Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 16 отговора

софия

моля ви кажете,че има и други като мен Shockedпостоянно се паникьосвам,че съм болна от нещо и бебо ще пострада-чета описания на болести и разбирасе откривам всички симптоми при мен Embarassed и рева по цели нощи Shocked
вчера реших ,че съм болна от рубеола  Embarassedи понеже за нея пише ,че обрива е слаб се гледам постоянно за обрив(който според таткото нямам)и от всяка малка пъпчица рева ,вече започвам да си внушавам че и лимфните ми възли се подуват.хем съзнавам ,че съм смешна хем ме е страх да не постъпя безоотговорно като не ида да ме преглредат Embarassed
кажете моля вие имате ли подобни моменти и тичате ли при доктор всеки път?
Цитирай

Аз имах наченки на изперкване през първата ми бременност  Crazy Забременях след операция и ужасно се бях нашашкала, все очаквах някакъв проблем. Истината е, че трябва да се стегне човек в такъв момент и да не мисли за глупости и нереални неща. Ти може би не работиш, затова имаш повечко време  да се шашкаш. Аз втората бременност работих нон стоп и нямах много време и сили да мисля и за други проблеми.

Забрави лошите и хипохондрични мисли и си повтаряй всяка сутрин, че всичко е наред! Hug

Цитирай

сега е нищо, изчакай да се роди - тогава ще се побъркаш!
Цитирай

софия

кажи ,че се шегуваш Shocked
Цитирай

Варна

Недей да четеш за болести и всякакви проблеми! Не виждам с какво това може да ти помогне. Не мислиш ли? Thinking
Аз също изживях големи притеснения ( и все още по малко) дали бебо е добре, но пък избягвах всякакви теми, книги, филми и други такива които да ме притесняват допълнително.
Тук във форума има достатъчно интересни неща за подготовка по бъдещето човече и за по-нататъшното му отглеждане, с което можеш да си запълваш времето и да му се радваш.
Важно е да разбереш, че подобни тревоги не се отразяват добре на малкото човече. Пък и помисли, след време ще си казваш: Ей, вместо да си изкарам една спокойна и щастлива бременност, аз си губех времето с гадни мисли!!!
Цитирай

София/Сливен

Просто не чети толкова много. Сега си спомням, че като бях бременна с големия, една сутрин една колежка идва на работа и казва, че в детската градина на малкия и син има шарка и се съмнява и за него и след малко се опита да ме разцелува за честит 8-ми март - направо се втрещих, добре че другите я спряха, аз просто не знаех какво да правя. И с малката имах премеждия, но тях няма да ги разказвам да не те стряскам. Та и без да четеш си е напрегнато - не си усложнявай живота. Поглези се сега, остави и другите да те поглезят и не мисли за лоши неща. Пожелавам ти всичко да е розово и безпроблемно и да си много щастлива с бебо.
Цитирай

Burgas

Не съм хипохондричка, даже напротив. Без основателна причина не се шашкам. Иначе от време на време, макар и рядко, са ме обземали черни мисли относно това дали всичко ще мине добре, дали ще е наред бебето и ще си има всичко и други от тоя сорт. Най- неприятни мисли имах в нощта преди секциото. Tired Но мисля, че такива неща минават през главата на всяка бременна. Smile
Гледай по- ведро на нещата и мисли позитивно! Peace
Цитирай

Все едно чета за себе си Crying or Very sadСамо че това едва ли ще помогне на някоя от двете ни newsm78С първата бременност песен пеех,а сега няма черна мисъл,която да ме е прескочила...
Цитирай

София

уф и аз се притеснявам и чета ама не ги взимам на сериозно тия неща .
Цитирай

София

Още една хипохондричка, ако това ще те успокой! Peace Няма отърваване- ставам даже по-зле.... Sad
Цитирай

София

кажи ,че се шегуваш Shocked

Не е шега Wink Само, че ще се шашкаш дали му няма нещо на бебо, а не на теб.
Спокойно, повечето бременни се шашкат. Особено, по-четящите. Ама може да е за добро, по-информирана си и се пазиш повече.
Цитирай

София... с надежда за преселение.

Спокойно, по-тежко или по-леко всички бременни преминават през периоди на страх от болести, усложнения при раждането... Едно ще ти кажа - всичко е до самоконтрол. Аз съм човек, израсъл по болниците (заради ортопедичен проблем) и от малка много се интересувам от всякакви природни и неприродни аномалии. През бременността не съм си позволявала и за миг да мисля негативно (а повярвай - яко ме друса хипохондрията) Убеди себе си, че всичко ще е наред. На заради теб, а заради бебето. Не чрез болест, а чрез нерви и притеснения можеш да му навредиш повече. Плодът усеща всяка промяна в твоето настроение, дори плаче заедно с теб...Така че бъди добра майка и мисли положително Very Happy Love
Цитирай

моля ви кажете,че има и други като мен Shocked

Аз определено съм пълна твоя противоположност.Което изобщо не е хубаво.До 7.месец се катерех по скалите (поне скоковете бях спряла в петия),далече от градове и болници.Едва когато корема започна да ми пречи,се спрях.Лекарят се чудеше какво да ми каже,за да престана.
Когато влязох да раждам,мисълта ми беше не "Дано всичко мине добре", а "Хайде да свършва по-бързо,че ми писна".
Спри да четеш каквото и да било,разхождай се повече и изгони черните мисли от главата си.
« Последна редакция: сб, 12 ное 2005, 11:17 от reflex »
Цитирай
Здравейте,

аз определено имам много по-голям проблем от описания и вече не знам как да се справя. В седмия месец съм, от другата седмица вече ще съм в болничен (45 дневен) преди раждане.
Преди една седмица получих нервна криза и все още не е отминала. В резултат на опънатите нерви не мога да спя изобщо - опитвам се да заспя, но в момента, в който се унеса, се стряскам и трябва да стана да ходя. И така по цяла нощ. А в същото време много ме боли и лявата страна под кръста, нещо като дископатия. А като ходя по цяла нощ започва да ме боли още повече.
Ходих по доктори, невролози - всички вдигат рамене и казват, че виждат колко съм изнервенена, но не могат да ми помогнат много, защото не мога да приемам силни лекарства.
В момента пия Дормиплант и мента,глог, валериан на капки (на което отгоре на всичкото пише да не се приеа по време на бременност и кърмене). Не знам дали ми помагат, защото не виждам подобрение.

Вече имам страхова невроза от сън; в рамките на една седмица съм спала не повече от 1-2 часа на ден, а има и дни, в които въобще не мога да заспя. Вече си мисля, че сигурно много вредя на бебчо.

Моля ви, помагайте, дайте съвети.
Цитирай

София... с надежда за преселение.

Уайлд кет - само хомеопатия това ти е спасението. Ако искаш пиши ми на лични, че да не разводняваме темата.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 16 отговора