мазна коса

  • 7 725
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 473
И аз имам подобен проблем Close, много е неприятно наистина Crazy.Косата ми е по-скоро с мазен скалп и сухи краища...последно си взех шампоана и балсама на "KERANOVE" точно за този тип коса...в началото, след първите 2-3 измивания имаше видим резултата, но след това като че ли не е толкова видим Crazy.Много се дразня на косата си - като я измия става една суха , абе никаква, на втория ден е вече по-мека, на третия - за миене. ooooh!
Маски ползвах преди, но не виждах голям ефект от тях, както и ампули newsm78 Crossing Arms
Освен прекомерното омазняване - имам и косопад , както и лек пърхот, с които също не се преборвам достатъчно ефективно, така че ще следя темата с интерес и аз Wink

# 16
  • Мнения: 582
А DUDKA  това с лимоновия сок дали си го пробвала? По какъв повод ти го е споделила фризъорката? Изглежда хубаво дано сама има ефект,а няма ли да ти стане на кле4ки косата от лимона?
Аз съм го пробвала мноооогократно (имам гадна мазна коса). Ефекта е, че косата става лъскава и леко по-твърда, което ще рече и че стои по-добре. Но за омазняването не помага. Аз си мисля, че едва ли има лек за каквато и да било проблемна коса-каквото е дала природата-това...

# 17
  • София
  • Мнения: 2 164
Пробвала съм какви ли не шампоани, действат добре само първите две-три измивания.
Аз се спасявам с миене на косата през ден. Знам, че не е полезно, но не мога да я търпя мръсна.

# 18
  • София
  • Мнения: 3 109
 newsm53 newsm53
Дайте някаки идеи за препарати,козметика и изпитани рецепти за справяне с мазна коса. Много е неприятен този проблем,до ве4ерта ве4е се вижда 4е е леко омазнена а на другия ден ми е много гадна.Какво ви помогна на вас?   newsm78 Rolling Eyes  #Cussing out

Аз също имам мазна коса. Честно казано, при мен най-вече помагат противозачатъчните (пия "Новинет"), но освен това непрекъснато ползвам специални шампоани за мазна коса. Най-добър ефект при мен имат шампоана на Avon с жасмин и лимонова трева, и също така шампоана за мазна коса на Herbal Essences.   И двата не са скъпи, особено първият, когато е в промоция. Благодарение на редовното ползване съм редуцира нуждата от миене на косата до два пъти в седмицата, което си е направо благодат, имайки предвид, че е и много дълга! Flutter

# 19
  • Мнения: 3 211
Мия си косата през ден сутрин. Ако я мия вечерта, на сутринта вече е скапана. Сменям постоянно шампоаните, защото косата привиква.

# 20
  • Мнения: 4 546
сънсилк за обем. но се отказах от него, защото много ми капеше косата и реших известно време да не ползвам стилизанти. а той май е тъпкан с такива.  Confused

# 21
  • Мнения: 590
Мерси моми4ета за съветите!!!Много сте мили!
Значи аз съм с изрусена коса и наистина има малък ефект на изсушавана за това и все още се изрусявам заради този ефект.Той обаче след 1-2 седмици изчезва и започва да си се омазнява както преди.  Rolling Eyes
А какви са тези сухи шампоани,честно не съм виждала?  Embarassed newsm78  За мазна коса ли са направени и имат ли ефект?
Ползвам от 3-4 години шампоан и балсам на Herbal Essences.Доволна съм само че ефект против омазняването не виждам. Балсама е гъстичък и ми прави много хубава косата,лъскава и лесна за разресване.Естествено го втривам само в краищата никога в корените.Аз не мога да сменям шампоанише защото при всяка смяна ми се получава страхотен пърхот и трудно се маха после нали знаете.С гадния пърхут се справих с шампоан от аптеката Selukos.А в БГ съм взимала Selsun и от двата съм много доволна.Нищо друго не ми е помогнало.
Авон какво производство е че май не съм го засичала тук в търговската мрежа?Ще трябва да го пробвам след толкова добри отзиви от вас.А и Pregein ще гледам да набавя че и той ми се вижда доста надежден от писаното до тук. Дано!!!  Heart Eyes
А този номер с лимона хич ли няма действие против мазнотата? А косата ти лесно ли се разресва и не стои ли слепната след това ,да не стои като с лак за коса че много мразя.Обичам да ми се вее..   Mr. Green Mr. Green  А предава ли обем на косата? Моята е чисто права и с нищо не мога да и предам обем.  #Crazy   Само в корените ли мажеш лимона?
Мерси много момичета а сега да ви задам още едно въпросче от Кой крем за лице за смесена(доста мазна Т зона) кожа сте доволни? Аз не мога да си малерия подходящ които да не ме дразни и остава мазен дълго след това и си карам без крем. Cry

  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 22
  • Мнения: 590
Това ли е Aвон-а?  Тои е за боядисвана коса не намирам за мазна?



И този намерих ама е 2 в 1 против пърхут.

  А сега намерих и този за обем:    
и този за мазна коса: 

                            Кой от вси4ките???   Mr. Green newsm78 Heart Eyes
Даите снимка на Pregein да го търся из аптеките 4е тук понякога съ6тите стоки,препарати има6 други имена. #Crazy  Дъвките Орбит са Еxtra , Tаблетките за гурло Стрепсилс са Repsils ...има много примери особено на лекарствата.  Rolling Eyes #Cussing out

Последна редакция: пт, 11 ное 2005, 15:59 от Вече Майче На Зайче

# 23
  • Мнения: 206
Пробвала съм какви ли не шампоани, действат добре само първите две-три измивания.
Аз се спасявам с миене на косата през ден. Знам, че не е полезно, но не мога да я търпя мръсна.
Сякаш аз съм го писала..

# 24
  • Мнения: 3 211
а сега да ви задам още едно въпросче от Кой крем за лице за смесена(доста мазна Т зона) кожа сте доволни? Аз не мога да си малерия подходящ които да не ме дразни и остава мазен дълго след това и си карам без крем. Cry

  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet
Аз ползвам на L'Oreal серията Pure zone, първо измиващ гел, после крема, имат също и тоник. Страшно съм доволна

# 25
  • Мнения: 582
А този номер с лимона хич ли няма действие против мазнотата? А косата ти лесно ли се разресва и не стои ли слепната след това ,да не стои като с лак за коса че много мразя.Обичам да ми се вее..   Mr. Green Mr. Green  А предава ли обем на косата? Моята е чисто права и с нищо не мога да и предам обем.  #Crazy   Само в корените ли мажеш лимона?
Мерси много момичета а сега да ви задам още едно въпросче от Кой крем за лице за смесена(доста мазна Т зона) кожа сте доволни? Аз не мога да си малерия подходящ които да не ме дразни и остава мазен дълго след това и си карам без крем. Cry

  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet
Явно с теб имаме еднакви и коси и кожи.
За лимона- след миене си обливам косата с разтвор от около 100мл лимонов сок в около 1л вода. Добре е след това да не бършеш косата, а само да я извиеш и да чакаш сама да си изсъхне. Ако я мачкаш от време на време, докато съхне, става още по-бухнала. Не стои като лак-просто е по-лъскава и бухнала. Е, има и лек ефект срещу омазняването, но не очаквай чудеса.
А за лицето не ползвам крем- от мазнотата си се кремосва от самосебе си Confused

# 26
  • София
  • Мнения: 3 109
Това ли е Aвон-а?  ...този за мазна коса: 
Кой от вси4ките???   Mr. Green newsm78 Heart Eyes
 
От серията на тази снимка .  Става дума за жълтия, с жасмин и лимонова трева.  Simple Smile

# 27
  • София
  • Мнения: 5 289
Относно лимоновия сок фризьорката ми го препоръча за мъжа ми,понеже той си мие косата или всеки ден или през ден и от плескане на балсами без измиване или пяни за коса,косата му започна да се омазнява.След измиване на косата и добре подсушена също така,се втрива сока от лимон само в корените с масажни движения.След това на косата и няма нищо,в смисъл не става на клечки или тем подобни.Ефект има при мъжа ми,пробвай може и ти да останеш доволна,все пак коси различни и всеки един продукт влияе различно на различните коси.Смятам че,специално шампоаните имат само временен ефект при първите няколко измивания.
 А относно крема силно ти препоръчвам на Лореал-гел Хидрафреш,само хидратира кожата и въобще не я омазнява,страхотен е.

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 765
До сега не съм се преборила с мазната си коса .
Пробвала съм вместо лимон за изплакване ябълков оцет .1-2 с.л. на 500-600 мл. вода . Дава блясък на косата и като че ли не ми е толкова сплекана . / каквото и да я правя , духне ли ме вятъра на вън и става ужасна - ' на клечки '/. Но пак си я мия през ден , два трудно издържа . Специално за Avon - много ми харесваше този с гроздовите семки , но го спряха . А от този с жасмина не съм кой знае колко впечатлена .
 Вече не знам какво да си купувам , още повече , че има ли кератин в него почва да ме сърби и главата .

:.Много се дразня на косата си - като я измия става една суха , абе никаква, на втория ден е вече по-мека, на третия - за миене. ooooh!
Маски ползвах преди, но не виждах голям ефект от тях, както и ампули newsm78 Crossing Arms
Освен прекомерното омазняване - имам и косопад , както и лек пърхот, с които също не се преборвам достатъчно ефективно ....

Ами просто нямам какво да добавя ... Cry

 

# 29
  • Мнения: 590
Mерси моми4ета ве4е имам напредък  Mr. Green
Дано не е временен. зна4и хареса ми тива с лимона и сега се мажа цялата  Mr. Green hahaha Joy  Има такова изсу6ава6то действие.Първо на лицето си го пробвах и останах доволна.Сега си купих и на L,OREAL Pure sone и много добре ми подейства за сега.Изоб6то не ми е мазно лицето.
За косата пробвах да изполивам с разреден лимон и вода за изполиване и маи е по-добре.Само дето ми се изсу6ават и краи6тата и 6те пробвам май следва6тия път само в корена. Хайде успех на вси4ки и ако има ниакой не6то да допълни,даваите!!!

 newsm51 smile3525 newsm51

Общи условия

Активация на акаунт