Въпрос към лекувалите се с Клостилбегит

  • 1 508
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 449
Здравейте!

Току-що се регистрирах в този чудесен форум. Прочетох старите теми за лечение с това лекарство, но не намерих това което ме интересува. Чувствам се доста объркана и ще ви разкажа на кратко моята история. На 28 год. съм. Имам диагноза поликистозни яйчници. Лекувала съм се 3 год. с хормонални лекарства (Жанин, Регулон, Диане 35). Със съпругът ми правим опити за забременяване от 3 месеца и досега без резултат. От 3 седмици съм в Канада. Тъй като си зная проблемите реших преди пътуването да се консултирам с д-р Коларов какво да правя ако нищо не се получи тук. Той ми назначи хормонални изследвания, които се оказаха добри, но при мен липсваше овулация. Изписа ми Клостилбегит по схема х 1 табл. от 5 до 9 ден. Започнах да го пия още на следващия месец и вчера на 20-я ден от цикъла се появиха болки и кръвотечение. Това нормална реакция от лекарството ли е? Възможно ли е да се е образувала киста, която се е спукала? Лекаря ме беше предупредил, че е възможно от лечението с това лекарство да се образува киста. Не знам какво да правя. Тук все още не съм намерила гинеколог с когото да се консултирам. Някоя имала ли е подобна реакция след приемането на това лекарство?

Последна редакция: нд, 13 ное 2005, 03:29 от Каролина

# 1
  • Враца
  • Мнения: 5 199
Правена ли е снимка на тръби преди стимулацията

Защото е задължително да се види това. както и е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО по време на стимулация да се прави фоликулометрия, за да се видят как са нещата
Бих те посъветвала да си намериш там лекар, който да те следи и лекува!!!!
Възможно е  това кървене да е овулация, но най-добре да каже лекар. Мериш ли базална температура?

# 2
  • София
  • Мнения: 6 360
тоя Коларов все повече се дъни...

# 3
  • Мнения: 507
Здаравей,
Аз пиех Клостилбегит и на третия месец от пиема забремениях. Не съм имала никога такива оплаквания от кървене, дори цикъла ми беше станал супер редовен точно на 28-мия ден. Не съм сигурна, но май на опътването в самото лекарство пишеше нежеланите реакции. Ох, не си спомням вече какво беше. Схемата по, която го приемах беше следната: от 2-рия ден като ми дойде, в продължение на 5 дни х 2 табл. на ден.
Аз също бях с поликистоза и нямах овулация. Пробвахме преди това близо 2 години, без резултат, пиех Диана 35 и сумати други простотии, правех си хормонални изследвания и т.н.  Доктора ме накара да меря БТ и не ми е правил нито снимка, нито са ме е следел по време на стимулациите. Може да е било пропуск на доктора, но вече няма значение.  Simple Smile
Според мен се консултирай с никой, ако има как разбира се, защото не ми е много ясно как стоят нещата в Канада с лекарите.
Успех  Heart Eyes

# 4
  • Мнения: 449
Правена ли е снимка на тръби преди стимулацията

Защото е задължително да се види това. както и е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО по време на стимулация да се прави фоликулометрия, за да се видят как са нещата
Бих те посъветвала да си намериш там лекар, който да те следи и лекува!!!!
Възможно е  това кървене да е овулация, но най-добре да каже лекар. Мериш ли базална температура?

Не ми е правена снимка на тръбите, нито ме е предупредил доктора да си меря базалната температура. Каза ми, че е хубаво да ме следи някой с ултразвук. Тъй като съм отскоро тук още не съм си намерила гинеколог и не съм подготвена за такива странични реакции. Прочетох в листовката на лекарството, че са възможни маточни кръвотечения. Май грешката е моя, че започнах толкова скоро след пристигането да пия това лекарство още преди да съм си намерила лекар. Възможно ли е да се дължи на стреса от тоталната промяна и голямата часова разлика?

