«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

ѕроблемно забремен€ване
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
15-29 от 37 отговора

—офи€

ћнени€: 7 269
Ќ  клектите ти са повишени и се повли€ват от вливане..евентуално, а имуновенина е най-евтината опци€, аз вливах киовиг-което е по-добро,по-изчистено и по-скъпо разбира се,2 вливани€ са 1050лв. јз също имам неусов€ване на фолиевата 35% и пи€ увелочено количество неофолик мета. ато гледам хормона май не ти е особен проблем наистина...та€ хламиди€ и уреаплазма са....дано т€х ги преборите по-скоро...
÷итирай

—офи€

ћнени€: 150
ѕреди една година като си правих хормонални изследвани€ TSH беше 3.36 като TAT, ћј“ и ‘“4 б€х в норми вече не помн€ колко. ћо€ гинеколог коментира, че TSH не е такъв проблем и се указа прав, защото четири месеца по-късно забремен€х и износих бременността без проблем. Ѕез да твърд€, че съм много запозната, съм чувала че TSH тр€бва да е между 1 и 2 само ако има диагностицирана хипофункци€ на щитовидната жлеза или ’ашимото преди забремен€ването.
÷итирай

ћнени€: 95
ƒа знам,че хламиди€та и уре€плазмата са ужасни дано по-рано се справим с т€х.јми и на мен ми казаха,че TSH в мо€ случай не е проблем и все пак ще чакам понеделник да ми го об€сни ендокренологът.ј за имуновенина-ƒа н€ма начин  онова да не ми го предпише(все пак това е любимото и лекарство),но както казах за жалост аз немога да си го позвол€,нито пък заем можем да изтеглим защото си имаме два,нито пък има кой да ни помогне ...
ј колко струва този имуновенин?12 лв на ампула ли?ћай и в Ѕългари€ го н€ма!јко н€кой знае нека ми пише
ј не е ли интралипидът по-евтини€ вари€нт(макар,че знам че не е толкова причистен)и него май го н€ма тук нали?
’ора много съм притеснена за тези неща,знам че въобще още не съм € закарала до там,но също така знам,че  онова ще ми го предпише,а аз пък н€мам избор,н€мам вари€нт да го вле€,а незнам дали ще мога да рискувам!
» какво се оказва,че можеш да износиш бременност само ако вливаш!јз вече така го разбирам или ако имаш пари-ще имаш дете,ако не-Ќ≈ и това много ме притесн€ва...—игурна съм,че има и много други момичета,които немогат да си го позвол€т,но за жалост незнам в такъв случай какво става!!! акво да мисл€ като самите лекари си противоречат за тези вливани€.ѕросто попитах и показах изследванита си на ƒаскалов(“оракс)от ѕловдив-попитах го има ли нуда от имуновенин,защото конова ще го назначи,а той каза,че соред него н€ма нужда,защото имуновенинът н€мал доказани резултати,но помагал за самото забремен€ване и за износването на плода и това е в€рно.«нам,че никой неможе да ми помогне в това какво да предприема,но аз пък н€мам избор:(

јко сте вид€ли н€ко€ тема тук във форума кадето се обсъжда това-посочете ми € и да пишем там,че тук не е много редно
÷итирай

—офи€

ivakali не знам какво да ти кажа....при мен се наложи да вливаме  иовиг,както ти казах вече,а това е най-скъпи€ вариант и се наложи да намериме пари, не ми се рискува, ние също имаме заеми....стискам ви палци  успех bouquet
÷итирай

—офи€

ћнени€: 675
ivakali ,аз съм с 3 аборта и чак сега ми откриха завишени Ќ  клетки. јз н€ма да рискувам повече и ще изпълн€ терапи€та на доц. онова,което означава вливане.» ние сме с ипотечен кредит,обаче ще се събират пари от сега,н€ма друг начин.ƒоста б€х притеснена по то€ повод н€колко дни,и мъжа ми побърках,но реших да не го мисл€ повече. Ќ€ма начин да н€ма начин. јко тр€бва имот н€какъв ще се продава,пак ще се намер€т пари.
ћного ми е познато това с противоречието между различните лекари,обаче мисл€,че ти€ които отричат напълно вливани€та,нищо не им е €сно по въпроса.ј нещо като не го разбираш,го отричаш #Cussing outдаже и имунологични изследвани€ въобще не искаха да ми назначават разни спец доктори.¬€рно е,че си има рискове,обаче в мо€ случай примерно мисл€,че н€мам и избор.—лед 3 кюретажа не мога повечеее Tired
ќтносно интралипида и имуновенина-значи на мен са ми изписани и двете неща да се вливат по различно време. ƒоколкото знам имуновенина е по-евтини€ вариант на киовиг,който е по пречистен. ј имуновенина и интралипида са си различни.јко греша,нека н€кой ме поправи Smile
÷итирай

