Шуслерови соли - полезни ли са?

  • 850 894
  • 2 312
  •   1
Отговори
# 1 605
  • Мнения: 1 746
Радвам се, че и за деца могат да се ползват. Ще следя темата, че не съм особено запозната.

# 1 606
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
А за прозрачен секрет, който тече като вода? При нас така започват обикновено болестите.
ШС номер 3

# 1 607
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 685
Здравейте .Моят син е на 4.5 години и имаме проблем със сливиците,двете сливици са мъ увеличени но няма трета сливица и не развива бронхити,ангини и т.н .Просто са му увеличени сливиците и когато спи не може да диша с носа си,винаги му е запушен и душа през устата и хърка .Искам да кажа че е напълно здрав и въобще не боледува за цяла зима само 1 път го хвана кашлицата и със хомеопатично лечение му мина .Нашата хомеопатка му изписа baryta carb 30c (ние живеем в чужбина и тука са такива потенцийте на хомеопатичните)определено със baryta carb 30c има подобрение но е на моменти,понякога въоще не хърка докато спи (в повечето случай хърка когато спи до гръб) ,сега пак му давам baryta carb 30c  и днеска свършва лечението му .Обаче тези дни почна пак да хърка доста и искам да почна да му давам и шуслерови соли комбинирани с класическата хомеопатия.Купих си книгата ,,Шуслерови соли за деца-на графинята,,там пише да се дава соли номер 2 и 4 .В интернет четох че и сол номер 5 е за увеличени сливици.Бихте ли ми казали дали да включа и сол номер 5 ?А за запушеният нос коя сол да включа и по колко да ги давам?В книгата пише 3 пъти на ден по 2-3 от всяка сол ,дали е добре така?
Благодаря ви и весели празници !  bouquet

# 1 608
  • Мнения: 84
Здравейте .Моят син е на 4.5 години и имаме проблем със сливиците,двете сливици са мъ увеличени но няма трета сливица и не развива бронхити,ангини и т.н .Просто са му увеличени сливиците и когато спи не може да диша с носа си,винаги му е запушен и душа през устата и хърка .Искам да кажа че е напълно здрав и въобще не боледува за цяла зима само 1 път го хвана кашлицата и със хомеопатично лечение му мина .Нашата хомеопатка му изписа baryta carb 30c (ние живеем в чужбина и тука са такива потенцийте на хомеопатичните)определено със baryta carb 30c има подобрение но е на моменти,понякога въоще не хърка докато спи (в повечето случай хърка когато спи до гръб) ,сега пак му давам baryta carb 30c  и днеска свършва лечението му .Обаче тези дни почна пак да хърка доста и искам да почна да му давам и шуслерови соли комбинирани с класическата хомеопатия.Купих си книгата ,,Шуслерови соли за деца-на графинята,,там пише да се дава соли номер 2 и 4 .В интернет четох че и сол номер 5 е за увеличени сливици.Бихте ли ми казали дали да включа и сол номер 5 ?А за запушеният нос коя сол да включа и по колко да ги давам?В книгата пише 3 пъти на ден по 2-3 от всяка сол ,дали е добре така?
Благодаря ви и весели празници !  bouquet

Все още нямам дете, но такива експерименти, дори със себе си не бих направил. Когато имам проблем, отивам при специалист, не чета и не пиша по форуми. Не ми се сърдете за изказването. Все още съм скептичен към този вид лечение. Още по-кофти е ако се попадне на пишмян лекар.

# 1 609
  • варна
  • Мнения: 1 228
В книгата пише 2 зза увеличени сливици ,4 ао има слуз ,а 5 ако има температура .
Аз бих се водила по книгата.

# 1 610
  • варна
  • Мнения: 1 228
и аз сега иксам да попитам малкия е с лека темпеатура 37.2 и зачервено гърло .от вчера му давам 3 ,днес включих и 4 защото и хрема има .В 4 часа му дадох после към 10 сутринта и сега към 2 вдигна Т и му разтворих 3 таблетки малко вода и му давам по една лъжчка през 15-30 мин .
Добре ли е така или му е много ?На 4 месеца е .

# 1 611
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 685
natakasanизвинявай защо си мислиш че си правя експерименти с детето ми? не съм съгласна с тебе .Солите са абсолютно безверни и не мисля че му влият зле когато се разболеят децата ми им давамсамо хомеопатия и соли и за 1-2 дена са вече като нови,предпочитам да експериментирам както ти го наричаш отколкото да ги тъпча с лекарства.Да са ми живи и здрави до лекарства никога не стигаме

mimencheto123да в книгата пише номер 2 за увеличени сливици но и също така пише номер 4 при хъркане дължящо се от увеличени сливици .За твоето детенце мисля че е добре така ,продължавай да му даваш и скоро дано сте здравички

# 1 612
  • Мнения: 9
Здравейте! Някой знае ли за обострена поленова алергия какви соли са препоръчителни за детенце на 3 години.

# 1 613
  • Мнения: 103
Здравейте! Някой знае ли за обострена поленова алергия какви соли са препоръчителни за детенце на 3 години.

Преди известно време,в някакво предаване препоръчаха 3 и 8.Има логика,защото 8 нали е за бистър сопол.Аз мисля да пробвам,моето дете е на 4г.

# 1 614
  • Мнения: 350
Здравейте! Някой знае ли за обострена поленова алергия какви соли са препоръчителни за детенце на 3 години.
ШС, които се прилагат в този случай за в зависимост от секрета.

# 1 615
  • Мнения: 9
А когато няма секрет, т.е. не е обострено състояние, профилактично?

# 1 616
  • Мнения: 350
А когато няма секрет, т.е. не е обострено състояние, профилактично?
Профилактично се провежда курс от 6 седмици през пролетта и есента по следната схема:
сутрин по 2 таблетки номер 3
вечер преди сън по 2 таблетки от номер 11 и номер 7.

# 1 617
  • Варна
  • Мнения: 448
Здравейте
от вчера детето ми е със сопол , днес звъня на хомеопата и тя ми казва да дам соли 11 и 12 !
Попрочетох темата ,гледам нр:11 пиете за коса и нокти  newsm78
Има ли общо в случая със сополи ?!Направо незнам какво да правя , да ги давам ли или не !

# 1 618
  • Пловдив
  • Мнения: 3 554
А когато няма секрет, т.е. не е обострено състояние, профилактично?
Профилактично се провежда курс от 6 седмици през пролетта и есента по следната схема:
сутрин по 2 таблетки номер 3
вечер преди сън по 2 таблетки от номер 11 и номер 7.


Здравейте,
тази схема изпитана ли е?

# 1 619
  • Мнения: 350
А когато няма секрет, т.е. не е обострено състояние, профилактично?
Профилактично се провежда курс от 6 седмици през пролетта и есента по следната схема:
сутрин по 2 таблетки номер 3
вечер преди сън по 2 таблетки от номер 11 и номер 7.


Здравейте,
тази схема изпитана ли е?
Лично аз не съм я пробвала, защото нямам такива проблеми. Но това пише в книгата, която имам "Шуслерови соли за деца". Всеки сам си решава Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт