Дайте съвет - пропуснах да взема противозачатъчното

  • 1 748
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 132
Някой има ли представа как се процедира при пропуснат прием на противозачатъчни?

# 1
  • Мнения: 7 640
ако са минали по-малко от 12ч, пий си го, ефектът е запазен. Ако са повече от 12ч, пиеш следващата хапче и до края на опаковката се пазите по друг начин, нямаш гаранция.

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Още варианти - ако ти остават само няколко дни до свършване на опаковката, направо спирай да взимаш останалите хапчета и ще ти дойде след 3-4 дена, и след 7 дена,броено от пропуска,си започваш новата опаковка.
Ако са минали само няколко дни или си посредата откакто си започнала новата опаковка,трябва да ползваш и друг метод за предпазване в продължение на 2 седмици (или докато свършат хапчетата и ти дойде,ако това ще стане за по-малко от 2 седмици).

# 3
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
И на мен често ми се случва Embarassed,но се сещам преди да са минали 12 часа и тогава го взимам.
Колко време е минало?

# 4
  • СОФИЯ
  • Мнения: 601
И аз съм мама забравана, нищо, че всеки ден ми звъни телефона да си пия хапчето и пак забравям! До колкото си спомням в листовката на Yasmine пишеше  за след 12тия час прием - пазене 1 седмица ако е в началото на опаковката!

# 5
  • Мнения: 132
Лошото е ,че се сетих на другата вечер когато ми беше времето пак за хапче. Случвало ми се беше да го забравя, но до 12ч. си го пиех. А сега след бременността и раждането съм загубила тренинг и забравям. Ще гледаме да се опазим.

Общи условия

Активация на акаунт