Лекарства - дозировки , странични ефекти , взаимодействия ...2 тема

  • 80 717
  • 157
  •   2
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 3 751
Диклак и Мовикс взаимозаменяеми ли са?
Ако до сега съм пила Диклак,може ли от тук на татък да пия Мовикс?

# 91
  • София
  • Мнения: 1 783
Относително е да се каже, понеже различните лекарства имат различен ефект при различните хора. При продължителна употреба на лекарствата от този клас - нестероидни противовъзпалителни, е добре да се редуват различните групи от тях - дисклак и мовалис са от различни групи.

# 92
  • Мнения: 3 032
моля да кажете относно вагинални глобуули "Гиналгин" - имат ли мирис (на леко като прегоряло, не мога да го опиша, специфичен е, но е силен, остава и по бельото Embarassed), опасявам се,че вчера от обяд до следобед ги мъкнах в чанта по жегите и да не са се развалили... Също имат леко кафеникав цвят, по-скоро като мрамороподобни петънца, но много бледо кафяви.Не знам дали такъв е цветът и мирисът на лекарството?

# 93
  • на Дъждовен остров
  • Мнения: 148
Може ли приемане на финлепсин човек да се събужда сутрин съз зачервени очи?

# 94
  • София
  • Мнения: 2 132
Здравейте!
Съвместим ли е сироп Уелкид с Виброцил? И съвместим ли е сироп Уелкид с Унифлокс?
Дадох вече тоя сироп. Малката е болна, а го имах нов у дома. До сега не съм го давала. В листовката на Унифлокс пише, че ако се дава с препарати съдържащи цинк и желязо се намалява дейсвието. Във фармар, пък чета, че сиропа има реакции със разни лекарствени вещества, но не ги разбирам.

# 95
  • Мнения: 559
Здравейте,
Могат ли ериус и ксизал да се  вземат заедно,ериус сутрин,ксизал вечер?
 Благодапя!

# 96
  • София
  • Мнения: 1 783
Излишно е, ще се получи струпване на странични, а не на терапевтични ефекти. И двете лекарства имат 24 профил на действие.

# 97
  • Мнения: 42
Здравейте,
Имам хемороиди, но в момента кърмя, откъдето и идва реалния ми проблем. А именно какво мога да вземам, което да не влияе на  кърмата. Мислих си за флебодия, но не съм сигурна?
Другият ми въпрос се отнася за дъщеря ми. Тя е на почти 7 месеца и  в последно време се появи запек при нея. Мисля днес да и дам Дуфалак (по препоръка на педиатърът ни). Въпросът ми е колко време се дава това лекарство - до изхождане или в продължение на някоко дни?

Благодаря предварително.

# 98
  • Мнения: 172
Здравейте  Peace

Има един въпрос който ме мъчи от мнооого време  ooooh! А именно какво е препоръчителното време между...да речем в момента ме вълнуват капки за нос предписани 3х2 капки. Току що ги купих и си мисля може ли да сложа сега две капки и след три чАса още две...въобще какво е минималното време между два приема ако дадения медикамент е изписан на 3 и 4 пъти на ден...


# 99
  • София
  • Мнения: 1 783
Зависи от вида на медикамента. Ако е или съдържа антибиотик или химиотерапевтик - строго на равни интервали от време. Има лекарства, които могат да се разпределят през "будната част на деня", такива, които се приемат по време на хранене или пък половин час преди/два часа след и т.н. Т.е. няма универсален принцип, за всяко лекарство се упоменава изрично.

# 100
  • Мнения: 1 652
Момичета, четох в предишната ема дискусията ви за ноотропила и даването му на деца. На нас ни е предписан, за дислексия, но аз не съм го давала. Четох, че пирамем в естествен вид се съдържа в кората на кайсиевото дърво и може да се прави отвара от тази кора. Правя такава от 20-тина дни, но нали трябва да се напрупа в организма , за да даде ефект. Така, че все още няма, а и не очаквам кой знае какво.
Исках да ви попитам, какво мислите за даването на следните добавки и лекерства на дете 11 г
фитин и ментат
Не мога да намеря в нета отрицателни отзиви.Искам добре да проуча преди да му дам нещо.
Благодаря ви.  bouquet

# 101
  • Мнения: 5 439
Подозирам,че е дискутирано:
Каква е разликата между Виброцил капки и спрей?!
В аптеката нямаше капки и взех спрея, хич не ми дийде на ум , че може да е различно:(.
Лошото е, че дадохжведнъж по една капка( уж внимавам).

# 102
  • Варна
  • Мнения: 2 678
Здравейте! Изписан ни е Ериус по 5 мл. Не ни казаха обаче по кое време на деня да с еприема, има ли някакво значение? Възможно ли е от него да се повиши телесната температура?

# 103
  • Мнения: 6 214
Подозирам,че е дискутирано:
Каква е разликата между Виброцил капки и спрей?!
В аптеката нямаше капки и взех спрея, хич не ми дийде на ум , че може да е различно:(.
Лошото е, че дадохжведнъж по една капка( уж внимавам).
Намери двете листовки във Фрамар и сравни една по една всички съставки.  Peace

# 104
  • София
  • Мнения: 22 680
От доста време не пия лекарства. При проблем предпочитам алтернативни методи за лечение или бабешки илачи. Чувствам се прекрасно!

Общи условия

Активация на акаунт