. -няма как да не се съгласи -ти си в правото си да я ползваш след майчинството си наведнъж.вече ако искаш да го облекчиш прилагаш долната схема Интерсувам се от отговр по казуса както съм го описала:

Имам следния въпрос по повод натрушан платен годишен отпуск в размер на 80 дни/вкл 2011/ поради застъпено майчинство. ИМам от 2007-10 дни , 2008-2009-2010--60 дни и за 2011 още 18 до края на ноември. Каква е процедурата по изчистването на всички тези дни по години и изгарят ли.-няма да изгорят,ако след като се върнеш на раабота и ползваш Може ли примерно да си прекъса майчинството даре4ем лятото и да изляза в платен год отпуск-така хем ще изчиствам дни, хем ще вземам и 1/2 майчински да,може. Работодателя има ли право да ми откаже това.?не,може да откаже връщане на работа.може да откаже 10 от отпуска за 2011 г,другата трябва да ти я разреши По каква заплата ще ми изчислява дните които трябва да ми плаща?
Благодаря много предварително.
Цитирай

Имам и друг въпрос - може ли да се пусне предизвестие по време на платен отпуск?
Цитирай

Имам и друг въпрос - може ли да се пусне предизвестие по време на платен отпуск?

не
Цитирай

Здравейте,
и аз като всички останали имам въпроси свързани с отпуските след майчинството.В известна степен намерих отговор от въпросите на desiniko PeaceСега ме интересува-след като не изгаря отпуската от минали години как е по-удачно да си пусна неплатено майчинство 6 месеца и да вземам отпуски или първо да си взема отпуските и да продължа с  неплатеното майчинство?Изобщо мога ли да направя такава схема,че много ми е объркано?
Лека вечер на всички
Цитирай

Здравейте,
и аз като всички останали имам въпроси свързани с отпуските след майчинството.В известна степен намерих отговор от въпросите на desiniko PeaceСега ме интересува-след като не изгаря отпуската от минали години как е по-удачно да си пусна неплатено майчинство 6 месеца и да вземам отпуски или първо да си взема отпуските и да продължа с  неплатеното майчинство?Изобщо мога ли да направя такава схема,че много ми е объркано?
Лека вечер на всички

да,такава схема може

първо натрупаната отпска и после неплатената
Цитирай

А аа супер-вземам отпуската и продължавам в неплатеното майчинство идеално ме устройва Peace
Благодаря Elfita  bouquet
Цитирай

Аз пак имам един въпрос.Може ли да си взема болничен от 30дни,без да съм ползвала платения и неплатен отпуск за двете години майчинство?Благодаря предварително!
Цитирай

Аз пак имам един въпрос.Може ли да си взема болничен от 30дни,без да съм ползвала платения и неплатен отпуск за двете години майчинство?Благодаря предварително!
имаш право да ползваш болничен.
Цитирай

След неплатеният отпуск може ли регистриране в БТ.
Благодаря предварително!
Цитирай

15-29 от 742 отговора
Бърз отговор