Какъв крем за лице използвате - II тема

  • 82 229
  • 726
  •   1
Отговори
# 525
  • София
  • Мнения: 940
Благодаря ти за отговора!  bouquet  Аз досега никога не съм ползвала два различни крема - дневен и нощен. Ползвам си дневния и като нощен...Наложително ли е да се ползва нощен?

# 526
  • Варна
  • Мнения: 37
iana1980, не е желателно да ползваш вечер крем със слънцезащитен фактор, а дневните са такива. Нощен крем е хубаво да употребяваш след 35 години, но ще има  мнения  и за  по - рано. Лично аз започнах на тази възраст. Тези продукти са с по - богата консистенция( съставки )  и съответно са по - активни. По - скоро нощен можеш да нанасяш през деня, но няма фактор и ФДТ  ти трябва да има такъв.

# 527
  • София
  • Мнения: 940
Значи за сега ще се въздържа от купуване на нощен, благодаря!  Hug Аз от както се помня си ползвам един и същ крем за дневен и нощен...повечето са ми били с фактор даже Rolling Eyes Това не съм го знаела, че не е препоръчително...Ами какво да ползвам за през нощта тогава? Аз съм свикнала вечер след почистване да се мажа, то си ми е ритуал.. Confused

# 528
  • Варна
  • Мнения: 37
iana1980, като искаш си го ползвай. Факторите са още химия, но няма как без тях Sad От тази гледна точка  е добре да се нанасят през деня( спестявам си ги вечер ), а и дневните кремове са обичайно по - леки и с по - малко функции. Само хидратация и защита. В случая Youth Surge  не е обикновен хидратант, а и добър анти - ейдж продукт, с много сериозен състав( витамини, екстракти и още ).

# 529
  • Мнения: 45
Iana1980, моя съвет е да ползваш и нощен след 30-те, даже съм чувала и след 25-те ... Аз лични ползвам и дневен и нощен, ношния не особено редовно, но се старая поне през ден да нанасям... Предполагам знаеш приказката, че тялото ни изглежда така, както сме си го гледали и това се отнася не само до килограми, но и до кожа и цялостна визия... Аз вярвам, че не само гена е водещият, но и начина, по който се грижим за себе си и за тялото си. Ако добре се грижим за него, то ни се отблагодарява за грижите след години. Познавам много жени на 50 години, които честно изглеждат на не повече от 35... Но те се поддържат и глезят, но това е друга тема ... Отплеснах се... А разликата между нощния и дневния крем е че нощният е по-мазен и по-полезен за кожата, понеже вечер клетките по-лесно се регенерират, когато тялото е в покой и когато спим... Така че според мен нощният крем дори излиза по-важния ... Но е хубаво и през деня да си нанасяме, за да се предпазим от вредните атмосферни влияния, замърсяване и т.н. Дано съм била полезна Simple Smile

# 530
  • София
  • Мнения: 5 443
iana1980, не е желателно да ползваш вечер крем със слънцезащитен фактор, а дневните са такива. Нощен крем е хубаво да употребяваш след 35 години, но ще има  мнения  и за  по - рано.
На мен козметичката ми каза след 25,аз сега нищо не слагам оставям си кожата да подиша,измивам си лицето и минавам с памучен тампон и термална водичка

# 531
  • Варна
  • Мнения: 37
ОХ, не знам. Виждала съм трагични случаи( козметично акне ) от прекомерно ползване на козметика - експерименти със силни кремове и концентрати. Трябва да се намери мярката и точната комбинация. Нощните кремове са богати и често идват тежки за млада кожа. Лично аз нямах нужда от тях до 33 години. Оставях си лицето да диша( както казва *Bubble* ) след почистване. В един момент усетих, че кожата ми има нужда от по - интензивна грижа. Дали на 30 или на 35 зависи от личната преценка, но след 35 вече е задължително. Кожата става суха и настъпват промени, които го налагат.

