Шуслерови соли - полезни ли са?

  • 850 277
  • 2 312
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 0
http://www.holistichno.com/index.php?option=com_content&view … =52&Itemid=62
тук нещата са разделени в зависимост към това по каква храна се увличаш Simple Smile)))това го открих по повод моето сладко Simple Smile))))
В момента пия магнезиум фосфорикум...ще споделя резултатите Simple Smile))

Последна редакция: пт, 06 яну 2012, 00:29 от koketna 78

# 271
  • Пазарджик
  • Мнения: 1 060
http://www.holistichno.com/index.php?option=com_content&view … =52&Itemid=62
тук нещата са разделени в зависимост към това по каква храна се увличаш Simple Smile)))това го открих по повод моето сладко Simple Smile))))
В момента пия магнезиум фосфорикум...ще споделя резултатите Simple Smile))

А ако трябва и трите да ги пиеш по 12 т. мисля че си е доста.А и май като четох може да се приемат по 6 макс на ден но може и да греша  Thinking

# 272
  • Мнения: 0
Аз пък съм чела,че може да се пият много на ден,без да има предозиране,за предозиране се говори чак след 100 таблетки!Бях силно изненадана!Другото което знам за тях е ,че не са чиста хомеопатия,а има и биохимия-просто се вземат на същия принцип и по бързо се резорбират..още в устата!

# 273
  • Мнения: 3 157
 Солите не са хомеопатични лекарства. В основата на хомеопатията е използването на силно разредена форма на вещество, причиняващо симптомите на съответната болест.
 Хомеопатичните препарати са направени от минимални дози от едно единствено (като правило) вещество, което се разрежда във вода, докато от него не остане и една единствена молекула.
 Шуслеровите соли са минерални соли,който се приготвят в хомеопатични разреждания,но се пият когато дадена сол не достига и нямат нищо общо с хом.лечение.
 

# 274
  • Пазарджик
  • Мнения: 1 060
Мен много ме интересува за синузит какво се взема но май трябва да се консултирам с лекар защото не мога да преценя коя е най подходяща.
А някой има ли наблюдения за приемане на соли при менопауза.

# 275
  • София
  • Мнения: 4 575
А някой има ли наблюдения за приемане на соли при менопауза.

За какво? Има ли остеопороза или за нещо друго?

# 276
  • Пазарджик
  • Мнения: 1 060
Ами не съм много сигурна защото е за майка ми.Но мисля че е за безсъние , топли вълни и всички др странични ефекти.

# 277
  • София
  • Мнения: 4 575
Ами не съм много сигурна защото е за майка ми.Но мисля че е за безсъние , топли вълни и всички др странични ефекти.
Ако искаш, попитай тук http://www.facebook.com/schusslersalts.bg

# 278
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Здравейте!

Днес взех сол №4 за сополите и кашлицата на бебето (къртеща се с храчки). Солите ми ги препоръча личния ни лекар.

На обяд и преди сън тая вечер му разтворих на бебан по една таблетка в малко водичка. Все още има сопол и накашля, но сополите му престанаха да се точат до брадичката. Ще видим утре как ще е. Надявам се да има ефект. Много я провлачи тая хрема.

# 279
  • Мнения: 1 095
Страхотна тема !
Съжалявам, че толкова късно съм я открила, но по-добре късно.... Simple Smile
И аз се точа да слабея и ще си купя в скоро време посочените номера.
Ако има и други, които вече ги ползват, моля споделете ! Simple Smile

# 280
  • Мнения: 0
запис   bouquet

# 281
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Здравейте!

Днес взех сол №4 за сополите и кашлицата на бебето (къртеща се с храчки). Солите ми ги препоръча личния ни лекар.

На обяд и преди сън тая вечер му разтворих на бебан по една таблетка в малко водичка. Все още има сопол и накашля, но сополите му престанаха да се точат до брадичката. Ще видим утре как ще е. Надявам се да има ефект. Много я провлачи тая хрема.

Днес не наблюдавам особена промяна. Може би кашлицата да е по-малко, но сополите си текът.  Tired Намаляват само около приема на солта.
Колко време трябва да изчакам за ефект?

# 282
  • Стара Загора
  • Мнения: 74
Здравейте момичета! Да споделя и моя проблем. На 33г.съм и имам акне,което се получи след раждането. Вече 6-та година се боря с него и не мога да намеря лек, то не бяха дерматолози, хомеопати-боаронски, класически-все с временен резултат. Сега съм решила да си взема сол № 12,т.к. пъпките ми големи,червени, гнойни, болезнени, твърди. Дали ще е достатъчна само тази сол или трябва и някоя друга? Ако някой е имал такъв проблем, моля да сподели.

# 283
  • Мнения: 1 095
Момичета, знаете ли комбинация или кой номер сол може да се използва при миома ?

# 284

Общи условия

Активация на акаунт