Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Пловдив

Мнения: 1 556
Ето какво прочетох в днешния "Труд" и много се изненадах.Реших,че инфото определено ще е полезно за майките,които искат да кърмят,но трябва и да работят,макар че има и други начини.
Цитирам и перифразирам частично:
Съгласно Кодекса на труда работничка или служителка, която кърми сама детето си, има право на платен отпуск до навършване на 8-месечна възраст на детето по 1 час два пъти дневно,или с нейно съгласие-по 2 часа наведнъж.Ако обаче работи на намален работен ден от 7 или по-малко часа,този отпуск е по 1 час дневно.
За близнаци или недоносено дете размерът на отпуска е 3 часа дневно.
В първия случай по преценка на здравните органи отпускът може да продължи и след като детето навърши 8 месеца, но вече е 1 час дневно.Във втория случай също, само че по 2 часа вместо по 3, както е дотогава
.
Справка:чл.166 от Кодекса на труда
Цитирай

Стара Загора

Мнения: 3 808
Да, да, има го това в кодекса, но дали се спазва Thinking
Цитирай


Мнения: 6 142
Да, да, има го това в кодекса, но дали се спазва Thinking
Ами аз го спазих Laughing
Цитирай

Стара Загора

Мнения: 3 808
Да, да, има го това в кодекса, но дали се спазва Thinking
Ами аз го спазих Laughing

А теб те знаем Wink Като престанеш да бъдеш "доволна" може да си изпишеш една титла "търсач на права" Mr. Green
Цитирай

Sofia

Мнения: 1 215
Ох тов ами хареса, жалко че не работя
Цитирай

Пловдив

Мнения: 1 732
Зная за тези права и смятам да се възползвам понеже работя на държавна работа, но за часните фирми ... малко скептично съм настроена  newsm78
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.