Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 30 отговора

Sofia

Знае ли някоя мама,дали може кърмата да се съхранява повече от 24 часа в хладилник?
« Последна редакция: пт, 11 ное 2005, 07:46 от esprit »
Цитирай

София

В камерата може и 3 месеца.
Цитирай

София, Младост 2

Може - до седмица Very Happy
Но все пак не прекалявай - аз лично след повече от 48ч бих я изхвърлила, а за да не я пилея, просто бих я замразила. Няма проблем да замразиш кърма, от която не е пито директно, дори да е престояла повече от 24ч.
Цитирай

София

В хладилник до 48 часа,но във фризер  до 6 месеца!
Цитирай

Burgas

В мояга книга пише- на стайна температура- до 8 часа, в хладилник- до 24 часа, във фризер- 3 месеца.
Наистина е много важно от кърмата, която ще се съхранява да не е пито директно.
Цитирай

В мояга книга пише- на стайна температура- до 8 часа, в хладилник- до 24 часа, във фризер- 3 месеца.
Наистина е много важно от кърмата, която ще се съхранява да не е пито директно.

Така е - до 24 часа в хладилник.
Цитирай

Препоръките на Ла Лече са следните:
http://www.laleche.org/FAQ/milkstorage.html

Цитат:

Human milk can be stored

* at room temperature (66-72°F, 19-22°C) for up to 10 hours
    * in a refrigerator (32-39°F, 0-4°C) for up to 8 days
    * in a freezer compartment inside a refrigerator (variable temperature due to the door opening frequently) for       up to 2 weeks
    * in a freezer compartment with a separate door (variable temperature due to the door opening frequently) for up to 3 to 4 months.
    * in a separate deep freeze (0°F, -19°C) for up to 6 months or longer.

Аз им вярвам! Peace
Цитирай

София

да използвам да попитам...за замразяването във фризер - в какво може? аз днес изцедих малко и директно го бумнах в най-обикновена найлонова торбичка за замразяване...дали става?
« Последна редакция: пт, 11 ное 2005, 12:24 от ray »
Цитирай
Препоръките на Ла Лече са следните:
http://www.laleche.org/FAQ/milkstorage.html

Цитат:

Human milk can be stored

* at room temperature (66-72°F, 19-22°C) for up to 10 hours
 * in a refrigerator (32-39°F, 0-4°C) for up to 8 days
 * in a freezer compartment inside a refrigerator (variable temperature due to the door opening frequently) for up to 2 weeks
 * in a freezer compartment with a separate door (variable temperature due to the door opening frequently) for up to 3 to 4 months.
 * in a separate deep freeze (0°F, -19°C) for up to 6 months or longer.

Аз им вярвам! Peace
А аз- не NaughtyВ хладилника - само до 24 часа!Особено в наште хладилници!Не може да сме напълно сигурни дали по време на цеденето сме били абсолютно стриктни от кьм стерилни условия- ами ако попадне някой микроб вътре ThinkingА знаете ли как се променя и киселинния градус на кърмата при престой?Абе най добре е да се замразява и така може да се съхранява до 2месеца
Цитирай

София, Младост 2

Ако попадне някой микроб вътре, ще умре Wink Кърмата има доказано бактерицидно действие Very Happy
Цитирай
О,не-е-е!В обикновена не !Има си спец. пликчета по аптеките
да използвам да попитам...за замразяването във фризер - в какво може? аз днес изцедих малко и директно го бумнах в най-обикновена найлонова торбичка за замразяване...дали става?
Цитирай

Лигата Ла Лече е все пак световен авторитет по въпросите на кърменето. Те не са си ги измислили тези срокове, а са ги написали въз основа на доста изследвания. Ако цеденето не е било "стерилно" и е попаднал "накой микроб" вътре, той със сигурност бързичко е умрял, понеже кърмата има доста антимикробни съставки Wink Ами бебето като си лапа нон стоп ръцете и каквото му попадне, дали не попада по някой микроб в устата му? Изобщо до преди години, когато не са били научно доказани антимикробните и други подобни свойства на кърммата, е било нормално да се смята, че трайността й е малка - млякото бързо се разваля. Но сега вече знаем повече за състава на кърмата...

Все пак всеки е свободен да процедира като реши, аз само излагам и становището на Ла Лече. Smile
Цитирай
Ако попадне някой микроб вътре, ще умре Wink Кърмата има доказано бактерицидно действие Very Happy
Ами ако микроба се казва Е.coli или Staph.aureus?
Цитирай

Ако микроба се казва Е.coli той ще си направи поразия както и да я съхраняваш кърмата.Винаги има за какво да се притесняваме,но тук става въпрос за по-обикновените микроби  Whistling
Цитирай
Като мед. лице, майка на две деца, работеща в банката за майчина кърма не познавам тази лига и изказах своето мнение. Не искам да обидя никого, но съм твърдо убедена в това което писах за което се подписвам и с двете си ръце.
Ако микроба се казва Е.coli той ще си направи поразия както и да я съхраняваш кърмата.Винаги има за какво да се притесняваме,но тук става въпрос за по-обикновените микроби  Whistling
Ето това имах впредвид- "по-обикновените" не са проблем
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 30 отговора