акция за домът в с.Медвен

  • 6 030
  • 60
  •   1
Отговори
  • sofia
  • Мнения: 7 477
ВНИМАНИЕ!
Акция за набиране на средства за Дом за деца и младежи с умствена изостаналост "Св.Марина" с.Медвен където са настанени за отглеждане и възпитание 52 деца с вродени тежки умствени и физически заболявания. Децата са на възраст от 3 до 18 години. Около 30% от децата са лежащо-болни с много тежки физически увреждания.

Акцията ще се проведе на 19 ноември 2005 г. от 11:30 до 12:30 часа пред главния вход на СофияЛенд.

В дома имат спешна нужда от:
1.ХРАНИ-от всякакво естество
2.Постелен инвентар-чаршафи,спални пликове
3.лично белъо,нощници
4.Памперси
5.Перилни и миещи препарати
6.Дезинфектанти
7.Летни обувки,пантофи
8.Летни детски колички



Tay kato v takav dom ne sme hodili se predpolaga,che naistina detzata sa zle i kolkoto i da dava darjavata vinagi imat nujda ot kakvo li ne.

Namerili sme chovek ot Sliven,koito shte sledi neshtata.
Molbata mi e da se mobilizirame i da donesem kakvoto mojem.Mnogo ot vas vse oshte imat dreshki,koito ne sme uspeli da vzemem i te shte sa mnogo polezni.Nie imame 2 kashona s gumenki,koito ne stavat da se hodi s tiah navan i v Medven shte svarshat idealna rabota.

Nashi poznati obeshtaha da osiguriat pampersi i hrani,no za tova shte znam po-kasno idnite dni.Direktorkata shte doide s transport i shte mojete da se zapoznaete s neia.
Osven tova dnes razbrah,che niakoi ot uvredenite dechitza ot Pernik shte badat premesteni tochno v tozi dom.

Iska ni se da im pomognem zashtoto v tezi domove e mnogo tejko sastoianieto na detzata.
Blagodaria vi predvaritelno momicheta  Heart Eyes

# 1
  • Мнения: 1 264
Тъй като прочетох ,че досега не сте събирали неща за дом за деца с увреждания  , може би ще ви е от полза да знаете :
1. дечицата с увреждания особено лежащо болните са доста дребнички примерно 9-10 годишни са като 3-4 годишни  това за размера на памперсите
2. има деца който се нуждаят само от нощен памперс стават памперси за възрастни има до 50 кг
3. от дрешките са подходящи предимно анцузи
4. тъй като имат терапия може би имат нужда от касети и дискове с музика  , детски филмчета .
5. има едни звездички , който се залепват или закачат на тавана лежащо болните дечица много ги харесват
Надявам се да съм ви била полезна   bouquet
Мога да дам две колички и някой други неща , ако някой има възможност да ги вземе от Бургас Thinking

# 2
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Тъй като прочетох ,че досега не сте събирали неща за дом за деца с увреждания  , може би ще ви е от полза да знаете :
1. дечицата с увреждания особено лежащо болните са доста дребнички примерно 9-10 годишни са като 3-4 годишни  това за размера на памперсите
2. има деца който се нуждаят само от нощен памперс стават памперси за възрастни има до 50 кг
3. от дрешките са подходящи предимно анцузи
4. тъй като имат терапия може би имат нужда от касети и дискове с музика  , детски филмчета .
5. има едни звездички , който се залепват или закачат на тавана лежащо болните дечица много ги харесват


Надявам се да съм ви била полезна   bouquet
Мога да дам две колички и някой други неща , ако някой има възможност да ги вземе от Бургас Thinking


mnogo ti blagodaria Heart Eyes
da,direktorkata kaza,che sa po-drebnichki.I si misleh tochno da pomolia da se nosiat sportni dreshki za ne po-golemi ot 15 godishni dechitza.

Za pampersite kaza ot 9 do 40 kg.
za muzika nishto ne spomena,govorihme,che niakolko dechitza(edva 4-5 detza) shte mogat da risuvat portzelanovi figurki(edna mama tuka shte dade)

i tova za sega se seshtam Simple Smile

# 3
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Предполагам, че ако купим бельо, ще е хубаво да се изпере и изглади предварително.
Добре де, пиша го, за да бутна темата напред.  Wink
Хайде, хора, и едно шише белина да занесете, пак ще е от полза.  Hug

