Тесен таз???????????????????????????

  • 6 250
  • 26
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • София
  • Мнения: 2 227
Как сте денс? Искам да ви попитам дали си спомняте какво ви каза док когато ви мери таза за първи път, защото при мен май  е по-тесен отколкото трябва? Мислех си, че като съм по-едра таза ми ще е ок, но? Моля споделете  Praynig

# 1
  • Мнения: 7 186
Малей тия питанки за нищо ги нямаш... Crazy
Дори и да ти е широк ханша, това не означава, че непременно размерите на малкия таз са също широки. Може да имаш видимо широк ханш, но вътрешните му размери да са малки. Или обратното- на вид ханша да е тесен, а вътрешните му размери да са нормални. Всичко си е до костна структура.
Ама като ти гледам лентичката още си в началото, а тазът се разширява допълнително по време на бременност, така че дори и сега да ти е тесен до края може да достигне нормални размери, така че не бързай да се шашкаш. Започне ли да те наболява опашката и самия таз значи започва да се разширява.
Успех. Peace

# 2
  • Варна
  • Мнения: 10 786
И аз съм с широк ханш, но бяха ми казали пък, че тазът ми е тесен (спомням си се говореше за някаква цифра 19, обаче какво значи - не знам).

Та това не ми попречи да родя нормално, вярно, със епизиотомия, ама все пак...

# 3
  • Мнения: 5 790
Аз също съм с тесен таз, но го установиха в 39-та седмица. Докторът каза, че с този таз нормално раждане не може да има, защото и 2 кг. бебе не можело да излезе от там, а мойто отивало към 4 кг. Аз си исках секцио по желание и преди да ми го каже това. Но не се притеснявай, тазът се разширява по време на бременността, така че предполагам, че ако се разшири досатътчно, ще можеш да родиш по естествен начин.

# 4
  • София
  • Мнения: 18 679
Дали тазът е достатъчно широк, за да мине бебето, може да се установи само непосредствено преди раждането, защото той се разширява по време на бременността, именно с тази цел.Не се притеснявай отсега.А и връзка с ширината на ханша няма.Моето дупе е като на шестокласничка и много се притеснявах, а като ми мери таза акушерката каза, че мога и доктора да родя Mr. GreenИ действително - бебето излезе за 2 часа, без никакви трудности Grinning

# 5
  • София
  • Мнения: 2 227
Много мерси, момичета  newsm53

# 6
  • Мнения: 1 704

Ами моя беше 14 и нещо, а минимума за да родиш нормално трябва да е към 17 май.. нещо такова си спомням. Иначе аз съм слаба, но не чак кльощава и въпреки това таза ми бше ужасно малък, всички сестри и лекари наоколо се събраха да видят правилно ли ме мерят, цъкаха и повдигаха вежди Rolling Eyes Така и не се разшири особено през бременността и си родих секцио.

# 7
  • Мнения: 45
Как сте денс? Искам да ви попитам дали си спомняте какво ви каза док когато ви мери таза за първи път, защото при мен май  е по-тесен отколкото трябва? Мислех си, че като съм по-едра таза ми ще е ок, но? Моля споделете  Praynig

# 8
  • Мнения: 45
az sam bremena v 5mes. i sashto sam s tesen taz kazaha mi che trqbva da rodq s sekcio taka che ne se dvuomi pored men

# 9
  • Мнения: X
Значи на мен ми казаха в началото 17, в края стана 17,5. Родих секцио - бебето не се беше смъкнало изобщо, освен това съм152см, та..........

# 10
  • Мнения: 5 103
аз съм почти в 5 месец и също съм с много тесен таз не се е разширил ни сантиметър от началото до сега спомням си че едно трябва да е над 32 см ,другото над 18 , а третото над 25 ама кое кое беше непомна моя е с по 5-6 см по тесен от нормата.
аз исках секцио а това ми дойде супер
аз съм и много слаба сигурно заради това ми е така таза тоест и аз незнам де ама е бил много тесен.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 686
А как мерят таза? Извинете, ако ви се стори глупав въпроса, но просто си нямам идея. Кога трябва да ми го мерят за пръв път? Благодаря!

# 12
  • Мнения: 827
Ако питаш дали можеш да си го премериш вкъщи със сантиметърче, няма да стане. Има специален инструмент, аз го оприличих на огромна щипка за скара Mr. Green , лягаш странично и с него ще премерят разстоянието между опашката и костта ти отпред, ниско под корема. Мери се в последните седмици от бременноста. Не се притеснявай още, има толкова време, ще се разшириш, толкова повече, колкото по-тежко става бебето.
  Леко бременеене! Heart Eyes

# 13
  • Мнения: 1 425
Първата бременност изкарах в България. Там ми измериха таза - беше 18 и ме писаха тесен таз. Родих нормално и доста бързо.
Тук попитах дали няма да ме мерят, гинеколожката ми отговори, че в Швейцария не правят такива замервания.

