Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
  • Варна
В събота както си бях на пазара с малкия и се мотах по сергиите ми се случи нещо много интересно. Една баба дойде при мен и ме попита дали кърмя. В първия момент си помислих, че е активистка по кампаниите за стимулиране на кърменето  Mr. Green. Оказа се друго обаче - естествено  Blush. Жената имала внучка, която имала проблем с едното око и никакви капки не помагали. Посъветвали я да намери кърмачка и да сложи кърма в окото на детето. Та ме помоли да отида у тях  Shocked. Ама как да отида в непознати хора, пък и с малкия. То си е лудост, поне за мен. Колкото и мило да изглежда някой. Обясни ми милата, че е бивш преоподавател в у-щето, което е в съседство на пазара и за децата си ми каза и т.н. Аз от своя страна и предложих ако иска да отидем до близката аптека да вземем стерилна чашка и да и изцедя малко кърма, но у тях няма да ходя. Съгласи се жената. Като се прибрах и разказах на мъжа ми беше малко удивен, че хората прилагат такива бабешки методи за лечение. Аз обаче и друг път съм чувала, че кърмата има благотворно действие при подобни случаи и дадох на жената.
Чудех се дали да споделя това с вас  newsm78. Познайте обаче какво стана вчера. По обяд се звъни от долу излизам да погледна кой и какво да видя, въпросната баба  Shocked #Crazy. Слизам да отворя, а тя с една торба с грозде, идва милата да ми благодари, че съм и се доверила и че детето е добре. Слиса ме направо. Издирила ме жената. Веднъж само и казах на коя улица живея и тя ме намери. Я кажете, на вас случвало ли ви се е нещо подобно?

Последна редакция: сб, 12 ное 2005, 21:16 от Бу

# 1
  • Sofia
Да, на няколко пъти, нали си живея на село Laughing. Бабите обаче ми бяха познати. И аз давах изцедена кърма, макар че те искаха директно да им слагам в очите Rolling Eyes. Едната се похвали, че и минало веднага. Проблемът и беше, че непрекъснато и смъдяли и сълзяли очите, пък капките не действали (не беше ходила на лекар). Другите не споделиха, но и не са ми искали повече, предполагам, че и те са се почуствали добре newsm78.
Що се касае до метода - бабешки или не-бабешки, аз съм ползвала и с двете ми бебета кърма при конюктивит и сме минавали без капки. Ако се наложи, пак бих ползвала.
С две думи, сторила си добро дело  bouquet.

# 2
Случвало ми се е да давам кърма за конюнктивити, но моята не помага.
Ако на някой му трябва да отрови някой, да свирка, явно за това по-ставам Twisted Evil

А за твоята случка - поздравления за теб, за отзивчивостта и разбирането. Бабката явно е готина.

# 3
  • До хладилника, който обичам
Що се касае до метода - бабешки или не-бабешки, аз съм ползвала и с двете ми бебета кърма при конюктивит и сме минавали без капки. Ако се наложи, пак бих ползвала.
Давала съм кърма на поне 3 човека (изцедена), на още 2 роднини (майка ми и братовчедка ми) директно в окото. На детето вече 2 конюнктивита лекувам така.
Действа, кой каквото ще да ми казва...(как ме наскачаха в по-съседния форум, задето не слагам капки...не, че се трогнах особено...). Това е един от случаите, в които педиатърката ми ме подкрепя.
Също съм чела за приложение на кърмата като капки за нос, но точно как и защо не помня, ако някой се сеща, да свирне.
Добре си направила Simple Smile

# 4
  • Sofia
... вече 2 конюнктивита лекувам така... Това е един от случаите, в които педиатърката ми ме подкрепя.
Също съм чела за приложение на кърмата като капки за нос, но точно как и защо не помня, ако някой се сеща, да свирне.

И нашата джи-п-ка ме подкрепя, да им се не надяваш на тез педиатри направо, удивителни познания вадят по въпроса за кърмата и конюктивитите Laughing.
А за капки за нос - и на мен само това са ми спомените - че ми се е мяркало някъде. Така и не смея да пробвам, въпреки честите хреми на малката. Страх ме е да не вземе да аспирира кърма, та вместо да се оправи, да стане по-голяма беля...

# 5
  • Пловдив
Страхотна случка. Браво Тедулина, проявила си отзивчивост и смелост. Не ми се е случвало подобно нещо.
Аз слагам в очите на Габи, ако нещо ме притеснява... Действа. Слагам и в носа, когато усетя че е запушен. Редувам с физиолог. спрей. Не знам дали има ефект, но съм убедена, че не вреди. Simple Smile
Това направо в окото си е за майки, които владеят ръчното цедене, аз не мога да направя свястна струйка  Wink

# 6
  • Plovdiv
И аз съм давала кърма за едно детенце, а и Ели съм лекувала. Има ефект Grinning

# 7
  • София
Mда, и аз срам не срам, пробвах бабешкия метод, пък той взе, че подейства Mr. GreenДва пъти оправям гурелясало оче на Ники с кърма.Мама има сериозно заболяване на очите и казва, че определено чувства облекчение, когато й пръскам кърма.За съжаление обаче е нелечимо Sad

# 8
  • София
Още помня как в пети-шести клас на един мой съученик му беше излязъл ечемик на окото. Тогава учителката ни по руски език др. Ганева му каза да намерел майка-кърмачка да му цръцнела мляко в окото - ама точно тия думи използва, беше ни много смешно, но права си е била жената.

# 9
  • в шоки-land
Tedulina, поzдравления zа доброто дело.....  bouquet  bouquet  bouquet
капвала съм в нослето на Алекс кърма, когато е било zапушено....поне при него има по голям ефект фиzиологичния....zа очетата  не съм я полzвала до сега....

# 10
  • София... с надежда за преселение.
Аз и друг път съм казвала, че помолят ли ме за помощ първо помагам, а после мисля Wink Капах директно в очето на дъщеричката на фризьорката в отсрещния блок. Детето от 5 месеца с ечемик и като капнах кърма мина от веднъж. При това случката се разви в период, в който да изкарам 3 капки си беше направо рекорд, ама за детето и струйка цръкна Grinning

# 11
  • Стара Загора
Ако на някой му трябва да отрови някой, да свирка, явно за това по-ставам Twisted Evil

Ти нали знаеш за конфликта ми със свеки, а си траеш, а Crossing Arms Скръндза Laughing

Тедулина, браво за доброто дело. А бабето направо ме разнежи, да тръгне да те търси специално...ей, имало и свестни бабки Hug

# 12
  • София
И на нас педката ни препоръча да капем капки в очетата, когато имахме секрет и това наистина помогна. А за нослето - забелязала съм че когато повърнем, а ние често го правим и то чак през носа, та после е като измит и нямаме сополки  Crazy, но нарочно в нослето не съм капала.

# 13
  • Айтос
Доста пъти съм давала, но в стерилно контейнерче, не директно. И за очи и за хрема. Знаят си ме хората в "махалата" че кърмя и ме търсят. Даже и непознати, питали разпитвали и някой казва ей тука има една крмачка, чакай ще те водя, и идват. Пък на мен ми е драго! Hug
Хихих, сега като се чета и като се замисля, голям майтап е!

# 14
  • София, Младост 2
На мен не ми се е случвало да ми искат, но добре си спомням, че когато Камен беше по-големичко бебе, една бабка дойде  при нашата четворка мами на пейките и ни попита - хайде и тук да ви питам има ли някоя кърмачка да ми цръкне малко млекце за очите.Бабето беше обходила претъпкания ни с колички парк безуспешно - но при нас има късмет, едната мама кърми до 7-мия месец и с удоволствие откликна Grinning
Не съм ползвала кърмата вместо капки, ама щом казвате от опит, че има ефект, при следващата хрема ще пробвам Laughing

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт