Шуслерови соли - полезни ли са?

  • 850 995
  • 2 312
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 927
Здравейте!
Иска ми се да приемам солите с цел отслабване. Проблемите ми са свързани с отделителната система, неконтролируем апетит, бързо качване на кг.когато не съм на хранителен режим и сериозен целулит.
№9 ли е солта за мен?
Интересува ме мнението на вече приемали солите за подобни проблеми!
Благодаря ви!

пих 5 и 9, нищичко не свалих
нямам предразсъдъци към хапчетата за отслабване,
пробвала съм много неща, тези и апетита не подтискат

но понеже на различните хора им действат различни неща,
може да пробваш някаква комбинация между 4, 5, 9 и 10  Peace
Момичета, дано не повтарям вече написана информация, но има готов продукт от солите специално за отслабване - Zell Basic се казва и включва голяма комбинация от соли. под формата на прах е. за съжаление в Бг не се продава. Аз си го купих от Австрия за около 27 евро. не съм го почнала още, но се надявам да има ефект, защото по принцип съм много доволна от солите, които ползвам и давам на децата.

# 301
  • Мнения: 753
Запис и се връщам да ви чета. Grinning

Това са хем хомеопатични продукти, хем не са newsm78Всечките ги има като хомеопатични лекарства със съответните картини, но тук се предлагат само според физическите симптоми/ в разрес с хомеопатичните принципи/.Това ме озадачава newsm78
Някой има ли инфо клинически изпитвани ли са? Може ли да стане доказване?

# 302
  • Мнения: 1 324
А някой да знае колко дълго могат да се вземат ако проблемът е хроничен?

# 303
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Запис и се връщам да ви чета. Grinning

Това са хем хомеопатични продукти, хем не са newsm78Всечките ги има като хомеопатични лекарства със съответните картини, но тук се предлагат само според физическите симптоми/ в разрес с хомеопатичните принципи/.Това ме озадачава newsm78
Някой има ли инфо клинически изпитвани ли са? Може ли да стане доказване?

Добиват се по различен начин от стандартните хомеопатични препарати и са с различно потенциране. Не ми е много ясно там точно кое как, но и не ме интересува та не съм задълбавала.
Относно доказването - на практика, при определени условия всяко вещество може да бъде доказано. Най-чест пример за това дават профилактичното даване на чай от лайка на новородени против колики, които започват да получават колики от чая. Това както казах, най-простия пример.
Ханеман е изпитвал първите хомеопатични препарати върху себе си, ако не ме лъже паметта са били в естествения си вид, а не потенцирани и се е наблюдавал как се доказват. нещо такова.

# 304
  • София
  • Мнения: 9 857
Малката ми от тази сутрин е с грип, след като целия клас пламна за два дни точно. От седмица давам соли 3,6 и 7 профилактично. обаче сега май трябва да засиля дозата, нали? Ще прочета, но ако някой знае точно по колко да давам моля да пише.

# 305
  • Мнения: 1 095
Малката ми от тази сутрин е с грип, след като целия клас пламна за два дни точно. От седмица давам соли 3,6 и 7 профилактично. обаче сега май трябва да засиля дозата, нали? Ще прочета, но ако някой знае точно по колко да давам моля да пише.

Влез във фейсбук, Шуслерови соли имат профил и отговарят на конкретни запитвания, има и много инфо за всякакви случаи.

# 306
  • Мнения: 361
Записвам се и аз в темата Peace

Малчо изкарва зъби и вечно е със сополи,за които вече взех да се чудя дали не са на някаква алергична основа newsm78
Каката пък от както ходи на ДГ,редовната картинка са сополи,които започват да текат на зад и възпаляват третата сливица.Резултата в най-добрият случай е кашлица,в лошия-ОТИТ и АБ ooooh!
От месец не се случвало де,надявам се да го е израстнала.

Има ли майки,които кърмят по-продължително време?
Каква комбинация пиете за запълване на липсите от Калций и витамини?

# 307
# 308
  • Мнения: 83
Здравейте !
Искам да се похваля, че съм много доволна от сол номер 7. Д-р Папазова беше казала, че помага при болки и реших да опитам. Вече 3 месеца при цикъл не пия никакви обезболяващи. Започвам със солта няколко дни преди да ми дойде, когато усетя лека болка в яйчниците по 2-3 на ден.

# 309
  • Мнения: 1 656
от солите , налични в Бг има ли такава , която спомага функцията на щитовидната жлеза?видях сол № 7-някой има ли отзиви?

Последна редакция: вт, 31 яну 2012, 14:11 от an4е21

# 310
  • Мнения: 569
Искам да споделя, че съм изключително доволна от сол №9 Grinning
Приемам предимно за контролиране на апетита- т.н вълчи глад, който не ме напуска зимните месеци. Това, което забелязвам е, че не ми се яде сладко, намалих количеството на храната и мога да контролирам гладът си/ устоявам на изкушения от всякакъв вид/
Приемах 3x2 през първите 7 дни, сега 3х1 и така смятам да продължа занапред. 

# 311
  • Мнения: 1 095
Аз приема комбинацията 5, 9, 10 за отслабване, едва от няколко дни, та по-нататъ ще коментирам резултата. Дозата, която ми дадоха от сайта на солите е по 5 бр. от сол.
Сутрин е 9, на обяд мисля че беше 5, а вечер 10.

# 312
  • Мнения: 1 656
а някой пие ли сол за по-добра памет?

# 313
  • Мнения: 4 579
Здравейте момичета! Да споделя и моя проблем. На 33г.съм и имам акне,което се получи след раждането. Вече 6-та година се боря с него и не мога да намеря лек, то не бяха дерматолози, хомеопати-боаронски, класически-все с временен резултат. Сега съм решила да си взема сол № 12,т.к. пъпките ми големи,червени, гнойни, болезнени, твърди. Дали ще е достатъчна само тази сол или трябва и някоя друга? Ако някой е имал такъв проблем, моля да сподели.

Аз имах точно същия проблем и го влачих с години. Пробвах какво ли не - козметични продукти, лечебни козметики, антибиотици.. Всеки лекар ме лекуваше както прецени и аз търпях докато станах твърде тежка и твърде подута от всички медикаменти които пиех. След това едно съвсем обикновено посещение при точния гинеколог ми реши проблема. Оказа се, че е хормонален и се реши със съвсем обикновени противозачатъчни. Желая ти успех и дано скоро се отървеш от тези болезнено сърбящи рани   bouquet

# 314
  • Мнения: 92
Аз пия от два месеца 9,10,5.Доволна съм,имам резултат в промяната на апетита,в глада за сладко, с съня и редовното посещение на тоалетната Simple Smile
М.г пих 1 и 11 също бях доволна,особенно с растежа на ноктите.

Общи условия

Активация на акаунт