Въпрос към мамите на момчета!

  • 2 072
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 949
В едно бебешко списание днес имаше статия за пишките на момчетата и кога какво да правим.Според статията-един месец след раждането трябва да му забелвам главичката на пишлето,веднъж седмично,може и да не е по време на баня.И тъй като съм чувала и други версии,а пък ще съм мама на мъж и ми е малко притеснено и объркано.Та ме интересува дали горе написаното е вярно или не!Или по-просто казано-
ВИЕ МАМИ КАК СЕ СПРАВИХ ТЕ С ТАЗИ НЕ ЛЕКА ЗАДАЧА?

# 1
  • Мнения: 3 777
Първо ще ти бъде много интересно да прочетеш темата в Здравния форум - закована е.

При нас я забелихме - таткото, аз такива неща нямам сърце да правя.
Стана за 1 месец, безболезнено и много лесно и досега няма проблем, не е срастнало. За мен успеха се дължи на мъжът  ми изцяло и това че знае какво прави.

Важно е педиатъра и ти какво ще решите дали ще забелвате или не.
Ако няма - ти отпада като грижа, ако да, може и таткото да го прави или самото педи.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 271
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=37873.0
Това е темата, дано да ти даде нужната информация

# 3
  • Мнения: 815
аз я издърпвах от време на време, но общо взето сама си се отлепи към 6 месец- няма страшно- и аз в началото много се стрясках от темата, но е по- леко отколкото изглежда

# 4
  • СОФИЯ
  • Мнения: 601
Нашият татко също вършеше и продължава да върши тази работа. Всяка божа вечер след родилния дом по време на баня с леки спираловидни движения след около 3 месеца се показа главичката на пениса. Но от тогава всяка вечер по време на баня я заголваме и измиване. Незнам дали му е приятно на момчето, но винаги почва да се смее, когато я мием!

# 5
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Аз върша тая работа.Всяка вечер по време на банята.Смених няколко лекарки на детето(поради смяна на адреса)и всичките ми казаха,че трябва да се прави всяка вечер във сапунена вода.На една приятелка детето на 9 месеца (никой не й казал,че трябва да се забелва)ходи на лекар да му я отлепят защото не можеше да пишка Confused

# 6
  • София
  • Мнения: 5 289
От раждането на сина ми,всяка вечер му забелвам главичката по съвет на педито.Отначало по помалко,колкото да му се покаже отворчето откъдето пишка,постепенно увеличавах,на 6 мес.педито му забели цялата главичка,неискам да ти казвам колко го заболя милият и колко време плачка.Сега продължавам в същия дух  да забелвам цялата главичка.

# 7
  • Мнения: 4 629
 Поради някаква незнайна за мен причина в България битува масовата практика на забелване  newsm78 . Тук тази "процедура" не се прави. Няма да се намери педиатър, който да каже на родителите да "забелват" пишлето на бебето. Деца на 1 годинка не се водят на хирург. Природата си знае работата Wink

# 8
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Поради някаква незнайна за мен причина в България битува масовата практика на забелване  newsm78 . Тук тази "процедура" не се прави. Няма да се намери педиатър, който да каже на родителите да "забелват" пишлето на бебето. Деца на 1 годинка не се водят на хирург. Природата си знае работата Wink
Това за САЩ е така, но сестрата на мъжа ми ( и двете и момчета са родени там) това лято изкара при нас и на големия се наложи тук да го водят на доктор (3 години и нещо), защото вече изобщо не можеше да пишка - излиза много малка струя и се мъчи и надува без резултат. Та решиха (свекърва ми замина с нея за Калифорния) на малкия  постепенно да заголват, за да не се появи такъв проблем и после когато вече разбира и помни, да не го травмират.
А моя вече беше голям и дълго време ми повтаряше: - Няма да даваш на докторите да ми дърпат пишката. Макар че проблема при него беше половин - главичката се оголваше, а шийката не се виждаше - там беше срастването.
А баща му и досега не смее да я оголи като го къпе (аз 1-2 пъти седмично при къпане измивам само с вода - гогато всичко е назад де) и казва че жените по разбират как става тази работа.

# 9
  • Мнения: 487
И ние постепенно забелвахме,до където позволява,докато не се смъкна изцяло.Тогавашната ни лекарка казваше даже,че с клечка за уши,потопена в бебешко олио,може да минаваме по ръбчето на главичката на пениса и така ставало по-лесно.Вярно е!С големия ни син нямахме проблем,но с малкия,към 8-ия месец се наложи посещение при хирург за отлепяне.Май каквото е писано.Все пак лично аз смятам,че е по-хигиенично,всяка вечер да се смъква(докъдето позволява)и да се мие!Това е мое мнение.
Извинявам се,че съм толкова многословна,дано не съм досадила!
Успех с момченцата! Grinning

# 10
  • Мнения: 4 629
Това за САЩ е така, но сестрата на мъжа ми ( и двете и момчета са родени там) това лято изкара при нас и на големия се наложи тук да го водят на доктор (3 години и нещо), защото вече изобщо не можеше да пишка - излиза много малка струя и се мъчи и надува без резултат.

Като казваш "се наложи тук да го водят на доктор" имаш предвид, че тогава (по времето, когато са си били в България) се е получило това т. нар, запушване или лекарите в САЩ не са намерили проблем и за това се е наложило да водят детето при български специалисти?

# 11
  • home!sweet home!
  • Мнения: 506
Моят син го оправи лекаря като беше на шест месеца.Спокойно можеш да оставиш това на специалиста - еднократно му забелва пишката и му минава за 2-3 дни!

# 12
  • Мнения: 396
Мъж ми забели на големия пишката, когато беше на 3 месеца, а аз на малкия му я забелих миналата седмица. Дърпа се не от време на време, а всяка вечер под вода, т.е. по време на къпане. Ние поне така правехме.

# 13
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Това за САЩ е така, но сестрата на мъжа ми ( и двете и момчета са родени там) това лято изкара при нас и на големия се наложи тук да го водят на доктор (3 години и нещо), защото вече изобщо не можеше да пишка - излиза много малка струя и се мъчи и надува без резултат.

Като казваш "се наложи тук да го водят на доктор" имаш предвид, че тогава (по времето, когато са си били в България) се е получило това т. нар, запушване или лекарите в САЩ не са намерили проблем и за това се е наложило да водят детето при български специалисти?

Проблема си му е още от бебе, но там казвали че е още малък - трябва да стане на 5 години и не знам точно още какво. Това лято си бяха тук за 2-3 месеца и се задълбочи дотолкова, че му беше трудно да уринира и затова се наложи - иначе щяха да чакат да си отидат там (което стана преди 15-20 дни, т.е. от август досега щеше да я кара така)

# 14
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
На големия никога нищо не сме правили до към 6-тата година...После изведнъж той сам се забели.А сега педито започна на първата консултация, забели и каза- ок

Общи условия

Активация на акаунт