# 5
  • Мнения: 2 381
Каролина, при мен се получи извънменструално кървене на ден 15 от цикъла. В началото беше просто зацапване, а след това по силно. Кръвта беше много тъмна. Гледаха ме на вагинален УС и се установи, че матката ми е пълна с кръв. След това ми започна нормалния цикъл и двете неща се застъпха. Не ми предписаха никакви лекарства, макар, че се обадих на един БГ лекар тук и той ми каза да взема Метергин. Просто ме провериха на ден 4 след като цикъла ми започна и матката ми изглеждаше добре. Аз спрях стимулацията след това кървене.
Отиди на лекар непременно. В Канада има БГ лекари ако държиш на това. Можеш да пуснеш тема в Родители в чужбина, вероятно ще могат да ти отговорят.
Ва е права. Първо се правят хормонални изследвания, след това снимка на тръбите и след това стимулация. На преглед те викат 13 ден от цикъла, за да проверят състоянието ти.
Успех Simple Smile

# 6
  • Мнения: 4 399
В никакъв случай извънменструално кървене не може да е нормална реакция. И това лекарство е доста сериозно, така че при всички случай трябва да се взима само под лекаpско наблюдение и мониторинг на цикъла. Ако все още не си си намерила лекар в Канада, потърси такъв, но не предприемай самолечение по схеми които някой ти е предписал от разстояние.

# 7
  • Мнения: 17
не се притеснявай мила аз също се лекувах с клостилбегит и знам че при по продължително взимане може да се получи киста най добрее да те види лекар за да се успокоиш и ти самата също така това извън менструалнокървене може да е в следствие на това че си билав овулация или някакакъв хормонален дисбаланс.Най добре се консултирай с лекар в Канада живеят много българи така че няма начин някой от тях да не знае за лекар специалист там.Споко и успех

# 8
  • Мнения: 449
Благодаря за съветите ви момичета! По-специално на Мама Десислава, която ми писа лични съобщения. Много се радвам, че открих този форум. По скоро мъжът ми го откри случайно докато търсеше информация за лечението с Клостилбегит, а аз се превивах от болки.
Днес си записах час за преглед при някакъв румънски гинеколог. Дано мине всичко нормално. То че ми е ненормално положението е ясно, но дано не е нещо сериозно.

# 9
  • Мнения: 2 249
GeryD,пишеш че пиеш по 2 на ден-не трябва ли да е по 1? newsm78-и аз го пих това лекарство този месец и ще продължавам-ама с тия кисти нещо ме плашите Cry

# 10
  • Мнения: 507
Мерелин,
Незнам да ти кажа, пиех както ми беше изписано от лекаря.  newsm78 Вече съм изхвърлила и всички опътвания, а и не си споням какво точно пишеше там. Помня, че бяха дадени няколко схеми на прием на лекарството. Според мен лекаря трябва да прецени, незнам.  Confused
Да ти кажа съм чела, че и други момичета пият по 1 на ден.
А ти от кой ден го пиеш?

# 11
  • София
  • Мнения: 6 360
GeryD,пишеш че пиеш по 2 на ден-не трябва ли да е по 1? newsm78-и аз го пих това лекарство този месец и ще продължавам-ама с тия кисти нещо ме плашите Cry


драги пациенти, не си обменяйте диагнозите и лечението!

Клостилбегит може да се предпише в дози от половин таблетка дневно до 2 и половина таблетки дневно - това зависи от конкретния пациент. също от това зависи и от кой ден ще се започне приемането.

# 12
  • Мнения: 2 249
Мерелин,
Незнам да ти кажа, пиех както ми беше изписано от лекаря.  newsm78 Вече съм изхвърлила и всички опътвания, а и не си споням какво точно пишеше там. Помня, че бяха дадени няколко схеми на прием на лекарството. Според мен лекаря трябва да прецени, незнам.  Confused
Да ти кажа съм чела, че и други момичета пият по 1 на ден.
А ти от кой ден го пиеш?

ами сега го пих за първи път-от 3тия ден-каза ми лекаря-на следващия цикъл пак така
явно всеки лекар си преценява различно newsm78

# 13
  • Мнения: 507
Цитат
ами сега го пих за първи път-от 3тия ден-каза ми лекаря-на следващия цикъл пак така
явно всеки лекар си преценява различно newsm78
Цитат

Да то е сторго индивидуално и за това аз сигурно съм пила по 2 на ден.

Пожелавам ти, да ти помогне както помогна на мен  Hug  Heart Eyes и скоро да ни се похавалиш за baby_neutral

# 14
Аз имам почти същия проблем и ходя при Коларов от пет години. Аз също нямам овулация и на няколко пъти правихме стимулация с Клостилбегит, включително максималната доза, но овулация не се появи. Аз обаче след всяко пиене ходех на ехограф /нали следим за овулация/. В интерес на истината не съм имала никакви проблеми, но и лекарството не даде желания ефект. Въпреки че нито имам кисти, а хормоните са ми направо слънце.

Общи условия

Активация на акаунт