Присъствие на близък?!?

  • 2 520
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 704
Близък човек с родилката би могъл да бъде свидетел в един евентуален бъдещ процес. Да, не е с медицинско образование, но мисля, че поне няма да навикват родилките /айде, стига си крещяла, че ми наду днес главата - казва акушерката/ и лекарите ще бъдат малко по-действени.

# 16
Според мен мъжа трябва да е съпричастен през цялата бременност, все пак става дума за неговото дете и той не би трябвало да бъде изолиран, нека разбере и съпреживее до колкото може всички неразположения Rolling Eyes . А по въпроса за раждането- нямам търпение да дойде този миг, дано мога да бъда колкото се може по полезен на мама и бебка в този тежък момент ( уж тренирам на курса ама да видим) и всичко да мине по живо по здраво! За миг не ми е минала мисълта че може да се отвратя от гледката,  та нали това е чудото на живота? Wink (гледах подробен филм за да съм по подготвен) Щастлив съм че ще мога да присъствам Sign Exclamation  #Milti

# 17
  • Мнения: 289
Включвам се, за да подкрепя таткото. Не изолирайте татковците, това са и техни деца! Татковците имат право първи да посрещнат децата си на този свят! От какъв зор ще кибичат вкъщи или пред вратата на отделението (!) и ще чакат някой да им каже, че детето им се е родило! И нашия тати казва, че е много щастлив, че е могъл да присъства на ражданията на децата ни... И че ако аз съм му била попречила да присъства, той е щял да отстъпи, естествено, но е щял да се почувства много нещастен... А и казаното от Вали също е вярно, добре е да присъства близък човек, таткото е идеалния вариант, защото е мъж и пред мъж акушерките по-се стягат и са по-внимателни към родилката.

таткото, ти си мой човек! Заслужаваш си детенцето и ще бъдеш добър баща!

# 18
# 19
  • Мнения: 289
Аз имах предвид да не се изолират татковците, които имат желание да присъстват Simple Smile. И все пак препоръчвам на всички да не раждат сами - ако няма да е с таткото, то някой друг близък човек...

# 20
Здравейте, майчета! май това писание трябваше да го пусна като нова тема, но все пак смятам, че не е зле идеята да има някой близък човек около раждащата жена. Но как ви звучи ид раждане пред 25 човека(студенти) +още няколко 4-5 доктора, акушерки и т.н?
Наистина беше незабравимо преживяване!!!!! Embarassed  Embarassed
Вярно, хората трябва да се учат някъде, но е доста кофти когато трябва ТИ да си главния артист , а те публиката.
Наистина положителното от цялата тая работа е , че тогава се допускат(от лекарска страна)почти минимални грешки, лошото е че в този момент ти си просто живия макет, който е желателно да изпълнява всичко като по учебник....
.... и в някой момент лекатят казва "Иска ли някой да опипа маточната шийка при еди колко си сантиметра разкритие......."
Леле, ако знаех всичките тези работи с публиката, бая щях да се замисля къде да раждам  Embarassed
иначе самото раждане не е нищо страшно, пък и бях с епидурална (някой дори ще кажат какво ли съм разбрала аз от раждането при тая яка упойка) ,така че успех на всички бъдещи мами  Simple Smile

# 21
  • Мнения: 289
Какъв ужас! Косе Босе, аз на твое място не само епидурална щях да искам, а направо да ме чукнат с нещо по главата да не съм в съзнание и да не виждам какво става...

# 22
  • Мнения: 232
Незнам колко е на място да ви разкажа за една сличка, която се е развила преди около 25 години, но може би ще разберете защо ви я разказвам.
Става випрос за едно циганско семейство, в което женската част се развивала с много голямо темпо имамли 3 момичета и жената пак трябвало да ражда . При което бащата казал, че ако било пак момиче направо ще я убие и нея, и детето. Тогава по това време никой и не си е мислил, че бащата или някои друг е можел да присъства на раждането, но лекарката която е трябвало да изражда, казала на сестрите, че ако не намерят бащата тя няма да я изроди. Намират го човека( тои даже не пожелал да доиде в болницата-мислил да я чака жена си в къщи) и го вкарват в родилната зала...и последвал голям обрат...още жена му не била родила и той започнал да се моли на лекарката да помогне на жена му да не се мъчи. На въпроса иска ли да знае какво е детето момче или момиче той казал, че няма значение важното че жена му е жива и здарва и на детето му няма нищо

# 23
Цитат на: Petinka
Е, това е несериозно да си мислиш, че като пуснат в родилна зала някой с теб, ще е за да се допитват до мнението му как да раждаш........недей моля те! Във всяка друга сфера сигурно можеш да използваш консултант, но точно в медицината!


