Тънкостите за крехък черен дроб (телешки/свински)?

  • 140 605
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 371
Купих черен дроб от магазина задуших до с вода и мазнина и се получиха едни твърди парчета ooooh! направо камъни. Споделете има ли някакъв "чалъм" (предварително накисване в нещо, или др), за да се получи мекичък като дунапрен. Благодаря предварително за отговорите!!!  bouquet

Последна редакция: вт, 16 ное 2010, 13:52 от krasi

# 1
  • Мнения: X
Без колебание ти препоръчвам рецептата на Пеп-4о!
Стана толкова сочен и вкусен черен дроб,че преядох до пръсване от лакомия!Със сигурност ще си оближете пръстите! Peace

# 2
  • Плевен
  • Мнения: 602
И аз бих ти предложила същата рецепта-става много вкусно.

# 3
  • на втория етаж
  • Мнения: 248
  На Пеп40 дроба с лимон е разкошен! Peace

Аз изкисвам дроба предварително,нарязан на парчета във вода с малко оцет и щипка хлебна сода.Става точно пухкав и мек като дунапрен. Peace

# 4
  • Мнения: 371
 newsm20 newsm20 Благодаря ви момичета!!! Непременно ще опитам и то много скоро тази рецепта!!!

# 5
  • Мнения: 25 571
Ако ще го пържиш - нарязваш на филийки, натриваш със сода за хляб и оставяш да престои 20-30 минути. После изплакваш и пържиш/панираш. Солиш след това.

# 6
  • Мнения: 503
Другата търкост е да се пържи съвсем за кратко от всяка страна.Трябва при разрязване да е леко розов.Ако не се направи това в каквато и да е марината да киснем  дроба ,пържи ли се по продължително става на "каиш".

# 7
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Има още един вариант: Нарязан го попарваш с вряла вода за няколко секунди. Той веднага променя цвета. Отцеждаш водата и готово. Аз така си готвя дроб-сърма със свински дроб и изобщо не стои твърд. Peace

# 8
  • Мнения: 79
Купих черен дроб от магазина задуших до с вода и мазнина и се получиха едни твърди парчета ooooh! направо камъни. Споделете има ли някакъв "чалъм" (предварително накисване в нещо, или др), за да се получи мекичък като дунапрен. Благодаря предварително за отговорите!!!  bouquet

Грешката е че си сложила вода. Не случайно черния дроб никога не се вари! А иначе за по крехък може да се накисне предварително в прясно мляко.

Общи условия

Активация на акаунт