# 532
  • София
  • Мнения: 901
Предстои ми купуване на кремче и отново нямам представа какво да взема. Иска ми се да е нещо хубаво, до 20-30 лв максимум  Rolling Eyes на 21 години съм, със смесена кожа по принцип, но последните месеци ми се струва по-суха, по челото и тук-таме ми излизат 1-2 пъпчици, имам и черни точки по челото, не много, но все пак  Mr. Green До сега ползвах Авен Clean-Ac, бях много доволна, но ми се иска да сменя
http://www.beauty.bg/article45_26_1199.html какво ще кажете за този?
http://apteka.framar.bg/30018226/%D0%B2%D0%B8%D1%88%D0%B8-aquali … -40-%D0%BC%D0%BB- и този много ми се иска да пробвам, нали освежава тена  Embarassed newsm78

# 533
  • София
  • Мнения: 1 508
Reproche, щом си доволна от крема на Авен защо не пробваш Нормадерм на Виши? Мисля си, че може да ти пасне.Аз лично съм била много доволна, свиваше ми порите, избистряше ми тена. Този втория, който си дала ми се струва, че е за по-късен период, сега си мисля, че ти е нужна само хидратация. Задължително си вземи мостри, конкретно за Нормадерм имат. Иначе, от конкретните кремчета, които си дали нямам лични впечатления. Бях доволна от Авен Хидранс Оптимал, и той би трябвало да ти пасне.

# 534
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
На мен Youth Surge ми е на свършване и май ще си взема още една опаковка, после лятото ще го сменя с друг, харесала съм си един дневен на Кларинс с много лека текстура и много приятно ухаещ.
За нощния крем обаче съм раздвоена, не знам дали да взема Рипеъра или Youth Surge нощен, ама като не съм го пробвала не знам как ще ми понесе. За рипеъра ми е май рано, защото нямам линии, ама много ми хареса, сутрин с тен на лицето се събуждах, страхотен е Peace
Дидака, може ли да ми опишеш действието на нощния Youth Surge, ако можеш  bouquet

# 535
  • Варна
  • Мнения: 37
Lindita,  за слънчевото време Youth Surge е по - подходящ. Кремът има същата приятна миризма( знаеш как специфично ухае Рипеаруеар ). Консистенцията е сходна. След нанасяне не дразни. Първите дни ми се струваше, че леко ми се зачервяваше лицето, но може и да е от пробите с нови продукти. Сега ползвам само него и определено контурът е стегнат и кожата е много добре подхранена. Има разлика с дневния. Този е по - кремообразен и на другия ден нямаш нужда веднага от крем. Висока хидратация и изравнен тен. Съставът пак е широк. Поискай кутия и го прочети.

Последна редакция: чт, 24 фев 2011, 10:29 от didaka

# 536
  • Мнения: 0
Четох на няколко места, че химичните филтри не били съвсем безопасни за кожата.Предизвиквали промени в ДНК и др. За предпочитане са физичните филтри, макар, че с тях кремовете са доста по-тежки.

# 537
  • Мнения: 261
Момичета Embarassed
Сигурно ви е пиииииснало от такива въпроси , ноо .. моля ви от сърце Crazy препоръчайте ми крем за лице който да :

1. Има SPF 15-20   2.НЕ Е против бръчки 3.Ако е възможно да е до , да речем 35 - 40лв , че нагоре ми идва много Rolling Eyes


Чудя се на този на Eucerin Hydro Protect Fluid -  http://www.kozmetika.bg/show.php?productid=15723
Кожата ми е нормална към смесена , дали няма да ми идва мазен?
Мернах и този на Vichy - http://apteka.framar.bg/30015446/%D0%B2%D0%B8%D1%88%D0%B8-normad … -30-%D0%BC%D0%BB-
, който пък е матиращ, което не ми е нужно и ме притеснява познатият ефект при матиращите кремове тип бяла кир Thinking Thinking

Обърках се от толкова ровене по каталози и пр.
Като цяло искам нещо хем леко , хем хидратиращо , хем да защитава от слънцето на което много държа. Но да няма противобръчкови съставки , смятам , че ми е рано за тях.
Благодаря много много Praynig

# 538
# 539
  • Мнения: 1 645
Youth Surge - дневен и нощен...незаменими са,обожавам ги и двата.Ползвам и други,но тези двата са ми сред любимите Peace

Общи условия

Активация на акаунт