# 14
  • София
  • Мнения: 18 679
ДА, това го казват всички майки от чужбина.Явно само тука действат с "пергела" Mr. GreenОбаче според мен, това си е много умна джаджа, мака да изглежда архаично.По-добре да видят предварително дали няма да е по-лесно  за майката и по-безопасно за бебето да се направи операция, отколкото да се зориш 12 часа и накрая да те порнат.Не че трябва да се злоупотребява със секциото NaughtyНо има фрапантни случаи, тесен таз, голямо и високо разположено бебе - е какъв е смисълът да се мъчи майката и да се рискуват усложнения newsm78Не знам защо уж високо развити страни така пренебрегват нещо толкова просто и ефикасно Thinking

# 15
  • София
  • Мнения: 2 227
Да ви кажа честно, аз хич не искам да раждам секцио. Но ако се наложи няма какво да се прави. Моля се да ми се размине  Praynig

# 16
  • Мнения: 1 425
ДА, това го казват всички майки от чужбина.................
.......Не знам защо уж високо развити страни така пренебрегват нещо толкова просто и ефикасно Thinking

Ами докторката ми обясни, че не правили такива измервания, защото по-често се случвало те да не отговарят на истинския размер, отколкото да са точни, затова отдавна не се практикува. Единствено ако наистина има съмнения за тесен таз се прави томография. Тук пробват почти винаги нормално, а ако нещо се закучи правят секцио.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 227
ДА, това го казват всички майки от чужбина.................
.......Не знам защо уж високо развити страни така пренебрегват нещо толкова просто и ефикасно Thinking

Ами докторката ми обясни, че не правили такива измервания, защото по-често се случвало те да не отговарят на истинския размер, отколкото да са точни, затова отдавна не се практикува. Единствено ако наистина има съмнения за тесен таз се прави томография. Тук пробват почти винаги нормално, а ако нещо се закучи правят секцио.



А какво точно представлява томограф-а, защото само съм чувала, но нищо не знам за него?  newsm78

# 18
  • Мнения: 5 103
уреда с който се мери таза се нарича тазомер .
прилича на пергел с метален и разграфен.

# 19
  • Мнения: 1 425
Доколкото знам компютърната томография е специален рентген, който прави снимка на напречен разрез на различните части на тялото. Също може да се пие контрастно вещество за по-добра снимка.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 227
Доколкото знам компютърната томография е специален рентген, който прави снимка на напречен разрез на различните части на тялото. Също може да се пие контрастно вещество за по-добра снимка.
Мерси за инфото  Simple Smile

# 21
 Моя таз го премериха за сефте в приемното за раждане като отидох.А на въпроса ми към гинеколожката в кварталната поликлиника:"няма ли да ми измерите таза",тя ми отговори :Ти сис висока,няма да имаш проблеми с таза".Та явно има някаква зависимост при ръст над 170,не трябва да има притеснения за таза Laughing
А доколкото 4ета и мамите над мен,най вероятно предварително не е необходимо да ти го мерят,защото се разширява до последния момент

# 22
  • Мнения: 64
Моят таз беше 18, родих много бързо и само с 2 вътрешни шева.Това не попречи на лекарката ми до последно да ме навива да родя секцио,защото таза ми бил тесен.

# 23
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
На теб ти е рано да мислиш за тесен таз. В деветия месец ще ти го измерят и ще ти кажат.
Аз съм с много тесен таз и родих секцио,но не само заради таза. Лекаря каза,че дори Алекс да беше нормално разположена,пак щях да раждам секцио.

# 24
  • Мнения: 4 370
Здравейте!  newsm53
И моя таз е много тесен - 16. И от сега ми казаха че ще раждам секцио. Хич не ми се иска, но се надявам малко да се разшири до 9я месец.

# 25
  • Мнения: 2 700
Не искам да плаша никой, но размерите на таза НЕ СА за подценяване. При първото ми раждане лекарите не бяха отчели този "малък" проблем и детето ми почина. При второто ми раждане се наложи по спешност рентген и секцио, и слава богу, защото и второто нямаше да мине.

Що се отнася до ръста, вярно, че има значение, но той не е определящ - познавам висока жена, с тесен таз и фатални последици за плода.

Аз съм от "парените" затова и при най-малко съмнение препоръчвам секцио - иначе може да няма връщане назад !!!

# 26
  • София
  • Мнения: 2 227
Дано всичко при мен е наред.  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт