Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 1 167 отговора
Здравейте, наскоро попаднах на  солите на д-р Шуслер и ще се радвам някой да сподели, ако ги е ползвал. Аз лично си взех два вида, които комбинирам, но от твърде скоро, за да имам впечатления.

Намерих тази информация:

lhttp://www.schusslersalts.com/wcm/mb/schuessler/bg/how-schuessl … s-work/index.html

Доколкото разбрах могат да се комбинират безвредно с хомеопатичните лекарства.
Цитирай

Съпругът ми ги пи преди 2-3 години за по-бързо възстановяване след операция, но не може да прецени дали по-бързо се е възстановил. Laughing
Аз пих 1 месец за премахване на сенки под очите, но ефект не видях и ги спрях. Преди няколко месеца открих и хомеопатична козметика със шуслерови соли, купих си крем №5, който е за премахване на сенки под очите, ефектът пак беше нулев, което не е нищо необичайно в моя случай.

Може би наистина трябва да се употребяват мнооогоо дълго, за да се види/усети резултат.
Цитирай

Не  Very Happy просто трябва да бъде правилно предписано, от квалифициран да го направи специалист.
Цитирай

На съпругът ми ги предписа лекар, не може да прецени имали ли са ефект, защото никой не знае без тях за колко време щеше да се възстанови. Може и да са помогнали.
Моите соли си ги самоназначих, вярно. Laughing В аптеката ми дадоха брошура с много подробни разяснения, главно трябваше да се определи цвета на кръговете под очите, за да се избере подходящата сол. Но определянето на цвета е трудна работа, струва ми се, че моите се променят и това усложнява избора.
Цитирай

А как трябва да се приемат - четох, че 30 минути преди ядене.
Цитирай

На този сайт има доста подробна информация за клетъчните соли на Шуслер.Изброени са симптомите при недостиг на някоя от тях.Най-често се приемат в комбинация.

http://www.angelfire.com/alt2/subtle_energy_healin/schuessler/
Цитирай

И аз  скоро научих за шуслеровите соли и събирам информация.
Цитирай

Миналата седмица хомеопатката изпаса Шуслерова сол №3 - Ferrum phosphate на двете ми деца (баткото ни донесе вирус от градината със силно зачервено гърло, сополи и кашлица). Сина ми се оправи само от тях + Echinacea 5C. Но при малката явно не бяха достатъчни само тези соли и се наложи няколко дена по късно да й изпише друго хомеопатично лекарство. До преди това нямах никаква информация за Шуслеровите соли, както и не съм ги ползвала лично.Така, че това е единственото което мога да кажа за тях.
Цитирай

Здравейте,
от около месец и половина пия Шуслерова сол номер 11( коса, кожа и нокти) и съм страшно доволна. Попринцип имам много чупливи нокти и тънка коса склонна към  омазняване и цъфтене. В момнта ноктите ми са по-здрави от всякога и лака който преди държеше ден, два сега го нося по цяла седмица, а косата не се омазнява така кофти както преди и не цъфти и е много лъскава!
Само да уточня че преди 3 месеца пиех Цитросепт, от който също имаше подобрение, обаче след като го спрях се влошиха нещатата и сега след месец и половина Шуслерова сол всичко е супер. Пия по 1 таблетка на ден, и така в продължение на 3 месеца(така ми го предписа лекарката).
Дано след като я пра да не стане като след Цитросепта.

Успех с Шуслеровите соли!
Цитирай

ползвам ги от няколко години, пускала съм и тема тогава тук. Те са си хомеопатия в десетично разреждане, тъканни соли.  В Англия продават и готови комбинации за ралични проблеми. Аз , на принципа на хомеопатията не ги смесвам. Слагат се 15 мин преди или след храна , под езика, по 1-2 гранули( бройката отново не е от значение). Чух,че вече ги имало и в българия, това е чудесно!
Цитирай

Шуслеровите соли могат да се комбинират с други хомеопатични лекарства, както и по между си.
Те са в хомеопатично 6D разреждане - в тях ИМА материална субстанция, за разлика от другите хомеопатични в C-разреждане, в които няма остатъчно вещество. Идеята е да се насити организма с нужните соли, а те са в такова разреждане, което ползволява да се усвояват директно от клетките. При определени заболявания организмът изразходва повече от определени минерали и солите на д-р Шуслер помагат да бъде възстановен този дефицит.

Цитирай

Точно се чудех в коя тема да попитам за тези соли и забелязвате ли ефект от тях.
Аз - не.

Пия Ферум Фосфорикум трети ден по предписание на хомеопат, за да се преборя с течащ нос, гърлобол и епизодична кашлица от секретите. Не виждам, обаче никакъв ефект, продължавам да се чувствам зле.  Naughty
Цитирай

Точно се чудех в коя тема да попитам за тези соли и забелязвате ли ефект от тях.
Аз - не.

Пия Ферум Фосфорикум трети ден по предписание на хомеопат, за да се преборя с течащ нос, гърлобол и епизодична кашлица от секретите. Не виждам, обаче никакъв ефект, продължавам да се чувствам зле.  Naughty

И аз в момента пия същата сол от вчера, защото имам лека хрема, по-добре съм, но вземам и водорасли на Аквасорс. Ферум Фосфорикум (№ 3) се взема през първата фаза на възпалението. Ако се изострят симпомите, т.е сополите станат обилни, има болка и т.н.,  вече идва ред на сол № 4.  При последна фаза на възпалителния процес е нужна сол № 6.
Количеството също така има значение.

За мен възпаленото гърло е по-сериозен симптом, аз лично за себе си не бих разчитала само на тъканни соли или на добавки при гърлобол,  тичам при хомеопата за хомеопатично лекарство.
Цитирай

На мен ми помогнаха.
Пих ги заради тежки  стрии, но и се мазах със същото Smile , тогава от Германия.
Освен с Шуслеровата сол обаче се мазах и с едно невероятно масло на Кларинс (от 3 вида масла- лешниково, от здравец и третото забравих)
и не мога да преценя от кое намаляха в огромна степен. Тогава ми вадеха очите, сега не им обръщам внимание.

Няма да кажа коя сол е обаче, защото ми беше предписано от хомеопат.

Цитирай

Шуслеровите соли няма нужда  да се назначават от хомеопат. Занимавам се с тях от няколко години и ако знаете какъв ви е проблема,можете да си ги назначавате сами. Дозировките са написани наопаковката. За кожа и съединителна тъкан се предписва Калциум Флуоратум.
Има вече и на български информация,запознайте сеи действайте смело!
Цитирай

1-14 от 1 167 отговора