Ама тук не става дума за допитване или консултация. Става дума за мое лично успокоение. Честно казано нямам нищо против още две "мои'' очи да стоят зад гърба ми и да виждат какво става. Много ясно, че до консултации с майка ми, примерно, никой няма да стигне. Просто си мисля, че някакъв допълнителен контрол няма да е излишен ( сори ако ви звуча тъпо или ненормално, но по време на раждането надали ще ги мисля тия неща ). А ето и че някои майки потвърдиха, че присъствието на таткото, например, стимулира качествената работа на екипа. Тъй че...
А относно това от какво има нужда родилката по време на раждането ( в смисъл психически ): евала на тези, които са достатъчно стоици и са го издържали мъжки сами. Аз не съм го преживявала и не бих могла в никакъв случай да твърдя убедено, че ще е така или онака, но си се познавам и смятам, че ми е нужен някой да ме държи за ръчичката... Embarassed

# 24
Aldra,това звучи като някоя басня на Езоп. Разбира се , че е важно всички ... и майката и бебето да са добре физически, но психически.. в моя случай се чувствах доста некомфортно. Нали раждането е един вид тайнство, нещо най-естествено и в такъв момент, ние човеците , за разлика от животните, например котките, които се скриват някъде на спокойствие и раждат, търсим подкрепата на друг човек, вниманието, присъствието и без това в болниците е неуютно, пълно с непознати(често с нелюбезни хора от персонала), достатъчен е един човек, който да ти съсипе психиката и увереноста и да те срине със земята. Поносимостта към болката и възприемането й, също са различни, и при едни по силнички контракций и суматоха, едва ли някоя жена се зачита задълбочено в разните там листове , които  е задължително да подпише вев връзка с поставянето на упойки, рисковете от употребата на вакум, форцепс, епизиотомий, секцио, ако се наложи и т.н гадости.
Затова съм твърдо ЗА присъствието на близък, не задължително бащата, в такъв момент Абе трябва да има един адекватен човек наоколо!

# 25
Цитат на: kose_bose
Затова съм твърдо ЗА присъствието на близък, не задължително бащата, в такъв момент Абе трябва да има един адекватен човек наоколо!


  202uu   Hands Clap   Hands Clap

# 26
  • Мнения: 289
Аз си спомних какво казва една моя задочна позната за раждането:"В началото се правиш на героиня, а после викаш майка си и баща си."

# 27
Цитат на: lyra
Аз си спомних какво казва една моя задочна позната за раждането:"В началото се правиш на героиня, а после викаш майка си и баща си."


Това ми беше мисълта за странните предварителни прогнози за реакцията ти.... cheers

# 28
Цитат на: lyra
Аз си спомних какво казва една моя задочна позната за раждането:"В началото се правиш на героиня, а после викаш майка си и баща си."


хи-хи-хи после Banghead "боже-боже каде попаднах" и накрая мисли за любимия #2gunfire  #2gunfire   341uu
е шегувам се де, не е болка за умирачка чак пък. Grinning
на човек му се иска като види нещо красиво да се похвали, да сподели или просто да си помълчи заедно с някой, докато гледат въпросното НЕЩО(например залез, изгрев, гледката от върха на някоя планина )а пък какво остава да се каже за такъв момент. При мен, честно казано нямаше сполучлива "сработка с бащата"всичките ми телесни неудобства бяха обявявани за лигавене и т.н абе един вид си "пак същата ама с голям корем" Cry
Самотно преживяване! Sad  Sad  Sad

# 29
Здравейте. Това за близкия човек в залата го подкрепям напълно. Аз раждах сама този път, но ако има друг определено ще искам да присъства някой близък. Отвратително е да седиш сам 10-12 часа /а някои и повече/ заобиколен от крещящи родилки и да чуваш как им се карат акушерките Imp . А за студентите и при мен присъстваха, но честно да си кажа в този момент най- малко мислех за тях. По кофти ми беше след два дни в стаята, когато трябваше да се разкрачвам  Embarassed за да погледнат 6-7 студента как е направена епизиотомията.
Ако сте решили да раждате с епидурална упойка си я искайте от рано. Аз направих грешката да се правя на герой и когато вече не издържах и повръщах от болки ми казаха , че било късно за нея - поставяла се когато разкритието е 4-5 см. Дано не съм ви изплашила Grinning. Леко раждане на всички Grinning  Grinning  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт