Пилешко филе???

  • 2 666
  • 11
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 352
Здравейте.
Как готвите пилешкото филе?
Налага ми се известно време да готвя малко по-диетично и се зачислих, че не знам много рецепти за пилешко месо и по-скоро за пилешко филе. Някой знае ли рецепта за марината, в която се кисне филето за да е по крехко, че иначе е бая сухичко.

# 1
  • Мнения: 7 831
Аз правя следната марината:
 1с.л. мед, 1 -2 с.л. оцет (лим.сок), 2-3 с.л. соев сос, подправки (джинджифил или риган или др.). Слагала съм и 1 ч.л. фъстъчено масло. Колкото повече престои в маринатата толкова по-добре.
А на мен филето ми става хубаво като не ги препека или препържа , тогава е по-крехко.
Успех в готвеното

# 2
  • София
  • Мнения: 2 493
лично аз го оставям да преседи накиснато в хладилника в следнаа марината: сок на 1/2 лимон, 2 с.л. соев сос, малко бяло вино, чесново брашно (чесън на прах), джинджифил, индийско орехче
след това на скаричка и става супер. може и на тиган леко запържено, ама не много за да остане сочно.

# 3
  • MUC
  • Мнения: 571
Понеже в момента водя борба с излишните си килограми пилешкото филе е основното ми ядене Grinning
Правя го на шишчета или пържола на грила.

За шишчетата:

  • 1-2 с. л. зехтин /или олио
  • сока на 1/2 лимон /или 1 с. л соев сос
  • сол на вкус
  • черен и червн пипер на вкус
  • риган / варирам и с къри
  • или подправка за пиле
  • чушка
  • гъби
  • 1 глава кромид лук
  • може и 1 скилидка чесън
  • пилешко филе
  • [/list:u]
    От зехтина, лимона и подправките правя маринадата, нарязаните зеленчуци и месо ги маринирам и оставям да престоят поне 1-2 часа в хладилника. Нанизвам ги и ги пека на скарата.

Маринада с кисело мляко
  • 1 ч. ч. пълномаслено кисело мляко
  • сол
  • черен пипер
  • червен пипер или чили
  • 1 глава кромид лук, нарязан на ситно
  • магданоз
  • 1 скилидка чесън
  • 1-2 с. л. олио или зехтин
  • [/list:u]
    Маринира се месото и се оставя да престои по възможност 1 ден в хладилника. Запържва се в малко масло в тефлонов тиган или се пече на скарата.

    П.П. Бях забравила олиото! Сега го пропускам... Embarassed

# 4
  • София
  • Мнения: 1 352
Мерси много - веднага ще я пробвам  Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile

# 5
Цитат на: Bobbylein
Понеже в момента водя борба с излишните си килограми пилешкото филе е основното ми ядене Grinning
Правя го на шишчета или пържола на грила.

За шишчетата:

  • 1-2 с. л. зехтин /или олио
  • сока на 1/2 лимон /или 1 с. л соев сос
  • сол на вкус
  • черен и червн пипер на вкус
  • риган / варирам и с къри
  • или подправка за пиле
  • чушка
  • гъби
  • 1 глава кромид лук
  • може и 1 скилидка чесън
  • пилешко филе
  • [/list:u]
    От зехтина, лимона и подправките правя маринадата, нарязаните зеленчуци и месо ги маринирам и оставям да престоят поне 1-2 часа в хладилника. Нанизвам ги и ги пека на скарата.

Маринада с кисело мляко
  • 1 ч. ч. пълномаслено кисело мляко
  • сол
  • черен пипер
  • червен пипер или чили
  • 1 глава кромид лук, нарязан на ситно
  • магданоз
  • 1 скилидка чесън
  • [/list:u]
    Маринира се месото и се оставя да престои по възможност 1 ден в хладилника. Запържва се в малко масло в тефлонов тиган или се пече на скарата.

Рецептите ти са много интерсни - особено тази с киселото мляко - за първи път чувам че и то може да се използва за мариноване Embarassed Благодаря ти много. А има ли ефект в борбата с излишните килограми??? Че и аз ги имам в изобилие Embarassed  Embarassed

# 6
  • София
  • Мнения: 1 352
Гост = на мен  Grinning какъв съм шемет - забравих да се регистрирам

# 7
  • MUC
  • Мнения: 571
И на мене беше странно и интересно, като  го видях в един магазин да се продава месото така маринирано.
Можеш да маринираш само в кисело мляко, поотмиваш месото и после слагаш подправки по желание.

A за излишните килца ... в момента съм нещо в застой Imp  но не се предавам.

# 8
  • Мнения: 1 116
Цитат на: Gercho
Здравейте.
Как готвите пилешкото филе?
Налага ми се известно време да готвя малко по-диетично и се зачислих, че не знам много рецепти за пилешко месо и по-скоро за пилешко филе. Някой знае ли рецепта за марината, в която се кисне филето за да е по крехко, че иначе е бая сухичко.

Аз правя марина от еднакво количество кисело мляко, горчица, майонеза(ако не ти влиза в диетата може и без нея), счукан чесън, сол, черен пипер. Най вече ги пека на грила пилешките гърди.
Ето нещо по засукано с пилешки гърди. Задушавам лук, гъби и спанак, правя малка дупка в гърдите и с ножа оформям джоб и пълня със сместа, затварям отвора с клечка за зъби, нареждам в тавичка, покривам с фолио и пека във фурната. Последните 10 минути махам фолиото. Може да се поръсят гърдите със настърган кашкавал.

# 9
  • Мнения: 3 575
Ето една рецепта, която не е особено диетична, но пък е ужасно вкусно, бързо и лесно Laughing
Пилешкото филе се нарязва на ситни парченца, запържва се в сметана, докато стане златисто и после се добавят мариновани гъби и топено сирене. Ако се сложи и сирене Рокфор става божествено Grinning
За гарнитура стават картофки печени или пюре (че е по-лесно)

# 10
  • Мнения: 1 533
Маринатата с кисело мляко и аз съм я правила и наистина е страхотна. Киселото мляко разграждало всички жилки в месото и то става като мозък, много крехко.

Аз лично забърквам кисело мляко с малко горчица за цвят, намазвам месото - пържоли, крилца, ребра, тях предварително съм посолила и очернопиперила...и го държа една нощ в хладилника. Може и по-малко, после обикновено го пека във фурна.

# 11
  • Мнения: 871
Айде ще го пусна и тук. http://www.polocommerce.com/Recepts.htm

Общи условия

Активация на акаунт