Ќимфичке здравей
јз също общо имам 3 аборта(едини€ беше поелание,а другите 2-а спонтанни),но си имам 3 кюретажа общо:(
ƒа и аз н€ма да мога повече,дори незн 4-ти път дали ще мога да забремене€!!!я ми кажи мол€те мила-ти при  онова ли беше?ѕредполагам т€ ти е назначила вливани€та.ј твоите NK клетки колко %-та са?»нтересното е,че на мен не ми е писала,че са завишени,а е писала"¬ границите на реф.стойности",а аз до колкото знам на другите момичета им дава максимум да са 12%.јз не мисл€,че това е проблемът ти.«наеш ли,че в чужбина никой не ги признава тези NK клетки.јз също си милех,че е заради т€х,но се оказа друго! акви изследвани€ си направила?јз направих доста докато разберем проблема и въпреки това макар,че проблемът н€ма нищо общо с това,т€ ще ми назначи и на мен имуновенин-т€ се застрахова по този начин,за да е по-сигурно. олко вливани€ ти са редписани?» по колко ампули?ќт каде мислиш да си набавил имуновенин и интралипид?Ќ€кой знае ли дали ги има в Ѕългари€?«асипах те с ?-си,но понеже и аз несъм запозната...ўе се радвам да споделиш
÷итирай

—офи€

ћнени€: 675
¬сичките изследвани€ възможни вече съм направила с изключение на спермограма на мъжа ми.ѕри доц. онова б€х,да.«нам,че не ги признават ти€ вливани€,но ще ги направ€ следващи€ път-Ќ  клетките ми са 19,23-доста завишени.“воите щом са в реф граници,не знам какво да те посъветвам-никаква терапи€ ли не ти е назначена.¬еро€тно при теб проблема е хламиди€та и уреаплазмата,но при мен и те са отрицателни.» освен завишени Ќ  клетки и завишено “—’,друго за сега не ми е открито. ато начало ми е назначено едно вливане,при положителен тест да изследвам нк клетки и ако са завишени пак,още едно и така докато паднат-не знам точно до кой месец.¬се още не знам от къде ще си го набав€,но ще намер€ начин.Ќе съм говорила с гинеколога си по всичките ти€ въпроси,мислех него да питам от къде да ги набав€.“ой работи в екип с доц. онова.ќбщо взето мисл€ да им се довер€ този път и да не си прав€ повече експерименти и предположени€.
 ъсмет при следващи€ опит  :bouquet:
« ѕоследна редакци€: чт, 11 ное 2010, 19:51 от nimfi4ka »
÷итирай

nimfi4ka аз знам и си пиша с едно момиче,което също е била при  онова,но техни€ проблем се оказала изц€ло в мъжът и(назначили сам там разни хапчета и се е управил-всъщност имал е проблем със спермограмата,SDI test)и въпреки това  онова и на не€ и е назначила 3 вливани€ от 600лв на имуновенин,а нейните NK клетки са били тогава 10%!!!,затова мога да ти кажа,че имуновенинът не е толкова за NK клетките,а за задържането на плода,както и да е така или иначе и на мен ще ми каже да вливам за жалост,но...—ега всъщност много ме притесн€ват хламиди€та и уре€плазмата,защото прочетох в една друга тема мн.лоши неща Shockedи ужасно много ме е страх
÷итирай

ћнени€: 119
» аз съм с висок TSH, пуснах го на сво€ глава, защото имам пробле със androstendion-а.» се оказа, че    TSH    5.89 mIU/L    0.27 - 4.20.—ега тр€бва да посет€ добър ендокринолог  Confused Ќ€какви препоръки за ¬елико “ърново или ѕлевен?
÷итирай

ћнени€: 139
Pet_ya , за ¬. “ърново категорично мога да ти кажа че не открих такъв. —ега ход€  в гр. ѕлевен при  ат€ “одорова. »два веднъж месечно, прегледа става след  предварително  записване в  »–ћ. ”спех! Hug
÷итирай

Pet_ya , за ¬. “ърново категорично мога да ти кажа че не открих такъв. —ега ход€  в гр. ѕлевен при  ат€ “одорова. »два веднъж месечно, прегледа става след  предварително  записване в  »–ћ. ”спех! Hug

«наеш ли на кой точно телефон да звънна?јко все още има останали часове за мен Sad
÷итирай

ћнени€: 139
ѕращам на лични Very Happy
÷итирай

—офи€

ѕет€,преди да отидеш на ендокринолог изследвай “ј“ и ћј“,да се види имаш ли ’ашимото или само “—’ е високо, за да се има предвид.
÷итирай

ѕет€,преди да отидеш на ендокринолог изследвай “ј“ и ћј“,да се види имаш ли ’ашимото или само “—’ е високо, за да се има предвид.

» аз така прочетох.ѕрочетох нещо и за ‘“4 и ‘“3, и т€х ли тр€бва  Confused
÷итирай

—офи€

» аз така прочетох.ѕрочетох нещо и за ‘“4 и ‘“3, и т€х ли тр€бва  Confused
                                                    и т€х
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
15-29 от 37 отговора