Коледни пости

  • 48 359
  • 525
  •   1
Отговори
# 495
  • The point of no return
  • Мнения: 822
Момичета, не останааа, още 5 дни.

Аз тези дни го карам на бутерки с боровинково сладко и орехи, рибка с картофи, и тиквички на фурна.
За вечеря днес - овесени кюфтенца  Laughing 

# 496
  • София
  • Мнения: 478
Имамама, до 24 декември постът е с олио Peace

То вярно не остана Laughing Утре ще ходя да пазарувам за празниците. Днес цял ден разпитвам съпруга ми какво му се яде, за да знам какво да купя и двамата нищо не можем да измислим Joy В края на поста почти никога не мога да превключа на непостна вълна  Laughing

Днес правих зелена салата и спанак с ориз.


# 497
  • София
  • Мнения: 7 815
Имамама, до 24 декември постът е с олио Peace

То вярно не остана Laughing Утре ще ходя да пазарувам за празниците. Днес цял ден разпитвам съпруга ми какво му се яде, за да знам какво да купя и двамата нищо не можем да измислим Joy В края на поста почти никога не мога да превключа на непостна вълна  Laughing



Оооооо аз па не ги и питам бе. Значи първо отма пускам машинката да омеси там я некой и друг козунак я нещо друго и после отивам в магазина да си купя торта. Ма ще видим де аз по време на пости се се заканвам па като свършат нищо определено не ми се яде.

# 498
  • Мнения: 355
Здравейте! Днес съм на фъстъчки и сок (останаха от фирменото парти вчера). За Коледа само ме питат какво искаш - аз се мръщя, защото ми е непривично.  Laughing  и да си призная миризмата на джолан например, след всички зеленчуци, леко ме отблъсква.
За Бъдни вечер и Коледа мисля да обърна внимание на чесновия пастет и на бобена салатка с праз. През годината все си ги спестявам, ноо сега ще стана ламята Спаска. Да му мислят околните.

# 499
  • Мнения: 184
Привет  Hug
Днес се сетих за една страхотна рецепта и си я направих.Искам да ви я споделя.Мног о елесна и бърза.

Печени картофки по гръцки
 1кг.картофи
10с.л.олио
1ч.л.черен пипер
сока на 1 лимон
7 с.л горчица
сол на вкус
около 350гр.топла вода
Обелете и нарежете на кубчета картофите.Сложете ги в подходяща тава.В отделен съд смесете и разбъркайтеостаналите продукти и залейте картофите.Покрийте с фолио тавата и печете в силно загрята фурна на 220 градуса.Като омекнат картофите извадете тавата,разбъркайте и пак върнете във фурната ,но без фолио.Оставете да покафенеят леко и извадете.Ястието е готово   chef

# 500
  • Мнения: 107
Катичка, това звучи страхотно. Ще го пробвам в тез последни дни!

# 501
  • Мнения: 1 934
Сладките не са постни-имат белтъци

# 502
  • България
  • Мнения: 4
Сладките не са постни-имат белтъци

Права си, тях съвсем ги забравих  Embarassed
Направо ги махам

# 503
  • София
  • Мнения: 478
Аз приключих с постното готвене, остана само подготовката за Бъдни вечер Grinning Днес направих един огромен гювеч и остана и за утре. Утре ще направя ошава и сармите за Бъдните вечер, а другото  - в петък Grinning

# 504
  • Мнения: 107
Аз снощи накиснах фасулчето, днес да го сваря, да ми е готов за утре... Ще пълня чушки, този път само с праз и фасул, че семейството е гледало някакво предаване и искат да опитат. Някой, ако е правил да си каже. Останалата част от фасула е за разядка.

# 505
  • Мнения: 60
Аз днес ще си сваря фасула. Утре само ще напълня чушките.
Днес за вечеря ще приготвям спагети със зехтин, настъргани
домати и сушени маслини. Може да сложа и риба Тон.
Оригиналната рецепта е тази:
http://www.babapena.com/?p=819.
За да съм точна вместо краве масло ще ползвам зехтин, а
майонезата изобщо ще пропусна.

