Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Варна

Всичко започна август 2003 след 3 месеца безуспешни опити да забременея най-накрая ноември се случи чудото-бях бременна.В началото бях и притеснена и много щастлива,ще си имаме бебе.Бременността ми протече сравнително леко.Започна трескаво очакване кога ще дойде момента да си гушна бебето.И така докато се усетя и 9-те месеца бяха минали.Бях решила още преди да забременея ,че ще родя секцио и така бях казала на доктора.Та се уговорихме с него на 12 август сутринта в 8:00 да съм в болницата.След много притеснения да не започне преждевременно раждане,дойде 12 август.Събудих се още в 5:00 часа от нетърпение,исках вече всичко да е минало и да си видя бебето.Приготвих се и към 7:30 тръгнахме към болницата.Бях много спокойна,което неможе да се каже за мъжа ми и майка ми.В 8:00 вече бях в приемна.Там ме накараха да се преоблека,измериха ми кръвното,слушаха тоновете на бебето и др. стандартни неща (без клизма,не ми правиха такава и без катетър).Попълниха всички необходими документи и ме отведоха в операционната.Преди това успях само да махна на мъжа ми и майка ми които чакаха отпред да им съобщят новината,че бебо се е родило живо и здраво.Бяхме се разбрали с д-р Яков преди да извадят бебето да се обадят на мъжа ми да влезе да снима.Та така докато се усетя вече лежах на операционната и тогава започнах да се треса от нерви.Нещотото от което се страхувах най-много беше поставянето на спиналната упойка,но се оказа ,че изобщо не боли.Мен повече ме заболя поставянето на абоката в ръката ми.Сложиха ми упойката и краката ми започнаха да тежат,на моменти много се страхувах че няма да ме хване и ще започнат да ме режат преди това(много тъпо от моя страна нали).Започнаха да ми вливат и някакъв серум от който се унесох.В един момент чух анестезиоложката която през цялото време беше до главата ми да казва "Сега ще чуеш как ще изплаче бебето" и само след секунда го чух.Това беше най,най-хубавия миг в живота ми разплаках се от радост.Не ми го показаха веднага,а го отведоха при татко му който снимаше с камерата и му отрязали пъпчето пред него,измили го прегледали го,повили го и след това ми го показаха и на мен.Като го видях пак не се сдържах и се разплаках,акушерката го приближи и успях да си го целуна.Никога няма да забравя този момент целунах най-меките бузки на света, на най-хубавото за мен бебе.После го отведоха.А мен продължиха да ме шият.Всичко продължи не повече от 30-35 минути ,след това ме преместиха в стаята.Бях много щастлива.Усмивката ми не слезе от лицето до момента в който не ме отпусна упойката.Тези контракции са нетърпими,но благодарение на успокойтелните на моменти успявах да си подремна.Заваляха пожелания от приятели, роднини.Мъжа ми и майка ми идваха почти през целия ден да ме виждат.Бебо ми го носеха да го виждам няколко пъти,като 2 пъти си го гушках.Вечерта в 22:00 ме вдигнаха за първи път и ми помогнаха да отида до тоалетната и да се пооправя малко.На следващия ден болките вече бяха поотминали и аз смело започнах да ставам без помощ.В началото имах болки ,но колкото повече се движех толкова те намаляваха.И така към 10:00 ме преместиха от реанимация в друга стая и ми донесоха и моя малък,сладък Йоан.Последва записване на бебето,смяна на пелени (от акушерките) и първото кърмене.За обстановката в болницата няма да говоря просто перфектна.Всички от санитарките до лекарите бяха много мили,любезни и големи професионалисти.Много съм доволна от всичко.Чувствах се по скоро като на хотел отколкото в болница.
Вече минаха 12 дена от секциото ми, а аз се чувствам прекрасно,не е толкова страшно и болезнено колкото разказваха някой мами.Вече съм на крака и си гледам сама бебето,само вечер идва майка ми да го къпем,а сутрин с татко му,му мием дупето.Не съжелявам,че родих секцио и един ден живот и здраве ,ако даде Господ пак ще родя в тази болница и пак ще е секцио.
Безкрайно съм благодарна на д-р Яков,д-р Георгие и целия екип на Майчин дом за грижите и вниманието с което бяхме обградени, аз и бебе Йоан, през тези 6 дни престой в болницата.
А на всички вас благодаря,че ми бяхте морална подкрепа през тези 9 месеца,радвала съм се и съм плакала с вас.Надявам се и за напред да сме заедно и да си помагаме с каквото можем.
Пожелавам на всички бъдещи и настоящи мами много здраве,радост и щастие.
Моля се на Господ детенцето ми да расте здраво и щастливо.
Извинете ме отплеснах се,но искам толкова много неща да напиша  Embarassed
Цитирай
radi mila razplakax se
da ste jivi i zdravi i da se radvate na IUAN
Цитирай

