Кървене по време на бременност - тема 3

  • 360 167
  • 1 786
  •   1
Отговори
# 1 680
  • Мнения: 918
Дано да си по-добре днес. Моят гинеколог смята, че контракции трябва да се лекуват в болница - с инжекции, вливания и всичко необходимо. Ако днес нямаш подобрение, горещо те съветвам да приемеш предложението на лекаря си и да отидеш да няколко дни в болницата.

# 1 681
  • Мнения: 43
Здравейте и от мен. Аз от 1 седмица се чудя да пиша ли да не пиша ли. В събота както си седях на стола и усетих все едно леко съм се напишкала. Намокри ми се и пижамата. Реших,че съм се изпуснала и отидох да си пишкам.После на тоалетната хартия имах розова кръв. Много се уплаших,аз съм с рискова бременност,постигната след доста години и опити. Сложих си веднага ежедневна превръзка и само проверявах и съответно пак същото. Отидох веднага в бърза помощ. Там ме прегледаха,както с вагинална, така и с коремна сонда.Също така ми прегледаха и шийката. Аз си пия превантивно Дуфастон и ми казаха,че нямало какво повече да се направи. И на въпроса ми,какво да правя,ако кървенето продължи,отговоря беше нищо...само ако кървенето е обилно като менструационно,тогава да идвам пак. Три дена почти не ставах от леглото.Аз се бях притеснила да няма изтичане на амниотична течност. .В сряда имах ранна ФМ. Там всичко беше наред и се успокоих. Но вчера и днеска се появи едно като светло кафяво зацапване.А преди малко отивайки по малка нужда имаше и нещо като тъкан, все едно конец...нещо такова,та това доста ме притесни и затова се реших най-накрая и аз да пиша. А имам преглед чак на 2 април.

# 1 682
  • Мнения: 410
Festim, моят съвет е да не чакаш ,а да се посъветваш о с друг доктор. Аз имах кървене и веднага ме приеха в клиниката на системи. Видяха,че имам отлепвяне на плодния сак. След като намаля кървенето се прибрах в къщи и бях на дуфастон, утрогестан и витамин с в големи количества. Стискам палци всичко да е наред Simple Smile

# 1 683
  • Мнения: 43
Проблема е,че съм в Италия и си нямам мой лекар,който да ме следи,а всичко става с предварително записани часове в АГ болница. При някакъв проблем се ходи в бърза помощ.Може и на частно, но прегледите са между 100 и 150 евро,в зависимост дали е включен и ехограф.

# 1 684
  • Мнения: 410
Festim, много неприятно, стиакам палци!

# 1 685
  • Мнения: 410
При мен кървенето спря. Надявам се и за напред да е така. Усещам контракции, въпреки магнерота. Проблем е, че не мога да се свържа с лекаря си от ЖК (вече 4 дена). Просто не ми вдига. Във вторник вечерта, след като не ми вдигна, а кървенето се засили отидох направо в болница. Сега обмислям да отида при друг лекар за преглед. Болницата я оставям като последен вариант -детето ми е на 2 год. и няма кой да го гледа.

# 1 686
  • Мнения: 918
Болницата я оставям като последен вариант -детето ми е на 2 год. и няма кой да го гледа.
Кураж   bouquet

# 1 687
  • Мнения: 420
Здравейте момичета, малко съм притеснена защото тази сутрин, като ходих по малка нужна и после на хартията имаше една много малка точица кръв, все едно капилярче и след това бледо розово зацапване, какво може да означава, моля ви споделете ми?

# 1 688
  • София
  • Мнения: 10 698
Може нищо да не значи, а може и много. Обикновено не е проблем, но се обади на лекаря си за всеки случай. Ако трябва да се прегледа.

# 1 689
  • Мнения: 338
Здравейте момичета!
Ще започна с това , че знам , че при всеки е различно и , че не сте лекари , но тук има много момичета и могат да споделят как е било при тях.Също така бях на лекар вчера.
Случаят ми е такъв:  В  6 г.с. съм , на 31.03 ми се появи кафяфо течение, на 01.04 ходих на лекар видя се сърдечна дейност и ембрион с размер 0,32 см. Изписаха ми утрогестан 2х1 , но не ми препоръчаха да лежа, казаха че мога да пътувам и не споменаха нищо за отлепване.
Искам да попитам на какво друго може да се дължи, колко дена евентуално е продължило при вас, които сте имали?

# 1 690
  • Мнения: 21
Здравей Мария при мен кафявото течение спря след 2 месеца усърдно лежане със ставане само до тоалетна и  къпане по възможност рядко и с не гореща вода,в началото уж нямаше проблем да се движа по малко ,но после ми докторите ми наложиха да лежа пиех дуфастон 3по2 и нош па за болка ,но както каза доктора хапчета немогат да ме спасят само лежането ме спаси да се захване добре ембриона ,така че моят съвет е лежане ,почивка и позитивизъм.Трудно е но минава ,аз също го получих в 6 седмица и в началото ту го имаше малко ту изчезваше ,ако бях легнала още тогава щеше да е добре,аз не разбрах при теб продължава ли ?? Hug

# 1 691
  • Мнения: 21
На мен ми казаха ,тъй като  нямам  отлепване че това течение в следствие на това ,че се чисти стара кръв ,която е остатъчна от последен цикъл

# 1 692
  • Мнения: 338
Здравей Мария при мен кафявото течение спря след 2 месеца усърдно лежане със ставане само до тоалетна и  къпане по възможност рядко и с не гореща вода,в началото уж нямаше проблем да се движа по малко ,но после ми докторите ми наложиха да лежа пиех дуфастон 3по2 и нош па за болка ,но както каза доктора хапчета немогат да ме спасят само лежането ме спаси да се захване добре ембриона ,така че моят съвет е лежане ,почивка и позитивизъм.Трудно е но минава ,аз също го получих в 6 седмица и в началото ту го имаше малко ту изчезваше ,ако бях легнала още тогава щеше да е добре,аз не разбрах при теб продължава ли ?? Hug

Ами да продължава не е обилно , някъде по 3-4 пъти дневно ми прецапва на ежедневната превръзка като в началото беше светло кафяво и после се промени към тъмно кафяво.Просто много се чудя на какво може да се дължи , след като гинеколожката не спомена отлепване и специално я попитах : сега трябва ли да лежа, мога ли да пътувам? И тя каза, че мога да пътувам и не се налага да лежа и спомена, че може да е от това, че плодния сак изпълва матката.
И сега незнам да лежа , да не лежа ли ..Болки нямам и не ми е изписано но-шпа.
И ако наистина няма отлепване и кървенето се дължи на изпълването на матката от ембриона , кога трябва да спре това течение ? newsm78

# 1 693
  • Мнения: 141
Искам да се включа ЗА болничното лечение, ако са ви го препоръчали.. Не се плашете, излишно е. Аз бях рухнала, като ми казаха миналата седмица, че трябва да отида в болница поне за няколко дни – с неболезнени, но силни контракции от 5-ти месец (сега съм в 7-ми), скъсена 30 % шийка и леко зацапване преди 2 седмици... след като приемам по 4 т. магнерот на ден! И аз имам малко дете вкъщи, не ми се тръгваше, големи ревове бяха, но рискувах да родя второто в 28-ма седмица. Отидох в МД, бях там 7 дни на системи с магнезий, инжекции за дробчетата на детето (ако се роди преждевременно да е адаптирано към въздуха), утрогестан и ме изписаха. Още след първата банка с магнезий коремът ми вече не беше като камък, успокои се, шийката се задържа.. Засега положението е овладяно. Не знам докога ще е така, докторите казват, че е Божа работа колко ще трае това успокоение на матката, но твърдят, че с лежане мога да изкарам и до термин! Та, призивът ми е - не се колебайте, ако ви кажат, че е добре да ви стабилизират в болница при подобни симптоми. Кураж и търпение на всички лежащи мами!!!

# 1 694
  • Мнения: 3
Момичета,здравейте! Доста неща прочетох, но ако неправилно задавам въпросите си,моля да ме извините и насочите. След 2 теста за бременност в сряда открих,че съм бременна в 5 г.с.Обаче тази  сутрин получих кафеникаво течение. Докато отида до болницата за консултация,течението се  засили и стана яркочервено. Понеже е рано на ехографа не се видя сакчето,а само подготвящата се за бременността удебелена матка. Докторът ми предписа дуфастон и ми каза да чакам да видя дали организмът ми в този ранен етап ще запази плода или ще го изхвърли като негоден. Какво мислите вие? Това ми е първа бременност.Сега лежа и не знам какво да очаквам...

Общи условия

Активация на акаунт