Как да направя пилешкото месо крехко???

  • 19 090
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 830
- Марината
- Плик
- Фолио

# 16
  • Мнения: 305
Аз готвя само домашно пилешко месо и най-вкусно става като го разфасовам на порции, осолявам, подреждам в тефлонова тава и слагам непокрито месото да се зачерви в предварително сгорещена фурна! След като се зачерви добре, доливам вода и малко бяло вино! Покривам тавата добре с фолио и пека поне един час на 200гр!
Предпочитам да го готвя в тефлонова тава защото не ми се налага да го обръщам и не слагам никакви подправки защото детето не ги харесва! Вие можете да си овкусите месото както ви харесва!
В плик също става много вкусно и сочно, но напоследък каквито и пликове да купя все ми се пукат!
В йена съм  пробвала да печа цяло пиле, но става задушено!

# 17
  • Мнения: 3
И според мен домашното пиле трябва първо да се свари. След това се слага във фурната  посолява се  и се поръсва с червен пипер завива се с фолио  за около половин час.После се маха  фолиото за да се запече.Може да се сложат отстрани и картофки да послужат за гарнитура.Но с картофите се пече около 40-45 мин.Добър апетит!

# 18
  • Мнения: 1 092
Домашно пилешко правя със сосове и най-вече доматено чеснов. Така месото ми харесва най-много т.к не обичам меса преминали два пъти термична обработка (примерно сварено и след това печено).

# 19
  • Мнения: 4
Когато става въпрос за печене,трябва да го накиснеш поне 2-3 часа в марината.Аз процедирам по този начин и винаги ми е ставало много крехко.Моята марината е такава.Объркваш хубаво месото,държиш го покрито със стреч фолио в хладилника докато го приготвиш.След това го измиваш хубаво и си го готвиш както искаш.
Малко кисело мляко
Пилешка пикантина,или друга подправка по желание
Чесън на прах
Малко горчица
Малко бяло вино

Имам няколко въпроса относно тази тема за пилешкото. А месото ти много лесно ли се къса по този начин с маринатата? Защото аз вчера първо сварих пилешкото за 10-15 мин и после го панирах и пържих с яйце и брашно и ми се получи жилаво и не ми се късаше никак лесно. И може ли цяло пиле да се свари или изпече и да се къса лесно с каквато и да било матината? С една дума искам да знам как се правят каквито и да било меса крехки, а не жилави и да не се късат лесно.

# 20
  • Мнения: 22 036
Когато става въпрос за печене,трябва да го накиснеш поне 2-3 часа в марината.Аз процедирам по този начин и винаги ми е ставало много крехко.Моята марината е такава.Объркваш хубаво месото,държиш го покрито със стреч фолио в хладилника докато го приготвиш.След това го измиваш хубаво и си го готвиш както искаш.
Малко кисело мляко
Пилешка пикантина,или друга подправка по желание
Чесън на прах
Малко горчица
Малко бяло вино

Имам няколко въпроса относно тази тема за пилешкото. А месото ти много лесно ли се къса по този начин с маринатата? Защото аз вчера първо сварих пилешкото за 10-15 мин и после го панирах и пържих с яйце и брашно и ми се получи жилаво и не ми се късаше никак лесно. И може ли цяло пиле да се свари или изпече и да се къса лесно с каквато и да било матината? С една дума искам да знам как се правят каквито и да било меса крехки, а не жилави и да не се късат лесно.

Никога не панирам варено месо. Пилешкото не изисква дълга топлинна обработка, освен ако не го печеш в гювеч.

Телешки шницели (нарязани на тънко) начуквам добре, осолявам и поръсвам с черен пипер. Овалвам ги в брашно, после в разбити яйца, пак в брашно и пак в яйза и пържа в гореща мазнина. Месото остава крехко. (да знам, че пърженото е уж вредно, но веднъж-два пъти в годината ни се прияжда).

Всякакви меса в слоу кукър стават добре.

Общи условия

Активация на акаунт