Огледало? Защо не?!

  • 8 107
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 221
Здравейте мами, питането ми е давате ли на бебоците си да се оглеждат в огледало... Аз давам на моя Алекс и той много се радва, но като споделих с другите мами, с които излизаме на разходка и всички започнаха да ми се карат и да ми казват, че не е на хубаво. Никоя нямаше обяснение за което , всички са чули от баби.  Вие знаете ли подобно нещо и защо не трябва, ако е така.  И почнаха да ми разказват и други "бабини", за някои съм чувала, за други-не. Вие спазвате ли такива, какво спазвате и до кога?

# 1
  • София
  • Мнения: 551
Не,не спазвам такива бабини.Бебето  му давам да се оглежда и той много се радва и се смее.Не съм и чувала защо не бива да се оглежда

# 2
  • Мнения: 1 489
И аз съм чувала такова нещо,но не го спазвам.А и не знам защо не трябва.

# 3
  • Мнения: 1 613
Чувала съм го това, че не било хубаво, ама защо и аз не знам. Не го спазвам Wink

# 4
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Не съм чувала за такова нещо, но Деси си играе понякога с огледало, но не повече от 5 минути.

# 5
  • Мнения: 1 427
За пръв път чувам newsm78.ами Йоана много се радва на огледала.Не мисля да я лишавам от това й удоволствие.

# 6
  • sofia
  • Мнения: 562
не е вярно това!
поверието е да не се оглежда майката с бебе в ръце, защото много скоро ще има ново бебе  Wink, а не бебето да не се оглежда! Simple Smile

# 7
  • Мнения: 6 155
Това, което съм чувала от бабите е, че бебето до 1г. не трябвало да се оглежда в огледалото, защото ставало неспокойно, нервно и т.н.  newsm78

# 8
  • Мнения: 827
 Глупости! По-абсурдно нещо не съм чувала! Че то има толкова много играчки с огледалца, именно за да се оглеждат бебетата! И те трябва да го правят. Така опознават себе си и се научават да се приемат, да се харесват и изобщо да се забавляват. Не виждам защо трябва да се притесняваш от нещо.
 Дани има няколко такива играчки, огледалцата им, разбира се, са от пластмаса, а не от стъкло. А точно срещу креватчето му  има голямо, в което той често се смее на отражението си. Joy

# 9
  • Мнения: 1 178
4увала съм го наред с останалите бабидеветини (така ли се пи6е  ooooh!), но разбира се не се съобразявам. Вратите на моя гардероб са огледални и всеки ден минаваме покрай тях и не само се оглеждаме и двамата, но и нара4но се застоявам пове4е за6тото много се радва като се види.

# 10
  • Smolyan
  • Мнения: 1 400
За първи път чувам  Rolling Eyes Моят син обожава като го вдигам да гледа в огледалото, защото от там вижда цялата стая накуп и се оглежда много и се радва.

# 11
  • Мнения: 2 069
Първото нещо, на което Елица се засмя истински и с глас, беше собственото й отражение в огледалото. Никога не съм чувала за това поверие и не се съобразявам с него.

# 12
  • Германия
  • Мнения: 8 094
Поредната безумна глупост! Close
Ще ме прощавате, но живеем в 21-век и май е време да се отърсим от някои стари митове и легенди.

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 14 061
Чувала съм, но не го спазвам. Но Ася наистина ме стресна - какво НОВО БЕБЕ #Crazy #Crazy #Crazy На 40 години съм и това ми е трето дете Laughing Май ще се презастраховам и няма да се оглеждаме в огледалото с малката, че за белята да не вземе да се изпълни някоя  бабина деветина Joy

# 14
  • Мнения: 2 467
поверието е да не се оглежда майката с бебе в ръце, защото много скоро ще има ново бебе 
Ей сега я загазих, ние все двете се оглеждаме колко сме хубави  Mr. Green Хеххее татето да се стяга!

Общи условия

Активация на акаунт