Лекарства - дозировки , странични ефекти , взаимодействия ...2 тема

  • 80 253
  • 157
  •   1
Отговори
# 105
  • Варна
  • Мнения: 2 678
Подозирам,че е дискутирано:
Каква е разликата между Виброцил капки и спрей?!
В аптеката нямаше капки и взех спрея, хич не ми дийде на ум , че може да е различно:(.
Лошото е, че дадохжведнъж по една капка( уж внимавам).

Съдържанието мисля е едно и също, но като съм била бременна и като се налагало за детето да ползвам изрично са ме предупреждавали да са капки, не спрей, не съм питала защо  Rolling Eyes

# 106
  • София
  • Мнения: 2 132
Здравейте! Изписан ни е Ериус по 5 мл. Не ни казаха обаче по кое време на деня да с еприема, има ли някакво значение? Възможно ли е от него да се повиши телесната температура?
Няма значение по кое време. Не мисля,  че би повишил температурата.

# 107
  • София
  • Мнения: 2 132
Здравейте,
гледам последна съм писала тук, дано да има кой да ми отговори по това време.
Дъщеря ми пие антибиотик Зинат. Пие го на 12 часа, но доктора каза да го започна веднага като се приберем, та след прегледа го дадох в 12 на обяд. Днес е втори ден.Ще ми се да изместя часа на приемане, дали ще е проблем да го  дам сега в  22ч. ? Ще има 10 часа интервал между дватаприема.

# 108
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Според мен няма проблем да изместиш часа  Peace

# 109
  • София
  • Мнения: 3 742
Умкалор хомеопатично лекарство ли е?

# 110
  • Мнения: 6 214
Умкалор хомеопатично лекарство ли е?
не.  Билково е.

# 111
  • Мнения: 729
Здравейте.Джипито изписа на дъщеря ми,която е на 7г.-Фромилид 125мг.На 12ч. по 5мл.В аптеката много се изненадаха от това и ми казаха че това е дозировка за бебета.Джипито се е объркало сигурно.Дадоха ми 250мг. таблетки-на 12ч. по 1 таблетка.Когато се прибрах в къщи и прочетох листовката,видях,че тези таблетки не се дават на деца под 12г.Зачудих се какво да правя.Трябваше да започна АБ и реших да счупя таблетката на две и така да давам   newsm78 Вие какво ще кажете -как да продължавам да давам лекарството-половин таблетка или цяла?

# 112
  • София
  • Мнения: 2 132
Аз бих взела изписаното от доктора, ако много се притеснявам бих попитала по телефона, но когато дозата е по-ниска не бих се съмнявала впреценката на лекаря. На фарммацефтите нямам толкова доверие.

# 113
  • Мнения: 729
Благодаря за отговора.След първия прием я заболя корем.Днес след втория прием-2ч. след него - отново я заболя корем и малко след това повърна.Сигурно ще се наложи да сменим АБ.Ще звънна на джипито.

# 114
  • София
  • Мнения: 2 132
Таблетките не са за деца на нейната възраст+ в листовката им пише да не се разтрошават. Може да не е непоносимост към конкретния антибиотик, но в положението ти в момента най-доброто което можеш да направиш е да кажеш на лекарката какво си взела и дала и тя да прецени. Защото ти де факто не си взела това, което тя е предписала.

# 115
  • Мнения: 164
Съвместими ли са клиндамицин и цедакс. Изписани са ми заради доказани със снимка синузит и бронхит. Лекувам се вече от 1 месец. Първо ми бе назначено лечение със зинат, а след него с клацид. Благодаря за отговора.

Последна редакция: пт, 28 мар 2014, 16:09 от agne

# 116
  • Мнения: 164
Моля ви, няма ли кой да ми отговори. Много ми е притеснено.

# 117
  • Мнения: 6 214
Моля ви, няма ли кой да ми отговори. Много ми е притеснено.
Питай личния си лекар или някой фармацевт.

# 118
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
Детето преди 3 месеца пи Клацид.Сега й изписаха пак Клацид-но забравих да кажа че е пила преди 3 месеца същия АБ.Да го давам ли ,или да питам за друг АБ?

# 119
  • София
  • Мнения: 3 742
Има ли правило при пиене на сироп(за кашлица) 1/2 час след това да не се яде и пие нищо?И ако наистина е така защо не го пише в листовките?Единствено при лекарствата за гърло пише да не се яде и пие нищо.

Общи условия

Активация на акаунт