Ново двайсе - нисък хемоглобин

  • 1 434
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Привет на всички. Днес безотговорната ми лекарка дето 2 месеца не ми беше пуснала никакви контролни изследвания (а съм в 36 г.с) Embarassed  установи че имам нисък хемоглобин (104) и ме направи луда, като че ли на мен ми е кеф Close  Close Понеже съм дребна и с нисък таз вероятността да раждам със секцио е голяма и тя набързо ми спретна едно обяснение за голям риск от кръвоизлив и как вече и да пия желязо кел файда (е поне ми изписа). Та се чудя и се мая дали имате представа с тоя нисък хемоглобин кое раждане е по опасно - знам че е тъпа питанка ама нали знаете как всичко преди раждането е въпрос на терзания и размисли Wink

# 1
  • Мнения: 7 831
Здравей,
Не мисля, че има за какво да се притесняваш, повечето да не кажа всички бременни особено към края на бременността има проблеми с хемоглобина. Пий си хапчетата, яж повече храни богати на желязо и спокойно бременей  Grinning .
А за връзката на ниския хемоглобин и секциото за първи път чувам  Shocked , то и при нормално раждане се губи кръв Sad ! И двата пъти в последните месеци пиех  Малтофер фол и си родих нормално две хубави бебета.
Успех и споко

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
На всички в края на бременноста им пада хемоглобина.Миналата седмица моята лекарка ми обясни,че трябва да пия желязо,независимо по какъв начин раждам.Каза,че при секциото се губи повече кръв,което е нормално-операция си е.

# 3
  • София
  • Мнения: 38 211
spoko. pii si jelqzoto i tova e.  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 3 394
Samo ne se shashkai-moia Hb e na granitcata prez tcialata bremennost i si pia non-stop jeliazo i folieva kiselina (v edno-tabletkite se nari4at Pregaday i mai samo tuk gi ima, az sam mnogo dovolna).

# 5
  • Мнения: 1 599
Zdrasti,
Az sam rajdala sekcio... ot nachaloto na bremennosta sam bila s nisak hemoglobin (poneje az meso nqkaksi ne obicham)  i poneje sam si platila v bolnicata za sledene prez bremennosta vseki mesec si mi vzimaha izsledvaniq na kravta i orinata (kakto bi trqbvalo vsqka rodilka da i vzimat izledvaniq vseki mesec spored men)
Za hemoglobina :
1. Toi ne trqbva da e pod 100... - togava e kritichno
2. Predi da rodish zadaljitelno trqbva da piesh hapcheta (ako imash nisah hemoglobin), zashtoto sled rajdaneto toi oshte poveche pada! A i predi da rodish bebeto si darpa kolkoto si iska ot jelqzoto. Az 1 mesec predi da rodq imah hemoglobin 105 (kato prez cqlata bremennost se tapcheh s meso a ot vreme na vreme i hapcheta), no bebeto mi se rodi s visok hemoglobin ... e toi si e vzel vsichko..za smetka na men  Simple Smile
3. Nqma vraska hemoglobina sas sekcioto... to vse si e rajdane

P.S. Hapvai hkusnite drobcheta , poveche meso, kopriva (ili kato chai), pii si lekarstvata i ne se shashkai... USPEH

Общи условия

Активация на акаунт