# 506
  • София
  • Мнения: 478
Аз снощи накиснах фасулчето, днес да го сваря, да ми е готов за утре... Ще пълня чушки, този път само с праз и фасул, че семейството е гледало някакво предаване и искат да опитат. Някой, ако е правил да си каже. Останалата част от фасула е за разядка.

Ако става въпрос за сухи чушки, аз правя всяка година, но ползвам какъвто лук имам. Става еднакво вкусно. Слагам малко подправки и готово Crazy пълнени сухи чушки с боб

lulu7, от Игнажден (20 декември) до 24 включително не се разрешава риба Peace

# 507
  • София
  • Мнения: 7 815
Аз днес ще си сваря фасула. Утре само ще напълня чушките.
Днес за вечеря ще приготвям спагети със зехтин, настъргани
домати и сушени маслини. Може да сложа и риба Тон.
Оригиналната рецепта е тази:
http://www.babapena.com/?p=819.
За да съм точна вместо краве масло ще ползвам зехтин, а
майонезата изобщо ще пропусна.

Аз ги правя по следния начин:

Първо си сварявам боба по традиционния начин. По някога си играя да го кисна предварително, друг път пък не го правя - така че въпрос на избор. Варя го така, че да не се развари даже го оставям леко твърдичък.

После взимам праз лук и една средна глава обикновен кромид лук и ги нарязвам наедро. В една голяма купа го намачквам с по една чаена лъжица захар и сол. После го задушавам хубаво с малко вода и мазнина (моите много обичат да настържа на едро и един голям морков). Това задушаване става много бързо.

Като се задуши лука хубаво (демек омекне) прибавям към него боба, турям една две супени лъжици лютеница, добавям чубрица или джоджен и го поувъртвам така хубаво да го хване огъня и да се поумеше (има няма 4-5 минути са му достатъчни). После вадя с решетката и пълня чушките. Моя зайо например (това е жена ми) си има едни голями люти чушки та на нея, щерката и сина им пълня от тях, а за внучката и за мен си пълним сладки чушки.

От тук нататък или в тавичка във фурната да се печат (обезателно с малко вода и мазнина) или в теджера наредени да се сварят.

Така ... при нас пуснаха едни печени белени чушки в буркани. Миналата седмица пълних пък тях. То верно малко тръткава работа ама ако имаш нерви става. Слагаш си чушката в една чиния да легне и я пълниш с една супена лъшица. После ги нареждаш в тавичка. Сетне един сос от брашно (понякога го замествам с средно голям сварен и пасиран картоф), олио (ако не сте в пости масло) и домати и ги заливаш отгоре и айде във фурната да се запознаят там както си му е реда. Тука много печене не иска щото то и чушките изпечени и боба ти е готов та му трябва само така соса да ги облее хубаво и да придобият нали празничен кулинарен вид. Та като се запечат нали отгоре при поднасянето ръсиш прясно нарязан магданоз (ако в соса вместо брашно ползваш картоф върви и копър) и после ... всички у вас те гледат учудено и влюбено каква готвачка си имат в къщи.

Последна редакция: чт, 23 дек 2010, 10:49 от дядо хаджия

# 508
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Аз още не съм решила какво ще хапваме утре.  Crazy Добри идеи ми давате.

# 509
  • София
  • Мнения: 478
Аз пък всяка година правя едно и също, някак си това ми се припокрива с представата за трапеза  за Бъдни вечер още от детството Joy

1. питка с паричка и дренче
2. боб в гърне
3. пълнени сухи чушки с боб
4. зелеви сарми с ориз и стафиди
5. баница с праз лук
6. баница с тиква
7. ошав

Прибавям орехи, а когато сме повече хора правя салата от печени чушки с чесън и плодове.

Ето една снимка от миналата година, но е с лошо качество, че на този ден никой не ме оставя да снимам.



дядо хаджия, много ми харесва идеята ти за пълнените печени чушки Crazy По - натам ще ги изпробвам Crazy

Общи условия

Активация на акаунт