Стодал за бебе под 1г ?

  • 36 917
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 31
Та... малкият е хремав. Миналата седмица ходихме до личната лекарка изписа ни Мукосептонекс за сополите и Синекод за кашлицата. МУкосептонекс се оказа, че го няма по аптеките вече няколко години, така че за нослето слагаме само Стеримар, физиологичен разтвор и имахме 3 дена с Витамин Ц по 1 капка във всяка ноздра. Сополките намаляха... обаче след като прочетох на листовката на Синекода, че той подтиска кашлицата, а няма отхрачващо действие не му го и дадох, тъй като смятам че щом детето има сополи значи кашлицата е от тях. Той кашляше сутрин по 1- 2 пъти, но от вчера си се разкашля както трябва. Една приятелка ми препоръча Стодал, но до колкото знам той е за деца над 1г. Та помагайте...  #Crazy

# 1
  • София
  • Мнения: 355
Мисля,че може преди годинка,нашата педи ни го изписа когато малкия беше на 11месеца.Ето листовка http://apteka.framar.bg/18003558/%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%B4%D0%B0% … -200-%D0%BC%D0%BB,но може би трябва да се консултираш и с педи,кашлиците понякога са много упорити.

Последна редакция: ср, 10 ное 2010, 10:05 от везничка

# 2
  • Мнения: 184
Стодал е хомеопатичен сироп подходящ за всички възрасти,и нашата педиатърка ми го е изписвала за бебето,защото един ден само покашляше,дадох го веднъж само,тя е на 6 месеца.Иначе и аз съм го пила като бременна но не ми помогна

# 3
  • Мнения: 230
Здравейте. Колко е голямо детенце?Каква е кашлицата - суха, влажна, с храчки, по време на сън или като стане?Какви са сополите - бистри като водичка, жълти, зелени, по време на сън имали в нослето-чувате ли ги назад в нослето? Аз имам батко на 3 и половина и бебе на 10 месеца. Всичко съм изпробвала при баткото, така че ви казвам неща които съм пробвала.На нас синекод ни изписаха при непродуктивна кашлица, тоест ако няма храчки. Не съм го давала. За кашлица - на бебока давам проспан. Ако му пречи да спи - само преди лягане - салбутамол. Ако сополите са бистри като вода  и не му пречат да спи - нищо в носа, цинабсин през устата. Ако са зелени - цинабсин, промивам с низита и дърпам с помпичката, в краен случай ако не може да спи - олинт 0,05 %. Това е най-общо. Ако мога с още нещо да помогна - пишете. За да не се завихри някаква дискусия за кое трябва и не трабва, да си кажа, че тези неща аз ги ползвам при моите деца.   bouquetБързо оздравяване!

# 4
  • Мнения: 802
Дъщеря ми го пи на 4 мес.

# 5
  • Мнения: 31
Ами джипито каза, че гърдите са чисти, а кашлицата не мога да определя каква е, но ми звучи дълбока (не от гърлото). Сополките са бистри. Вчера като се изкиха имаше и малко кръв в единия. А нослето му хърка, да. Хъркаше му още от преди месец без сополи. Беше спряло и малко преди да избият зъбите пак захърка едната ноздра. Като питах лекарката, каза че е нормално тъй като още синусите не били добре развити - нямал увеличена трета сливица (това от което се притеснявах). Иначе първите два дни от хремата малкия много го мъчеше нослето - запушваше се цялото вечер докато спеше и не можеше да си поеме дъх, крещеше. Сега си спи уж спокойно, но нослето си хърка. Иначе е на 8м, 9 ще направи на 18ти.

# 6
  • Мнения: 223
Моята буболечица е с кашлица всеки месец давам и АЦЦ кид въпреки , че пише че е за деца над 2 години педито ни го изписа и съм много доволна пие го 3 дни и е добре.давам 2.5мл сурин и вечер с вкус на малина той разкъсва "жилките"на кашлицата и така помага за отделянето им питай педиатъра си за АЦЦ кид Hug и дано да оздравеете бързо Peace

# 7
  • Мнения: 6 164
нямал увеличена трета сливица

Това тя ли го видя и прецени? Педиатърката?

# 8
  • Мнения: 230
От моя тригодишен опит да си кажа битката с кашлицата ( суха, влажна, всякаква) и сополите( и те всякакви) е вечна. Повечето мами се спират на някой сироп за кашлица - стодал, проспан, АЦЦ за борба с храчките. Но ако няма храчки, а детенце въпреки това кашля, при нас беше заради гадната задна хрема. Важно е да не се прекалява с промивките и помпичката, иначе много се раздразва лигавицата на нослето и става по-зле. Ако с помпичката не изтегляте нищо, по-вероятно е да има увеличена трета сливица като резултат на настинката. Това не означава, че по-принцип има увеличени сливици. Забравих да кажа - ние вземаме и фенистил на капки. Отбъбва лигавицата. Успех.

# 9
  • Мнения: 245
Moята дъщеря е родена с големи сливици и често и е зачервено гърлото , а и много повръща има рефлукс и още повече усложнява нещата , често кашли именно заради възпаленото гърло изписвали са ни и АБ и сироп АЦЦ КИД , незнам от какво точно мина но бързо се оправи дано да уцелите точните лекарства , а ако искаш можеш да пишеш на Д-р Михайлов да ти препоръча нещо хомеопатично.

# 10
  • Мнения: 9 390
Дъщеря ми е пила Стодал преди годинката.Сиропа е хомеопатичен,но  не очаквай от него чудеса.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 2 040
Моето бебе също пи този сироп преди 1г., на 5 месеца беше.

# 12
  • Мнения: 3 092
Защо вместо личен лекар не избереш педиатър за детето и защо го лекуваш сама  Tired
Според мен да търсиш съвети тук по форумите е лудост .
Как сама решаваш да си назначаваш лекарства , па било то и хомеопатични....
Няма да кажа какво си мисля за подобно поведение , че ще получа бан  Stop

# 13
  • Мнения: 74
Няма проблеми да даваш Стодал но според мен не е ефикасен.Аз лично не съм доволна. Sad

# 14
  • Мнения: 332
Стодала (поне при нас беше така) само втечни още повече секретите и докато не спрях да го давам кашлицата си я имаше, след като го спрях(въпреки че дока каза да го продължа) за 1 ден кашлицата изчезна напълно, не съм доволна от него , но може да се дава на деца по 1 годинка.

Общи условия

Активация на акаунт