малко странно

  • 3 567
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 171
Миличка сподели с нас кой е този лекар и къде е кабинета му, за да не ходим никога там. Преглед с ръка - добре, но ровене 10 минути...? ooooh!
P.S. Моя приятелка преди няколко години също имаше такъв странен преглед /профилактичен/. Бъркал я е без ръкавица, опипвал е близо 20 мин. корема и гърдите й.  Rage Rage Rage Все пак той е гинеколог, не мамолог. Момичето след прегледа се чувстваше като изнасилена.

# 16
  • Мнения: 2 401
Разбира се нямаше акушерка, може би и за това се спекох още повече. Бяхме си в кабинета самички цели 45 мин. Но ок, ще го погледна от другата страна, може наистина да се е учило момчето да му е било интересно, макар, че това ми струваше огромно притеснение, за което той разбра, но се постара да ме притесни още повече. Close

# 17
  • Мнения: 243
Аз категорично бих сменила лекаря. Това не е нормално според мен!

# 18
  • Мнения: 7 186
Моят гинеколог ме преглеждаше всеки месец и с ръка и на ехографа. До 4- тия месец-  с вагиналния трансдюсер, след 4- тия- през коремната стена. Мануалния преглед не е опасен, но трябва да се извършва внимателно, таково ровичкане 15 мин., каквото ти описваш ми се вижда странно. Thinking
За сметка на това в ДКЦ- то, където ходех на ЖК не ме прегледаха нито веднъж с ръка. Tired Според мен мануалния преглед по време на бременност е желателен, може би някои лекари просто ги и е страх или си имат някакви теории по въпроса и затова не правят. Thinking
Между другото не виждам нищо нередно в това, че не е имало акушерка. Много от лекарите работят сами в частните си кабинети.

# 19
  • Мнения: 1 464
Не малко,много е странно!Как така ще те бърка толкова време,да не си му опитно зайче?Никога преглед с ръка не ми е траял повече от 2-3 мин.Намери си гинеколог с триизмерен ехограф .И аз не съм имала преглед без акушерка. Hug

# 20
  • Мнения: 1 259
Според мен не е нормален такъв продължителен преглед с ръка Naughty!Мен само 2 пъти са ме преглеждали така,единият беше за да установят бременноста,а вторият заради кистата ми.

# 21
  • Мнения: 6 155
Преглеждали са ме няколко пъти с ръка в ранна бременност /до 2-3м./ и то различни лекари. Също и със вагинален и обикновен ехограф.

Но това времетраене, което описваш наистина е прекалено дълго. По часовник ли го засече или така ти се стори? Rolling Eyes На такъв преглед имам чувството, че ме ровят по един час, но всъщност са 2-3мин.  newsm78

# 22
  • Мнения: 2 237
Наистина е странно... newsm78Аз докато бях бременна не са ме преглеждали с ръка.Ама каквато съм срамежлива ,нямаше и да дам.
Поразпитай тук-там за този доктор и ако ти се види ненадежден го смени.

# 23
  • Мнения: 1 999
Накратко: преглед с ръка - ровене и гледане около 10 мин.  и още 15-20 мин ровене с вагинален ехограф.
Сигурна ли си за тези минути? newsm78 На мен ми се струват доста време за преглед, още повече че всичко ти е наред! А акушерка не е задължително да има, не всички гинеколози имат в кабинетите си.

# 24
  • Мнения: 3 423
Според мен, а и според лекарката ми, е нормално
бъркането с ръка, все пак zнаят къде да пипнат,
пък и нали трябва да видят всичко ли е zатворено,
намаzки правят, секрети вzимат, PH-стойности мерят и т.н.
Дали вагинален ултраzвук или ръка, все тая,
пък и нали гледат под микроскоп, като бъркат.

А това, че докторът е млад, не бива да те притеснява,
смръдливи тутурутки бол, той не прави раzлика, а и
иzобщо не третира пациентките като жени, а само
като обекти на професията му, не се коркай толкова.

# 25
  • София
  • Мнения: 974
Странно или не.....забрави го този преглед
и не ходи при този лекар след като си притеснена от прегледа
Добрият лекар е не само добър в професията си, но и човек на когото имаш доверие...така че горе главата и не го мисли. Важното е да си спокойна и щастлива по време на бременноста си.
Това е моят съвет..
Леко бременеене Simple Smile

# 26
Да ти кажа чесно това ми се вижда ненормално.Аз съм в 6-ия месец и досега не са ме преглеждали по тоя начин.Даже бременността ми я откри лекаря с ехограф още на втората седмица.Никога не са ме бъркали.Но преди години сестра ми така и направи рана една докторка,та като трагнаха едни инфекции...Едвам се оправи.Техниката е на такова ниво в момента,че такова бъркане е леко да кажа-първобидщина...Сменяй лекаря веднага...Ако си от Пловдив ти препоръчвам доктор Троянчев.Мнооого съм доволна от него...

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 14 061
Първите ми две бременности - преди 10 и преди 15 години ги установиха с ръка - тогава това беше начина, така че не е необичайно, но продължителността???.....

# 28
  • Мнения: 1 910
Когато бях бременна в чужбина ме преглеждаха с ръка и с вагинален ехограф всеки месец. Там от началото до края на бременността е така.
Аз съм 30 седмица и нито веднъж до сега не са ме "ровичкали". Всичко е само външно. Вагинален преглед правят само при нужда.
Мразя вагинални прегледи и съм им благодарна, че не ме мъчат с такива.

Общи условия

Активация на акаунт