Купуване на ЧИСТА ХРАНА

  • 742 846
  • 6 408
  •   2
Отговори
# 6 405
  • София
  • Мнения: 19 094
Джиев май яйца вече не продава. Синът и дъщеря му са разпродали бизнеса, доколкото чувам.

# 6 406
  • софия
  • Мнения: 25 110
Името беше илюстративно, че тях ги знам и са на 20 минути от София.
Ако не са те конкретно, има други. Всеки, който е ходил на този пазар, вижда бусовете с кори яйца. Няма как да са домашни и някой да си е играл да трие печати от 300+ яйца.

# 6 407
  • София
  • Мнения: 319
Здравейте,
от къде в София мога да си взема хубави картофи?

# 6 408
  • Sofia
  • Мнения: 103
И ние си купуваме от морковите и от краставичките от Моравско село и сме доволни. Морковите са вкусни, нямат вкус на никаква химия. Това дали имат химия или не, може да се докаже само в лаборатория.

За яйцата знам, че жълтъкът не е критерии. Цветът му зависи от това с какво е хранена кокошката. Гледали сме кокошки и жълтиците са били и по-светли, и по-оранжеви. Аз взимам на Хармоника и на още една био ферма от Фантастико, забравих как се казва. Онзи ден се наложи да купя от Кауфланд - имаше само от свободни кокошки.
Дори не съм сигурна, че зависи от храната. Живеем на село и гледаме кокошки, зимата ядат основно жито и кухненски остатъци. На някои яйца жълтъците са супер оранжеви, на други - светло жълти. От време на време купуваме и царевица и им даваме, тя уж правела жълтъците по-тъмни, но аз не забелязвам никаква разлика.

Общи условия

Активация на акаунт