Деловата жена-мода, грим, взаимоотношения..

  • 30 261
  • 161
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 1 956
Обожавам деловия стил на обличане - пола до коляното например, тясно обаче. Има и едни поли с вталяване, висока талия и малко се издуват след колана, а към коляното се стесняват,
Харесвам панталони, макар да обичам тесните като клин, за делово обличане ми харесва или прав панталон или широк с ръб (не шалвар, в никакъв случай!) Ризи обожавам, но не класическа обикновена ризка. Сака също обичам, елеци, палта, манта, шлифери...
Но у нас няма много длъжности , при които да е задължително да се ходи така. Освен това излиза скъпо и за това масово хората си ходим кой с каквото има... Работен делови стил вижда предимно в банките и адвокатските кантори... Иначе в университета, например, преподавателите ходят и по дънки. То с тези заплати  ooooh!

# 46
  • София
  • Мнения: 194
Страхотна темична Simple Smile благодаря на авторката.

да попитам тези отвас, които не са с перфектната фигура на манекен , от къде си намирате делови костюми. например аз до скоро си купувах от Дафне ( бах малко по слаба -ръст 160, тегло 58-60кг) и нямах проблеми
Но сега малко съм качила и теглото ми е 68-70 Дафне нямат нищо в което да се облека.
Пробвах да сменя марката - Дика - също не е за мен, Росита - имат попадения... но

Забравих да кажа , за мен е задължително да ходя с пола права, до коляното.Панталони не нося.
Аристон, горе долу - понякога има попадения.

За цветовете - предпочитам тъмни, но ризите може и по светли и по различни...

Спазвам правилото да имам малко бижута , обикновено един пръстен - може и по голям. без гривни и висящи обеци.
Грим лек, но задължителен

# 47
  • Мнения: 64
Моята работа задължава строго официално облекло,
преди ми харесваше, сега не мога да го гледам.
Прав панталон, в никакъв случай тесен, класическа риза, предпочитам цветовете тъмно лилаво, бяло или синьо.
Сакото винаги в един тон с панталона, не съчетавам черни панталони с друг вид сака или обратно.
Костюмите ми са или сиви или тъмно сини, мразя черния цвят и го избягвам.

# 48
  • Мнения: 294
Tinkerbell-che, би ли описала рамката на строго официалното облекло и това твое решение ли е или е част от трудовата характеристика? Интересно ми е.
Много приятели и познати са във финансови институции, не съм се замисляла, но определено не се придържат към абсолютно консервативния стил, по-скоро елегантния.

Другата седмица съм на интервю за работа...Направо съм изтръпнала!
Весел уикенд на всички!

Последна редакция: пт, 26 ное 2010, 14:47 от Bibis

# 49
  • Мнения: 242
Здравейте момичета Simple Smile

Искам да се допитам до вас и да чуя вашето мнение.. Предстои ми важно събитие(коктейл), на което ще съм елегантна с черна рокля и се чудих какъв грим е подходящ?По-лек? Вечерен? Мерси предварително  Peace

# 50
  • Мнения: 30 966
Вечерен ли е котейла? Ако да заложи на по-силен грим с опушени очи примерно, но без никакви блещулки.

# 51
  • Майнатаун
  • Мнения: 438
Вечерен ли е котейла? Ако да заложи на по-силен грим с опушени очи примерно, но без никакви блещулки.
И аз мисля така.Аз лично бих сложила гланц за устни,а не червило(независимо дали е червено или друг цвят),защото акцента ще е към очите и ако устните са със силен грим мисля че малко ще се бият Simple Smile

# 52
  • Мнения: 30 966
Да обаче глоса се изтрива много бързо след пиене, хапване и устните остават голи, което е неподходящо за силен грим на очите. Едно светло червило би стояло добре и не се изтрива лесно. Червено в никакъв случай, нито тъмно.

# 53
  • София
  • Мнения: 311
Bibis , не видях дали са ти отговорили, но магазин на Kensol има в Скай сити. В това молче има няколко магазинчета с много приятни предложения за делово облекло. Лично аз имам два любими и дрехите са се доказали като качество.

little stranger, мисля, че и за тебе ще се намери нещо  Wink

# 54
  • София
  • Мнения: 235
След дълго застъпващо се майчинство на 2 породени деца ми предстои започване на работа.
Много вероятно е дрескода да е по-консервативен!
Приемам препоръки и много се надявам да споделим идеи за обличане, магазини...

Записвам се и започвам да следя тази тема, защото моето положение е същото. Имам намерение да се върна на работа след около 1 година, надявам се до тогава да влезна в крак.

# 55
  • Мнения: 2 631
Хайде, и аз -
фенка на деловия стил и всички изброени до тук БГ-фирми.
Обаче напоследък цените им са станали едни...
Та вълнуват ме аутлетите им!

 Rolling Eyes

П.П. И като говорим за БГ-мода, да добавя:
http://www.tanifashion.com/Bulgarian/collection%2010-11.html

Последна редакция: сб, 27 ное 2010, 07:47 от envia

# 56
  • Мнения: 2 028
привет  Hug

и аз ще следя темата, имам още около година преди отново да се върна на работа, но в резултат на двете последователни майчинства (общо 5 години, че и малко повече) ще има доста работа да свърша по мен преди това Embarassed

аз искам да попитам за бижутата, много обичам обици и пръстени, какъв тип обици и пръстени са приемливи в офис делова атмосфера? може и нагледно...

bibis, успех на интервюто другата седмица  Hug

# 57
  • Мнения: 4 916
...
аз искам да попитам за бижутата, много обичам обици и пръстени, какъв тип обици и пръстени са приемливи в офис делова атмосфера? може и нагледно...
...

Много зависи.
Има офиси, където е напълно в реда на нещата дамския персонал да си разхожда костюмчетата и герданчетата, има и по-консервативни структури, където дългите обеци, които привличат погледа върху прекрасната лебедова шия и великолепното деколте на приносителката, са неприемливи.
Т.е. правете си сметка и за това какъв точно е дрес кода на вашата работа.

# 58
  • Мнения: 242
Много ви благодаря !! Коктейлът е вечерен и ще има много важни хора. Ще се постарая за опушен, но само да не прекаля, че не ме бива много  Laughing   bouquet

# 59
  • Мнения: 30 966
Щом е важен да отидеш на добър гримьор евентуално?

Общи условия

Активация на акаунт