Детски добавки от чужбина

  • 2 217
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 303
Здравейте.
Имам следният въпрос- в началото на следващата година ми предстои заминаване за Германия първоначално за 3 мес. и от Агенция по заетостта в Бон ми казаха, че мога да кандидатствам за детски добавки, от които ще ми бъдат приспаднати 18 евро, които получавам в България и остатъчната сума била около 150 евро.
Въпросът ми е, има ли изискване детето да бъде с мен там, както е в България и могат ли парите да се превеждат по банкова сметка в БГ.

# 1
  • Мнения: 7 605
Изискването е детето да се отглежда в страната (ДЕ) и със сигурност не ги превеждат в чужди сметки  Peace

# 2
  • Мнения: 3 880
Май има промени, защото сега намерих това:
Цитат
Kindergeld erhalten berechtigte Eltern, für Kinder, die - unabhängig von ihrer Staatsangehörigkeit - in Deutschland ihren Wohnsitz haben oder sich hier gewöhnlich aufhalten bzw. in einem Mitgliedstaat der Europäischen Union oder des Europäischen Wirtschaftsraumes leben.
(от тук)
Явно е достатъчно детето да е в ЕС.

Обаче за превода ще искат немска сметка със сигурност Peace

# 3
  • Мнения: 7 605
О, мерси Бибе, значи наистина е имало промяна  Peace

# 4
  • Мнения: 303
Така ми каза и на мен Господина-трябва да си открия сметка в Германия, но парите можело и на ръка да се дават.

# 5
  • Мнения: 3 880
Така ми каза и на мен Господина-трябва да си открия сметка в Германия, но парите можело и на ръка да се дават.
Щом ще живееш в Германия няма да ти се размине откриването на тукашна сметка (за наем, ток, телефон и още куп неща), така че ще я ползваш и за детските. Не съм чувала да ги изплащат в брой, но дори и да е така би било супер неудобно всеки месец да ходиш да си ги търсиш Peace

# 6
  • Мнения: 4 730
момичета, а такива детски добавки дават ли се в Белгия например? и кой точно може да ги получава? трябва да работиш на трудов договор ли тук и детето и то да е при теб? моля дайте повече информация

# 7
  • В облаците
  • Мнения: 63
Лунна пътека, дават се детски. Изплащат се към работната заплата, но зависи къде работи мъжът ти (понеже в белгийската тема беше писала по-конкретни неща за положението си), дали е в частния сектор или в администрацията на ЕС, ако е в частния сектор - виж страниците на съответния регион, където живееш, както и на първа страница на новата ни тема Мария е дала някои полезни линкове с обща информация.

Общи условия

Активация на акаунт