Сол и храна от детска хухня?

  • 2 612
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 195
Мами, вчера взех за пръв път храна от детска кухя и ми направи впечатление, че солта е толкова, колкото слагам, когато готвя за мен и съпруга ми, а пюретата, които давах бяха безсолни. Така ли е и в другите градове? Нормално ли е това за деца под 1 годинка?

# 1
  • София
  • Мнения: 15 198
Мисля, че и в нашата кухня слагат сол. Доста е вкусна храната-ако нямаше сол, щеше да е по-различна.

# 2
Да, наистина, такъв вкус се добива само със сол ?? newsm78
Според мен не е никак правилно  Naughty
Сол - да, но ако бъде въведена постепенно.

# 3
  • където има любов
  • Мнения: 307
И аз от доста време се чудя за кухнята,че вече идеите ми за разнообразно меню се поизчерпаха.До сега при готвенето за Алекс не съм слагала нито сол ,нито захар и като я запиша на кухня,"ЯЗЪК"ми за старанието.От друга страна пък неможе вечно да я пазя от захар и сол,но поне да поотрасне още малко...

# 4
  • Мнения: 3 537
Много си е добре храната на сол в кухнята даже.Аз съм много доволна,много добре е осолено, колкото да се придаде вкус.На мен лично ми е съвсем малко безсолно,което значи ,че на детето ще му е добре според мен.Същото е и за захарта.Плюс това хората там много добре си знаят как да готвят,имат си таблици и мерки,така,че не мисля,че има проблем.Определено ако готвеха напълно безсолно повечето от храната ще е безвкусна,и доколкото познавам детето си няма да я яде изобщо.Така,че хората си знаят там кое е добре и кое не.Много рядко ми се е случвало някои от кремчетата почти да не са сладки и добавям мъничко захар.Иначе всичко останало си е екстра.

Последна редакция: пт, 11 ное 2005, 14:23 от Мимис

# 5
  • Мнения: 5 299
Аз пък като взимах тук в Русе, супите и пюретата бяха доста безвкусни. Имаше сол според мен, но много малко. Педито мми каза, че мога да слагам по малко захар, но аз не съм добавяла нищо. Малката не искаше да ги яде особено, и сега купувам готови пщрета.

# 6
  • Мнения: 195
На мен лично ми е съвсем малко безсолно,което значи ,че на детето ще му е добре според мен.
Не мисля, че моят вкус е показател за това какво е правилно за детето. Ако аз бях се хранила с безсолна храна 8 месеца и изведнъж въведа толкова солено, колкото е в кухнята май ще направя доста рязка промяна, а и все пак става дума за дете на 9 месеца.

# 7
  • Мнения: 3 537
На мен лично ми е съвсем малко безсолно,което значи ,че на детето ще му е добре според мен.
Не мисля, че моят вкус е показател за това какво е правилно за детето. Ако аз бях се хранила с безсолна храна 8 месеца и изведнъж въведа толкова солено, колкото е в кухнята май ще направя доста рязка промяна, а и все пак става дума за дете на 9 месеца.
Ама ти не ме разбра,кой говори за толкова солено....храната е много слабо осолена.При положение,че досега си давала на детето ти абсолютно безсолна храна,ако искаш въведи си солта постепонно въпреки,че това аз много не го разбирам как става,защото в крайна сметка ще сложиш по малко от полвин щипка  сол.Аз когато съм предлагала абсолютно безсолно и то още в началото не искаше да го яде и все още си е така.А пък ако прецениш,и виждаш,че детето си яде безсолната храна ,нека яде и няма смисъл да даваш сол все още.Или пък ако мислиш че храната в кухнята е солена ,разреждаш с малко водичка и готово Peace

# 8
  • Мнения: 1 734
Мами, вчера взех за пръв път храна от детска кухя и ми направи впечатление, че солта е толкова, колкото слагам, когато готвя за мен и съпруга ми, а пюретата, които давах бяха безсолни. Така ли е и в другите градове? Нормално ли е това за деца под 1 годинка?

Абсолютно си права. Детската кухня в Ямбол е солена. Имах възможност да я сравня с тукашната, която е направо съвсем безсолна. Лятото бяхме за известно време в Ямбол и Боби ужасно много хареса тамошната детска кухня, изяждаше си всичко и се облизваше за още. А когато си дойдохоме не искаше да яде тукашната. Трябваше да мине време докато наново свикне. Не знам как е за 8 месечно бебе  newsm78, но за деца над 1 годинка кухнята ви е направо супер  Laughing

# 9
  • Мнения: 46 437
И захар и сол слагат! На въпроса нормално ли е- не, не нормално!

Последна редакция: пт, 11 ное 2005, 19:26 от Никол

# 10
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
В Сливен пюретата за малките бебета и супите са напълно безсолни, яденето понякога е съвсем безсолно, понякога има сол. Когато захитреят не искат да ядат супите и малко сол оправя положението

# 11
  • София
  • Мнения: 6 999
Мен ако питаш не е нормално да има сол в храната на бебета, което е и една от причините Дариа да не е записана на детска кухня... ама кой ли ме пита мен  smile3505

# 12
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Във Варна пък кухнята е страшно безсолна.И кремовете не са много сладки.Така,че сигурно влизаме в нормите на нормалното. newsm78

# 13
  • Мнения: 195
Мерси за отговорите, момичета! Grinning

# 14
  • Мнения: 1 464
И нашата кухня е страшно солена,лелките си готвят като за тях,не като забебета.Това беше и причината да не искам да я записвам,но тя сама си отказа безсолно на 8 месеца и това е.Яде солено а сладко не обича...и вкрайна сметка я записах защото и харесва  33uu

Общи условия

Активация на акаунт