Айтос

Милата ми тя, толкова е затрогващо щастието ти  loveuu ...... Усмивки Laughing  и сълзи Crying or Very sad  се редуваха докато четях редовете от разказа ти book . Пожелавам ви всичкото здраве Clover  и щастие Very Happy  на света, нека винаги бъдете така сплотено семейство  babyuu  hug  и радост да огрява дните ви  nature016  !  Хиляди целувки  love001  за теб и   babyuu Йоан!
Цитирай
Радина много ти е хубав разказа Hug . С нетърпение очаквам да изживея същите вълнения и радости! :smilecolros:  Желая ви много здраве, щастие и късмет Clover  по трудния път на живота thumbsup
Цитирай

Canada

Да ти е жив и здрав сина  ylinfant   babyuu , да порасне голям мъж и много да ви радва! Laughing  #Milti
Цитирай

NL/Бг

Oh Radi,zashto ne prodalji da pishesh,tolkova sladko razkazvash Laughing ,che chak niamam tarpenie i moiata bebka da se pokaje na bial sviat i nie da i miem dupeto Laughing .Jelaia vi mnogo ,ZDRAVE(na parvo miasto),SHTASTIE,KASMET, RADOST i LIUBOV.Da vi e jiv i zdrav Ioan ylinfant   Laughing                                                                                                     ot Monica:)
Цитирай

Варна

Здравей, Radina !

Много трогателен разказ...просълзих се....Радвам се, че всичко е минало много добре...аз да си призная с нетърпение очаквах твоя разказ...та нали и аз съм след месец и половина...Smile)), като прочетох разказа ти ...за пореден път се убеждавам , 4е съм избрала наи -доброто : Майчин дом- Варна...Пожелавам ти много много радости с малкия Йоан....
Цитирай

София

Използвам момента да ти честитя, Ради, и да ти пожелая само хубави мигове - на теб и цялото ти семейство!
Цитирай

Варна

Благодаря ви за пожеланията милички  Smile
И аз ви пожелавам всичко най,най-хубаво и много целувки от мен и Йоан  :kiss:
Цитирай

У дома, при моето семейство

Честито и от мен миличка. Да цункаш малкия сладур от мен и Марти Very Happy
Цитирай

сред цветята

Честито бебенце и от мен. Нека ви носи много радост и усмивки. Smile  Smile  Smile
Цитирай

sofia

Честито бебе
само радост и щастие от тук на там Clover
Цитирай

Честито и от нас със Съни!  love001  Честит ти син, да ти е здрав и късметлия!
 flower2  flower2  flower2  flower2  flower2  flower2  flower2  flower2
 Разгледах му снимките, чаровник голям Wink , сладко човече! In Love   Rose  Clover  Rose  Clover  Rose
Как е, успяваш ли да се наспиш? Чакаме те за разходки.  bouquet   bouquet   bouquet   bouquet   bouquet
  babyuu   animal085   nature016
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.