# 4
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Предполагам, че ако купим бельо, ще е хубаво да се изпере и изглади предварително.
Добре де, пиша го, за да бутна темата напред.  Wink
Хайде, хора, и едно шише белина да занесете, пак ще е от полза.  Hug

spetzialno popitah dali drehite da sa minali na him.obrabotka ;-)Direktorkata kaza,che ne e nuhjno,te shte si gi opraviat tam.

  bouquet

# 5
  • Мнения: 4 371
Роси, ще чакам да уточниш какви храни ще трябват, защото дрехи нямам какви да занеса. Ще погледна долу какво е останало от чувалите и ще докладвам, дано да е от полза. Ние в този дом ще ходим ли? Не съм сигурна, че съм в състояние да го понеса, срам ме е да си призная, но това е истината Confused
Под дезифенктанти какво имаш пред вид? Мисля да взема белина, пак прах за пране и евентуално храна. Превръзки не си споменала? Сигурно трябват,а newsm78
Имам и една бебешка количка, нали знаеш?

# 6
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Роси, ще чакам да уточниш какви храни ще трябват, защото дрехи нямам какви да занеса. Ще погледна долу какво е останало от чувалите и ще докладвам, дано да е от полза. Ние в този дом ще ходим ли? Не съм сигурна, че съм в състояние да го понеса, срам ме е да си призная, но това е истината Confused
Под дезифенктанти какво имаш пред вид? Мисля да взема белина, пак прах за пране и евентуално храна. Превръзки не си споменала? Сигурно трябват,а newsm78
Имам и една бебешка количка, нали знаеш?

ne,niama da hodim Duci,mnogo e daleche,no sme namerili jena koiato e ot raiona i shte sledi neshtata.Az sashto se vazdarjam ot poseshtenie tam,koeto e mnogo egoistichno,no ne bih vliazla pri takiva detza.Da,sram me e ,no si go priznavam.

za prevrazki shte pitam.
Kolichkata ia donesi,molia te.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 827
побутвам темата нагоре

ще пиша на лични...

# 8
  • sofia
  • Мнения: 7 477
побутвам темата нагоре

ще пиша на лични...


ok Heart Eyes
a i mamma shte ia dobavi dnes v saita ni,che mnogo vlizat vatre i se nadiavame i ot tiah da doidat.

iska ni se da si otpatuva busa im palen za Medven.Kakvo li e tam ne smeia da si predstaviam.
iskam da niama takiva detza Cry

# 9
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Мисля, че няма да е зле тук да пишем кой какво ще носи, за да се опитаме да покрием горе-долу целия списък от неща. Ето например Мамica беше писала, че ще взима препарати за чистене, белина, малко хранителни продукти в другата тема (ако добре си спомням) и следователно аз знам, че тези неща са осигурени и ще взема нещо друго от списъка - може би пижами, храни, памперси. newsm78. Какво мислите?

# 10
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Мисля, че няма да е зле тук да пишем кой какво ще носи, за да се опитаме да покрием горе-долу целия списък от неща. Ето например Мамica беше писала, че ще взима препарати за чистене, белина, малко хранителни продукти в другата тема (ако добре си спомням) и следователно аз знам, че тези неща са осигурени и ще взема нещо друго от списъка - може би пижами, храни, памперси. newsm78. Какво мислите?

ok,saglasna.

1.imam okolo 40 chifta gumenki(tip pantofi),koito ostavat ot edno darenie i shte gi donesa.
2.shte vzema dve torbi igrachi (pliusheni i meki) ,zashtoto direktorkata pomoli za MEKI igrachki.V Pernik i Dren sa zadrasteni s pliusheni igrachi i tezi shte svarshat idealna rabota za Medven.
3.Malko dreshki,che to v moia garderob izprazvaneto varvi dosta barzo,no......kvo da se pravi.Otdelno shte vzema i ot Mira v pomedelnik drehi.
4.Chetki za zabi-50 br.Pak ot darenie(Maxima beshe prashtala 200 liatoto) i ima ostanali.

tova za sega Hug

# 11
  • Мнения: 3 777
Лятна количка от мен.

# 12
  • Мнения: 4 371
И от мен количка, зимна.
За другите неща все още нищо не казвам, ще ги купя във втроник може би, че тогава не съм на лекции и ще докладвам Simple Smile

# 13
  • sofia
  • Мнения: 7 477
И от мен количка, зимна.
За другите неща все още нищо не казвам, ще ги купя във втроник може би, че тогава не съм на лекции и ще докладвам Simple Smile

Duci,nedey nosi zimna kolichka,pazi ia za Pernik.V Medven triabvat LETNI!

# 14
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Само едно въпросче - защо са им необходими летни обувки, а не зимни? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт