Противозачатъчни(2-ра тема)

  • 56 721
  • 218
  •   2
Отговори
# 210
  • Мнения: 294
Здравейте! Пия противозачатъчни Мидиана от 6 месеца, по принцип нямам никакви оплаквания, но вчера ми дойде и менструацията ми е с почти черен цвят и леко оранжавее понякога. В началото на октомври ще отида на преглед, но искам да попитам при някоя от вас случвало ли се е?

Черен доста често, но да оранжавее не ми се е случвало.
Даже откакто пия противозачатъчни всеки месец е една никаква менстуация по 1 ден. Дори ми беше спрял цикъла напълно за 6 месеца. Изобщо всичко е нормално според мен

# 211
  • Мнения: 59
Здравейте! Пия противозачатъчни Мидиана от 6 месеца, по принцип нямам никакви оплаквания, но вчера ми дойде и менструацията ми е с почти черен цвят и леко оранжавее понякога. В началото на октомври ще отида на преглед, но искам да попитам при някоя от вас случвало ли се е?

Черен доста често, но да оранжавее не ми се е случвало.
Даже откакто пия противозачатъчни всеки месец е една никаква менстуация по 1 ден. Дори ми беше спрял цикъла напълно за 6 месеца. Изобщо всичко е нормално според мен


Благодаря за отговора! Днес вече менструацията е с червен цвят!

# 212
  • Мнения: 873
Пила дм противозачатъчни в продължение на няколко години (спирала съм ги, когото съм планирала бременност). Действаха ми много добре, не съм имала проблеми, само ползи. Вече 3 години след второто раждане цикълът ми е много нередовен, с неприятно зацапване 10 дни преди да ми дойде и по тази причина ги започнах отново. Този път ми изписаха Ясмин. Първото хапче изпих в първия ден от цикъла и вече 15 дни кървенето не спира, като последните дни и много обилно, бих го сравнила с кръвоизлив. Започнах доста да се притеснявам - нямам връзка с лекарката, извън цивилизацията съм и се чудя какво да правя. Да ги спирам ли по средата на опаковката или въпреки всичко да си я довърша? Някой да е минал през такъв проблем?

# 213
  • Мнения: 112
Здравейте, бях на преглед при АГ и след преглед на видеозон ми казаха, че имам ПКЯ. Изписани са ми противозачатъчни Мидиана 28. Притеснявам се да ги пия заради страничните ефекти/кървенето / и т. н. И страничните ефекти след спирането им. Преди 2 години имах много болезнен и обилен цикъл, но и много нередовен. От преди година и половина се регулира стана редовен, но също така и много кратък и осъден. Откакто се регулира имам постоянно подут корем. Ходила съм на гастроентеролог, пила съм хапчета за газове в корема, ефект никакъв. Според АГ причината за подутия корем е в кистите. Някоя имала ли е подобен проблем? Разкажете как ви се отразяваха контрацептивите, по време на приема им и след спирането им. Някоя пила ли е конкретно Мидиана 28. АГ ми каза да ги започна от първия ден на менструацията, и да ги приемам без почивки най - малко 3 месеца. Благодаря предварително

# 214
  • Мнения: 373
Темата е стара, но се надявам някой да ми отговори.
Изписаха ми противозачатъчни Милигест. Пия ги от 23 дни. Нямам странични реакции, като кървене, но съм с почти постоянни болки ниско в корема /като менструални/. В листовката го няма, като странична реакция и вече започна да ме притеснява. Може ли да е от противозачатъчните и нормално ли е?

# 215
  • Мнения: 1 204
Здравейте дами, някоя пила ли е Жанги 0.03мг.

Гинеколожката ми ги изписа заради кисти на яйчниците, обилна и болезнена менструация .

Страничните ефекти ме притесняват, защото вземам контрацептиви за първи път.
Как стои въпросът с килограмите при Жангите? Аз съм много-слаба и ме е страх да не загубя още килограми.

Също ме интересува как стои въпросът с контрацептивите и вагиналната сухота?

# 216
  • Мнения: 9
Здравейте мами,
Бих искала да се допитам с Вас за едно нещо. Пия противозачатъчни Линдинет 20 от 1 месец вече, а преди 4 месеца пиех Ясмин. През това време в което съм пила тези хапчета генеколожката ми обясни, че трябва да почна да ги пия началото на цикъла ми 21 дена, и след това да имам 7-дневна почивка, и че на 8-мия ми ден трябва да ми дойде, да но при мен въобще не е така. По календар на мен ни идва цикъла с допълнителни 2 дена. И не знам какво да правя. Дали трябва да почна да ги пия на 8-мия ми ден от края на почивката ми, или просто с течение на времето това нещо ще се оправи, моля за съвет! 🙁

# 217
  • Мнения: 645
По календар на мен ни идва цикъла с допълнителни 2 дена. И не знам какво да правя. Дали трябва да почна да ги пия на 8-мия ми ден от края на почивката ми, или просто с течение на времето това нещо ще се оправи, моля за съвет! 🙁
Пий си ги точно както си им е схемата.

# 218
  • Мнения: 1
Здравейте момичета!Моля ви за съвет,година и половина пих Ясмин,,спрях го месец май 2021г и от тогава започна ходене по мъките.Първо ми идваше през 10-15 дни,после го нямаше околоко 40 дни дойде ми началото на август 2021г слез това около 24 август пак,ходих по лекари оказа се че FSH хормо ми е завишен около 80 ми бяха стойностите .Един от лекарите ми каза че това е хормон за импотентносга и щом имам едно дете да не обръщам внимание кога ми е дошло и кога не,и така от 24.08.2021 цикъл ми дойде след това на 01.01.2022г и от тогава до ден днешен го няма никакъв .юВъпроса ми е какво да правя има ли шанс без цикъл да забременея или незнам какъв е проблема

Общи условия

Активация на акаунт